Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fejhámot ajánlatátok...

Milyen fejhámot ajánlatátok egy németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Apósom nehezen bír el a ~1 éves németjuhasz kan kutyájával. Ajándékba akarunk venni neki egy ilyen fejhámot, mint ami a videoban látható 12:35-nél: [link]


Hol lehet ilyet kapni? Amiket én találtam, azok inább valami fura szájkosárank akarják eladni magukat, de én olyat akarok, amit nyakörv helyett lehet használni. Egyáltalán fejhámnak hívják ezt magyarul?



2023. júl. 8. 13:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a szögessel baj, ha jól használják. De az a legalja, amikor a gazda kéotelen nevelni, ezért egyre durvább eszközökhöz nyúl. És ahelyett, hogy elgondolkozna, hogy mit rontott el, hogyan javíthatná ki, jönnek az ilyen tüneti kezelések és ok nélküli bántások.


Mellesleg egy gyerek kezébe rohadtul nem való egy félig se nevelt kutya! Szöges nyakörv meg még kevésbé! Ez ám a felelős szülői hozzáállás!

2023. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Na most ezt jól megmondtad, kedves 21-es. Szóval nincs a szögessel baj. De baj, mert durva eszköz. Mert szerinted mikor használ valaki szögest?

És honnan veszed, hogy a lányom kiskorú? Próbáld ki, hogy egy 37 kilós kutya el tud-e rántani egy felnőttet.


Neked van német juhászod amúgy?

2023. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 22-es, értem, szóval nem tudtok semmilyen tanácsot adni. Nem használtatok soha fejhámot. Valszeg német juhászotok sincs. Akkor mégis hogyan tudnátok válaszolni a kérdező kérdésére?
2023. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
A 10-es válasz van perefrálva, miszerint a kérdező apósa adjon túl a kutyán. Mert a gazdaváltás nagyon jó lesz az egyéves kutyának, hogyne. Pláne egy német juhásznak. Inkább, minthogy megfelelő kiképzési módszerrel megtanítsa fegyelmezetten sétálni pórázon. Érdekes állatbarátok vannak itt.
2023. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Volt német juhászom, az év elején ment el, jelenleg malim van. Nemhogy szöges nem kellett soha egy kutyámra sem a sétákhoz, de még a póráz is csak látványnak volt ott. Őv-n használok szögest, mert oda kell, de mélyen megvetem a magadfajtákat, akikben tudatosság, felelősség nincs, hanem a nevelés helyett hozzák be az ilyen-olyan eszközöket. Mert ez könnyebb, mert ez olcsóbb, mert ez nem igényel század annyi munkát sem, mintha normálisan tartanád, nevelnéd, képeznéd a kutyádat.
2023. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Már leírtam, hogy nekem sem kellett a többi kutyához szöges. Nekem ehhez se kell. A kutya teljesen jól nevelt és fegyelmezett - amikor velem van. Tehát rendesen ki van képezve. De amikor nem vagyok ott, és elrántja azt a családtagot, aki sétáltatja, akkor igenis ráteszem a szögest.

De úgy látszik, itt szövegértési problémái vannak némelyeknek.

De nem én vagyok kérdező. Legyetek szívesek az ő kérdésére reagálni. Úgy látszik, itt mindenki nagyon jól meg tudta nevelni a kutyáját mindenféle eszköz nélkül. Akkor miért nem írjátok le a módszereiteket a kérdezőnek? Mert azt még sehol se olvastam.

2023. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Azta, ez aztán nagyot robbant.


Köszönet annak, aki kultúráltan és nyugodtan tudta kifejteni a véleményét itt az interneten is!


Szerintem a szögesnyakörv témát kitárgyaltuk.


15:56

Igazad van abban, hogy nem feltétlen "mindent megoldó" eszközzel kéne nekiugrani a feladatnak, de apósom egy teljesen cselekvőképes felnőtt ember, akivel még csak nem is élek egy háztartásban, így tőlem és tőletek függetlenül azt csinál amit akar.

Már én is megjegyeztem neki, hogy ha nem bír vele, ha túl nagy fába vágta a fejszéjét, még mindíg kereshet neki új gazdát. Illetve mozgatnia kéne, ő akarta ezt a kutyát és tudta, hogy mennyi törödést igényel, stb. stb...

Egy felnőtt embernek csak tanácsot lehet adni, aztán fejre is állhatok úgy cseszi el ahogy akarja :/


Szóval elolvasom azt a linkelt cikket a fejhámról, aztán még meglátjuk. A Halti címszóval már asszem megtalálta amit kerestem mérettáblázattal együtt.

2023. júl. 10. 08:06
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező amúgy tök jó, hogyha te foglalkozol legalább a problémával. Apám hasonló, amikor még ott laktam hozott egy nagyra növő, nagy mozgasigényű kutyafajtát, mert világ életében voltak kutyái. Amíg kicsi volt, még bírt vele, aztán nőtt, rángatta, húzta pórázon, nem is vitte sétálni. Plusz hozzátett az, hogy covid alatt jött hozzánk, akkor több kedve volt vele foglalkozni.

Aztán én foglalkoztam vele, képezzen, suliba jártunk, elvégeztünk két tanfolyamot, tökéletesen engedelmes, nagyon jól együtt élhető kutya, HA ki vannak elegitve az igényei. Mióta elköltöztem otthonról, velem él.

Az a baj, hogy az idősebb korosztály másban szocializalodott, sokszor azt látom, inkább túladnak a problémán, vagy nem foglalkoznak vele, mintsem megoldják azt. Ez egy nagy mozgasigényű, nagy feladat igényű kutyánál különösen igaz.

2023. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!