Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok menhely miért nem ad...

Sok menhely miért nem ad kinti tartásra kutyát? (Arra alkalmas kutyát)

Figyelt kérdés

Pl egy kuvasz, kaukázusi, németjuhász miért ne lehetne kint éjjel vagy amíg nincsenek otthon? Miért kéne bezárni a házba?


Nagytestűek, megfelelő szőrzetük is van, télen sem fáznak. A pásztorkutyákat sosem tartották bent. Nem értem miért sokkal jobb annak a kutyának náluk egy kinti kennelben tengetni az életét, ahol napi talán 1-2 óra foglalkozás jut rájuk, mint hogy odaadnák kinti tartásra.


Nekem egyébként benti kutyáim vannak, még a kanapéra is feljöhetnek, de azt nem értem miért kéne pásztor/juhászkutyákból kötelezően kanapékutyát csinálni, mikor még kinti tartással is sokkal jobb élete lenne, mint a menhelyen napi 22 órát egy kennelbe zárva. Azt teljesen megértem, ha pl vizslát, bull típusút nem adnak kintre, teljesen jogos, mert nincs aljszőrzetük, de azért bizonyos fajták jobban érzik magukat kint, mint bent. Szigetelt kutyaházzal és árnyékos résszel tök jó életük lehetne egy kertes házban.



2023. jún. 16. 14:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%

Mert nem értenek ezekhez a fajtakhoz, és azt hiszik olyan, mint egy pincsi vagy yorki.


(Én sem értek egyet, úgy általában szerintem magasak a legtöbb hely feltételei. SZERINTEM ha valahol már egy kertben szabadon él egy kutya, már jobb dolga van, mint menhelyen, egy 5m²-es kennelben. Egyszerűen nincs annyi normális gazda az országban, aki menhelyről akar kutyát és a feltételeiknek megfelelnek, be kell érni a kisebb rosszal. Teszem hozzá, az én kutyáim is kinti bentiek, naponta sétálunk, kirandulunk, mindent megkapnak. A legtöbb ember egyszerűen nem olyan, mint én, vagy a többi átlag feletti kutyatartó. Túl sok a gazdikereső kutya, túl kevés az általuk elvárt körülménnyel rendelkező gazdijelolt)

2023. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%

Azt a tapasztalatom, hogy a legtöbb menhelyen frusztrált, embergyűlölő, nem túlságosen tanult, értelmes emberek dolgoznak, akik azt lesik, mibe tudnának belekötni.

Amikor anyám felhívta őket egy kutya miatt, a menhely tulajdonosa idegrohamot kapott, mert anyám mondta, hogy van kennel és kis udvara is a kutyának, hiába magyarázta el többször, hogy csak ha vendég jön, akkor zárjuk el.

Anyám kénytelen volt szólni apámnak, aki munkájából kifolyólag elég jól ismeri a törvényeket és sokat "harcol" más cégekkel, önkormányzatokkal. Érdekes, ahogy apám elkezdett magyarázni nekik, rögtön nem volt probléma, hogy kennelünk van és nem csak benti kutya lenni.

2023. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
91%

Ahogyan fent is írták nagyon szélsőségekben gondolkodnak és beszűkült látószöggel rendelkező fanatikusok vannak ott.

1 éve szerettem volna elhozni egy mentett magyar vizslát ami köztudott, hogy nagy mozgás igényű, kitalálták hogy kijönnek megnézni a körülményeket 1000m2-es jól elkerített udvarban ki akarták találni hogy ha nem vagyunk otthon akkor egy 3x2m-es kenelbe be kell zárni a kutyát meg szerzőzésben be akarták írni, hogy 1 éven keresztűl havonta bejönnének a házba, hogy megnézzék milyenek a körülmények.

Hát nem lett elhozva a kutya, az idióta gondolataik miatt.

2023. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
67%

Még azt tenném hozzá, hogy érdemes megnézni ezeknek a menhelyeknek a vezetőit. A saját kutyái elhízottak, neveletlenek. De legalább kanapén doglenek egész nap.

E betűvel kezdődő nagy kutyamento szervezet pl.

2023. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen irreális elvárások miatt mondja sok ember hogy csesszék meg, akkor egy jofogásos alomból hoz, az a kutya legalább az övé lesz.
2023. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem ugyanaz a kinti-benti, és a kizárólag kinti tartás.

A legtöbb kutyának igénye van az ember jelenlétére, a társaságára. Családban vannak el jól, a gazda mellett. Hiába van nagy szőrzete, igénye van a törődésre, a közelségre.

Mivel te nem vagy kint a kutyával egész nap a -15 fokban, értelemszerűen a kint tartott kutya egyedül van. És lehet mondani, hogy te majd foglalkozni fogsz vele, de akinek már az is gond (és kizárt) hogy beengedje a kutyáját, majd pont abban tartaná a szavát, hogy kint van a kutyával? Ugyanis, hangsúlyozom ismét, a kutya nem csak arra vágyik, hogy addig legyél vele, míg törődsz vele (játszol, sétáltatod), hanem a passzív tevékenységeknél is. Lásd, az én öreg kau mixem már alig csinál valamit, hosszú sétákat már nem bírja, mégis, ha felkelek, és kimegyek a konyhába, felkel és jön velem, aztán visszafelé is, és visszahuppan a helyére (ha csak nem nagyon nagyon mélyen alszik). Egyszerűen az átlag kutyának igénye van erre.

Szóval lehet handabandázni, hogy a kutyának amúgy mennyire piszkosul jó kint a kertben, de ez valójában nincs így. A pásztorkutyák aktív munkát és sok foglalkozást igényelnek, és utána is a gazdi mellett szeretnek heverészni.

