Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fejhámot ajánlatátok...

Milyen fejhámot ajánlatátok egy németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Apósom nehezen bír el a ~1 éves németjuhasz kan kutyájával. Ajándékba akarunk venni neki egy ilyen fejhámot, mint ami a videoban látható 12:35-nél: [link]


Hol lehet ilyet kapni? Amiket én találtam, azok inább valami fura szájkosárank akarják eladni magukat, de én olyat akarok, amit nyakörv helyett lehet használni. Egyáltalán fejhámnak hívják ezt magyarul?



2023. júl. 8. 13:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Tudtam, hogy jön a nagy szögesüldözés, pedig ha ismernétek a kutyák viselkedését, akkor látnátok, hogy a felnőtt kutyák hogyan fegyelmezik a fiatalabbakat, vagy az anyakutyák a kölykeiket. Ráfognak a nyakukra, sőt, lenyomják, sőt, még meg is rázzák őket. A szöges nem sérti meg a kutya nyakát, ugyanazt a ráfogó technikát alkalmazza, mint a kutyák egymás között a fogaikkal. Még kíméletesebb is annál.

Ugyanazok akik irtóznak a kiképző eszközöktől, simán egyetértenek abban, hogy a kutyát napokig éheztetni kell ahhoz, hogy a jutalomfalatért mindent megcsináljon. Az éheztetés belefér, a szöges nem.

Elmondanám, hogy a német juhász nem lekenyerezhető jutalomfalattal. És amikor zsigerből kitámad más kutyára, és az 50 kilójával elrántja a gazdáját, akkor inkább legyen rajta szöges, amivel fegyelmezhető, semhogy sérülést okozzon embernek vagy állatnak, vagy hogy a kutya a sintértelepen végezze, mint sok német juhász, mert a gazda nem tudja kezelni. Nálunk bevált a szöges, a kutya nem hülye, hogy beleugráljon. Megtanulta szépen, hogy engedelmes, nem húz, fegyelmezett, és már nem kell rá a szöges. Akinek pedig sosem volt német juhásza, vagy nagytestű őrző-védő kutyája, az ne osszon tanácsokat.

2023. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Jól van 11-es, úgyis csak a saját igazadat mondogatod. A szöges jó eszköz tud lenni, hozzáértő kézben. De hogy egy nj-t, akit kicsi korától neveltek, nem tudtok kordában tartani, nem arról árulkodik, hogy hozzáértőek vagytok, ha tetszik, ha nem.


Nyilván egy nagyon kényelmes megoldás a szöges, de attól nem lesz együttműködő a kutya, nem fog figyelni a gazdára, nem épít a kapcsolaton. Nem azért engedelmeskedik a kutya, mert meg van neki tanitva, hogy hogy kell, hanem mert k.rva fájdalmas neki, ha nem. Nem lesz a gazdával kontakt.

Ne ajanlgasd mindenkinek, mert komoly gondokat is tud okozni. Valószínűleg ha egy sima, laza pórázas sétát csak szogessel tudtatok megoldani, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy biztos a kutyában van-e a hiba.


Igen, van helye a szogesnek, sőt, az elektromos nyakörvnek is kutyakikepzésben, de nem így, hogy random hülyegyerek ráteszi a kutyára, és azzal minden meg van oldva. És nem csak ezt az egy eszközt használva, nem kezdőként, pláne nem hozzá nem értőként.

2023. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez a most divatos pozitív megerősítéses, jutifalatozós, klikkeres módszer nagyon szép, de nem minden típusú kutyánál működik, ezt kellene megérteni. Még egy fajtán belül is minden kutya más, mégis minden kutyához ezt erőltetik a kutyaiskolák is. Az eredmény: ha a kutyának kedve van, engedelmeskedik, ha nincs, letojja a jutifalatot. Jár nálunk a kutyafuttatóba vagy 20 kutya. Azok közül ha kettő behívható. A többit nem merik elengedni a pórázról a futtatón kívül, mert vagy engedelmeskedik a behívásnak, vagy nem, vagy elszalad egy macska után vagy nem, vagy világgá fut kedve szerint, vagy nem. Teljesen megbízhatatlanok. És szinte mindegyik jár kutyaiskolába. Pörögnek, forognak ők, meg két lábon állnak, farkon állnak jutifalatért, csak amikor az ösztön beindul, akkor tojnak a gazdira. Na most egy német juhásznál ezt semmiképp sem szabad megengedni. Sem egy cane corsónál, sem egy rottweilernél, ezek a kutyák csak úgy tarthatók biztonságosan, ha minden körülmények között fegyelmezettek és kontroll alatt vannak tartva. A német juhász egy szolgálati kutya, és úgy is kell nevelni. Nem cirkuszi mutatványokra van kitenyésztve. Nyomkodhatod te a jutifalatot az orra alá, amikor ő épp "akcióban van". Rohadtul letojja. De akkor is el kell érned, hogy kontrolláld. Jó, ne használj szögest. Akkor javasolj más módszert a kérdezőnek. Mert itt nem nagyon látok egyetlen használható tanácsot sem. Ne csináljon ezt meg azt a kutyával. Minek vett ilyen kutyát. Váljon meg a kutyától. Csupa hasznos hozzászólás!
2023. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 12-es, neked német juhászod van?
2023. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12-es, amiket írsz, nálam egyik se jött be.

Először is kordában tudom tartani a kutyát. Azt mondtam, csak a lányomnál rendetlenkedik, és csak ha másik kutyát lát pórázon, de már őt se húzza. Gyönyörűen megy a lába mellett. Velem tökéletesen fegyelmezett.

