Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog birja kint a...

Angol bulldog birja kint a telet vagy házban kellene tartani?

Figyelt kérdés

Akinek van eladó (Lessz angol buldogja) kiskutya az irja!!!

Ha lehet Hajdu bihariak irjanak!(Árat is ) :)


2010. okt. 13. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen benti kutya!
2010. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lyon válasza:
22%

A nagy francokat benti kutya!!!!!

Tavaly vettük a miénket és télen sem volt semmi baja odakint.

2010. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze,legyen olcsó kutya és lehetőleg a közeletekben...

Miközben annyit nem tudsz a fajtáról,hogy mik az alapvető igényei.

Te nagyon jó alany leszel arra,hogy rád sózzanak valami keverék vagy fajtatiszta,de idegbeteg vagy fizikálisan beteg selejt kutyát egy szaporítónál.

2010. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lyonnak:igen,kibírta,de biztos nem tett jót neki.

Idősebb korában majd gondolkodhatsz,mitől jönnek elő sorban a betegségei.

2010. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk most, hogy ketten lettek, immáron kinti kutyákká avanzsáltak. Szigetelt helyük van, amit télen megtoldunk egy infralámpával.

Tehát, egy sima kutyaház, és bele pár rongy az nem túl jó megoldás.

Angol bulldogot pedig tenyésztőtől vegyél, mert igen szépen ráköltheted a gatyádat. Vagy válassz kevésbé betegségre hajlamos fajtát.

2010. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

infralámpát ...

attól meg szegény jószág nem tud aludni világosba

te úgy eltudnál aludni, hogy ég a villany a pofádba?

te is állatkínzó vagy ugyanúgy, mint aki csokival hízlalja úgy föl a kutyáját, hogy menni se tudjon ... -.-

2010. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, hogy eddig nem panaszkodtak, hogy nem tudnának aludni.Sőt...

Mellesleg a nap 24 órájából nagyjából 16-ot alszanak. Na várjunk csak, abba belecsúszik még a nappali világosság is. Hogy a fenébe tudnak nappal aludni szerencsétlenek? Nem is értem.

2010. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Világosban nem tud aludni? Az én bulldogom biztos valami defektes akkor, ma is egész nap az irodában horkolt a lábamnál. És az idióta még a világítós hősugárzó elé is odakucorodik. Tuti valami baja van, és én is állatkínzó vagyok.


Viszont a közelben venni szaporított bulldogot hatalmas felelőtlenség. Ezt én sem tudtam, mikor megvettem az enyémet, pedig én azért utánajártam és "jó szaporítót" kerestem, 300 km-t mentem érte országon belül. Dehát a jólelkű gondos és naív szaporítók sem látják a géneket sajnos.


Egy köldöksérv műtéttel kezdtük, egy harder mirigy műtéttel folytattuk, és egy rejtett here miatti hasfelnyitós ivartalanítással folytattuk. Erre a három műtétre költöttem annyit, hogy az itthon felllelhető legjobb génállományból is vehettem volna kutyát. És nekünk még szerencsék van, mert nincs légcsőszűkülete, mint a legtöbb szaporított bulldognak, és ezért viszonylag kockázatmentesen tudták műteni, mert be tudták csövezni. Így is betegra aggódtam magam miatta.


Ha nem bejárós kutya, tehát eleve a kinti hőmérséklethez van szokva, akkor úgy alakul a szőrzete, hogy lehet kint télen egy jól szigetelt vagy fűtött kutyaházzal.


De ilyen időben nehogy vegyél egy kölyköt, hogy kitedd a kertbe!


Várd ki a tavaszt, ha kinti kutyát akarsz.


És sok szempontból a vételáron kívül nagyon drága kutya. A ráncait tisztogatni kell, nem jó neki akármilyen táp, mert érzékeny az emésztése, és nagyon gyakoriak náluk a mindenféle bőr problémák is, tápallergiára is hajlamosak.


Ezen kívül nem túl könnyen kezelhető, makacs kutyák, a nevelése sem egyszerű, és iszonyú erő van benne. A bátyámnak is volt egy, akivel nem tudott eleget foglalkozni. Felszedte a linóleumot, lerágta a villanyórát, meg mindenféle szörnyű dolgokat csinált.


Úgyhogy gondold ezt meg, és tájékozódj még egy kicsit a fajtáról, mielőtt a te kutyád is a fajtamentőknél köt ki pénz vagy időhiány miatt.

2010. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!