Aki ennyiből nem értette meg, hogy miért elvárás a benti (vagy kinti-benti) tartás, az nyilvánvalóan csak kertidísznek meg bioriasztónak akarja a kutyát, és nem nézi A KUTYA érdekeit.

Remélem, legalább van egy-két ember, aki nem egy önző végtermék, és ők most a fejükhöz kaptak, és kiesnek végre a "szemét menhely, brühü-hühü" narratívából.

2023. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
82%
7-es: és hány olyan gazdikereső kutya van, aki a menhelyen hal meg az 5m²-es kennelben, mint egy szép nagy kertben, ahol még mindig jobb élete van? Értem amit mondasz, de be kellene látniuk, hogy a gazdikereső kutya - gondos gazdi mérleg egyszerűen nem a gondos gazdi felé billen.
2023. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
38%

8, értem én, de akkor megpróbálom megmagyarázni egy totál másik irányból, hátha érthetőbb lesz így.

Tegyük fel, hogy egyik reggel arra kelsz, hogy a szomszédra éppen rárúgja az ajtót a TEK, és kiderül, hogy rengeteg kiskutyája, meg nem annyira kiskutyája van, akiket borzasztó körülmények között tartott. Rühesek, bolhásak, betegek. Mivel a TEK-et nem érdekli az állatok sorsa, te meg rendes vagy, ezért magadhoz veszed őket a 25 nmes lakásodba.

A saját költségeden kikezeled őket, chippezed, oltatod. Törődsz velük, eteted őket, megteszel értük mindent. 25 nm ennyi kutyának nem jó körülmény, de BIZTOS hely. Tudod, hogy odafigyelsz rájuk, mégha nem is tudod nekik megadni azt, ami egy családban, ideális körülmények között kellene nekik. Tudod, hogy Morzsi nem szereti, ha dörög az ég, és azt is, hogy Szuzit nem lehet Kálmán mellé tenni, mert akkor feszélyezik egymást. Tudod, hogy Béla kutyának a kedvence a csirkemell, de Büdöske meg hányik tőle.

Kötődsz hozzájuk, szereted őket. De tudod, hogy nekik ez nem élet, és sokkal jobb dolguk lehetne egy családban, ahol ők vannak nonstop a fókuszban.

Aztán jön valaki, akiről süt, hogy neki "csak egy" kutya lenne az, amelyiket elviszi. Hogy nem is az alapján választ, hogy melyik kutya illene hozzá, hanem hogy melyik a "hászki", vagy melyik a "pitbú", vagy hogy neki nagytestű kell, hogy távoltartsa a C-típusú szomszédságot a gyümölcsfáitól. És csak kint tartaná, naná.

Te odaadnád azt a élőlényt, akit szeretsz, úgy, hogy lehet, hogy most kis helyen van, de legalább te ismered, tudod, milyen igényei vannak, és eszerint ellátod, vagy odaadod valakihez, akiről süt, hogy tojik a kutyára?

Sajnálom, ha valakinek ezzel az érzéseibe gázoltam, de ez ilyen. Én amúgy magam nem mentek kutyát, de macskát igen, és ott sem másabb. Hiába lehet azzal jönni, hogy az egész kert a kutyáé, valójában a kutya attól önmagában nem boldog. Egyáltalán. Hiába lenne 700nm-es helyed, ha téged odazárnának, te sem lennél boldog, mert nem elég ennyi a boldogsághoz, és ami kellene a kutyának is, akárcsak neked, a kötődés, a kapcsolatok, a szeretet, az ugyanúgy nincs meg 700nm-en se.

Szóval ja, 5nm nem ideális, de legalább meg van a remény, hogy jön valaki, akinek a szemében ő családtag lesz, és nem egy kerti dísz, nem "csak egy állat", vagy nem "csak egy kutya". Addig pedig biztos helyen van.

2023. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
78%
A többiekhez hozzáteszem, hogy az állatvédők legtöbbje semmit nem konyít az állatokhoz, csak verik a mellüket, és olykor több kárt okoznak, mint hasznot. Vannak kivételek az ismeretségi körömben is, pl. Speciális Állatmentő Egység, de aktívan kutyázós családban felnőve néha fogom a fejem, miket hallok. A Greenpeace-aktivistákhoz tudnám hasonlítani őket, azok is szavalnak jól hangzó mondatokat, de fogalmuk sincs a témáról és nem is próbálják átlátni a nagyobb, rendszerszintű dolgokat.
2023. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lenne azért egy kutya kerti dísz, mert kinti? Egy menhelyi kennelben miért jobb nekik? Ahol a gondozók elmondása szerint jó, ha 1 óra jut egy kutyára? Kuvaszom lenne én se engedném be, max extrém időjárás esetén meg szilveszterkor. Egy pásztorkutya, remek házőrző génekkel, nem bent a házban a helye. Nem fog fázni, nem fog szenvedni, nem azt jelenti, hogy sose nézek rá a kutyára csak etetésnél. Ettől függetlenül beengedheti, aki szeretné természetesen, de ne tegyünk úgy mintha belehalna a kinti tartásba...


Egyébként járok menhelyre sétáltatni, pont ott mondták, hogy napi általában fél óra kennelen kívül foglalkozás jut egy kutyára. Ha már kiviszik az önkéntesek sétálni, akkor nagy szerencséje van. Szerintem ennél kb minden jobb. Na meg ott is kinti kennelben vannak a kutyák, akkor miért is ne lehetne kinti kutya egy megfelelő fedett hellyel? Ők tarthatják kint akár évekig, de egy örökbefogadó már nem?

2023. jún. 16. 16:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!