A szöges egy kiképző eszköz, és egyáltalán nincs olyan következménye amit írsz. A kutya teljesen együttműködő, rám figyel, tökéletes köztünk a kontakt. A szöges nem sérti meg a kutyát, csak visszatartja abban, hogy belefeküdve a nyakörvbe ugráljon és rángasson a póráz végén. Ezt szépen megtanulja, és a szögesre nincs többé szükség. Sima laza pórázas séták vannak.

A szokásos, hátat fordítok, másik irányba megyek, ha a húz a kutya, stb. trükköket mind végigpróbáltuk. Nem ez az első német juhászom, és nem is az első kutyám. Van amelyik könnyen kezelhető, és nem kell szöges sem ilyesmi, van amelyikhez meg kell. Attól még, hogy a tiédhez nem kell, nem biztos, hogy más kutya is kezelhető nélküle.

Mégis milyen problmát okozott nálad a szöges? Mire utalsz?

Te milyen tanácsot adnál a kérdező apósának, hogyan kontrollálja a hamarosan akár 50 kilósra is megnövő, kifejlett német juhász kan kutyáját? Aki őrjöngve fogja odarángatni egy másik kutyához, vagy elrántva őt (akár autó alá rántva) kiugorhat egy macskára, vagy akár egy biciklisre, gördeszkásra? Várom én is a jótanácsodat.

2023. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Még az sem igazán számít, hogy kicsi korától van nevelve a német juhász vagy sem. Az előző német juhászomat felnőtt korban fogadtam be, nem volt előtte vele foglalkozva, mégse kellett hozzá semmilyen kiképző eszköz. Anélkül is tökéletesen képezhető és tanítható volt. Pedig igazi munkavonalas, hiperaktív szuka volt. Ez a mostani 8 hetes kora óta van nálunk. Ő más egyéniség. Önfejűbb, makacsabb. Nem az a lényeg, mióta neveljük a kutyát, minden kutya nevelhető a maga módja szerint, hanem a kutya személyisége számít. Ahhoz kell igazítani a nevelését.
2023. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Hjaj, nem jött át a lényeg.


Nem mondtam, hogy csak pozitív módszerek vannak. Nem mondtam, hogy a szöges rossz. Azt írtam le, elég egyértelműen, hogy egy olyan embernek, akinek lövése sincs a kutyaneveléshez, ne ajánljunk se szögest, se fojtót, se fejhámot se semmit. Mert nem fogja tudni használni, ugyanúgy, ahogy egy nyakörvet sem. Az egésznek ott kellene kezdődnie, hogy az öreg hiv egy jó kiképzőt, aki segít neki megtanítani azt a szerencsétlen kutyát megnevelni, aztán ha indokolt, akkor elmagyarázza neki, hogy hogy kell xy eszközt használni.

2023. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező azt írta, hogy az apósa volt a kutyával kutyasuliban. Tehát a kiképzőn már túl vannak.

Én nem ajánlottam a kérdezőnek semmit. Csak leírtam, hogy nekünk a fejhám nem vált be, a szöges meg bevált. Ebből ő azt von le, amit akar.

Egyébként már vagy egy tucat kutyám volt, mivel jópárat mentettem is, ki is képeztem nem egyet, de ez az első, akinél szögest használtunk, és kizárólag a lányom miatt. Mert fizikailag nem tudta megtartani a kutyát, ahogy a kérdező apósa sem. Én nem láttam semmilyen kockázatot a szögesben. Ha rajta volt a kutyán, nem rántotta el a lányomat. Most már nem rántja el, nem húzza anélkül se. De hát szerintetek én rosszul csináltam.

Jó, akkor érdeklődve várom, hogy hogyan kellett volna, ki milyen tanácsot ad a kérdezőnek, mivel a fejhám is és a szöges le lett szavazva. De nem javasol senki semmit, csak azt, hogy ezt ne meg azt ne. Pedig én örülnék, ha valaki tudna segíteni a kérdezőnek a kérdésben, hogy az a kutya ne egész életében egy kertbe legyen bezárva és főleg, hogy ne kerüljön menhelyre.

2023. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném: ma már a lányom mellett olyan szépen megy a kutya, hogy bicikli mellett is gyönyörűen tudja vezetni.
2023. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert a legtöbb kutyasuliban addig jutnak, hogy ül, fekszik, esetleg kapuszabály. Kevés helyen mennek ki terepre, ezert kevés helyen találkoznak olyan problémákkal, amivel a gazdi igen. Ezért írtam házhoz járó kiképzőt.


Nem tudunk tanácsot adni, nem látjuk egy napjukat, nem látjuk mire hogy reagál az apos, nem látjuk a kutyát, hogy eddig hogy működtek együtt. Így felesleges bármit is ajánlani. Lehet az apos elviszi heti 1*10 percre sétálni a kutyát, mert épp olyan napja van, amúgy meg ki van baszva a kutya a kertbe, max 1-2* eldobja neki a labdát, meg megsimogatja. Akkor nem kell csodálkozni, ha mindenre így reagál és elrántja, hiszen egy ereje teljében lévő, aktív, lemozgatatlan kutyáról beszélünk. Lehet az apos olyan fizikai állapotban van, hogy egy 10 kilós kutya is elrántaná. Lehet hogy nem figyel a kutyára, nem látja a jelzéseit, csak azt veszi észre, amikor a kutya már ránt a pórázon, így váratlanul éri. Nem tudjuk mi miatt rántotta el az apost. Annyira sok minden lehet, hogy nem tudsz így neki semmit sem ajánlani.

2023. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!