Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrievert szeretnék,...

Golden retrievert szeretnék, de bent szeretném, hogy legyen velem. Mindenki azt mondja, kínzás neki lakásba bezárva, nem öleb, kertbe való kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Láttam videót, ahogy pici kölyök goldit ölelget, puszilgat a gazdija, a kutyus ölben van és úgy bújik, könnybe lábadt a szemem.

Nem vagyok kisgyerek, volt egy kutyám régebben és mindenki azt mondta, tisztára golden retriever jelleme van, nyugodt, higgadt, szelíd, türelmes, mindenkivel barátságos, csendes társ, bújós, állandóan követett mindenhová. Ezért szeretnék ilyen fajtájú kutyát, mert nekem ilyen a nagybetűs kutya, terápiás jellemű, érzékeny, figyel a gazdira, de nem pörgős, munkamániás, de szeret tanulni, hosszan sétálni, de séta alatt se összevissza rohangál, hanem nyugodt, figyel a gazdira, mellette, közelben marad.

Nem tudom hogyan elmagyarázni, de nekem ilyen kutya kell.

Viszont bent lenne velem, nem tudnám kirakni, annyira ember centrikus fajta, nem bírnám elnézni, ahogy áll az udvar közepén és szorongva bámulja az ajtót, hogy mikor megyek ki hozzá vagy mikor jöhet be hozzám, mikor lehet végre velem. Tudom, mert előző kutyám, aki golden jellem volt, ezt csinálta, ahányszor kiengedtem az udvarra, hogy hadd legyen a szabadban, jobban érzi ott magát. Csak állt és nézett, hogy miért zártam ki. Ha nyitva hagytam az ajtót, akkor jó volt, mert ha kimentem, jött velem, de ha bementem, akkor is jött velem. Ott feküdt mindig mellettem. De soha nem ment ki nélkülem és be se ment nélkülem. Nem lenne szívem a pici goldit se kitenni. Én is rosszul érzem magam, ha nincs velem.

Nyilván, mindentől függetlenül sokat lennék kint vele, sok foglalkozást kapna, játszanék vele, nevelném, tanitanám, sétálni, úszni, később kocogni vinném, minden nap legalább 3 órát, szabadnapokon 6 órát is foglalkoznék vele aktívan, de ezen kívül is, szeretném, ha mindig a közelemben lenne, hogy bármikor megsimizzem, megöleljem, megpusziljam.

Ez tényleg olyan rossz volna?


2023. júl. 8. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen normális ha bent van veled a kutya. Az a nem normális ha ki van rakva az udvarra mint egy kertitörpe és max etetéskor néznek rá.

A kutya társállat, igényli a gazdája közelségét, a goldik pedig kifejezetten ilyenek. Attól nem lesz öleb.

Nem derült ki hogy hány éves vagy és kikkel élsz egy háztartásban. Ha egyedül laksz, vagy felnőtt vagy, akkor oda engeded a kutyát ahova akarod, nem számít mások mit mondanak. Ha gyerek vagy akkor beszéld meg a szüleiddel hogy bejöhessen a kutya, de nyilván az ő véleményüket is figyelembe kell vedd.

2023. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez csak nálunk mondják, hogy állatkínzás. Nálunk is csak az elmaradott réteg mondogatja ezt mániákusan.


De itthon is tenyésztők nem adnak csak kintre kutyát. Terápiás, vakvezető stb. kutya nem is tarthatók csak kint. Külföldön pedig majd minden fajtánál bevett, hogy bent vagy kinti-benti tartásban vannak. Van ország, nem is egy, ahol törvény tiltja a csak kinti tartást.

2023. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szüleimmel élek, felnőtt vagyok, dolgozok. Anyuékat nem zavarja, hogy bent van, amíg rendszeresen(6-8 hetente, ahogy írják) fürdetem és naponta kifésülöm a kutyát, illetve legalább kétnaponta végig porszívózom a lakást és felmosok.

Ismerősök mondták, hogy kínzás neki.

Tudom, hogy idegenek ne érdekeljenek, de a legjobbat szeretném a leendő kutyámnak.

Olyan ismerős is mondta, hogy kínzás neki bent, akik kint tartották, soha be nem engedték, azon a nyáron, iskolai szünetben foglalkozott vele, amíg pici volt, azután már csak akkor kapott simit, mikor kaját adott neki, napi 2*5perc kb. A kutya bolhás, kullancsos volt, elhízott, csapott szőrű, a legolcsóbb tescós tápot-konzervet kapta, soha nem vitték sétálni, 8 éves korában költöztek és a kutyára nem tudták ráimádkozni a nyakörvet, hogy elvigyék az új házhoz, mert nem ismerte, félt tőle és annyi volt a tudománya, hogy "ül".

2023. júl. 8. 23:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a fajta a szokásosnál jobban igényli a gazdi közelségét.
2023. júl. 8. 23:13
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Tökéletesen ellesz veled a házban. Ha nagyon aggódsz, szereljetek fel egy kutyaajtót és majd látni fogod, hogy max csak a dolgát végezni, esetleg párat ugatni fog kijárni és rohan is vissza hozzátok. Ha nem akarjátok szétfúrni az ajtót, mikor 20 fok körüli lesz a hőmérséklet kipróbálhatjátok, hogy nyitva hagyjátok és had döntsön a kutya, hogy hol akar lenni.


Goldim nem volt, de négy saját és két ideiglenes kutya után az a tapasztalatom, hogy hiába szabad az út az udvarra, a kutyák inkább velem vannak, ha meg úgy alakul, hogy az udvaron "rekednek", az első adandó alkalommal trappolnak is be a házba és jönnek oda, ahol épp tevékenykedek. Ahol a kutya nem akar bent lenni, szerintem az esetek többségében tesznek is érte a gazdák, hogy ne akarjon bemenni a házba...

2023. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Most már nyugodt szívvel, lélekkel hozom haza a golden retrieveremet❤️

2023. júl. 8. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Ha megvan a kutya lehetősége, hogy kimenjen, de ő mégis bent szeretne lenni, akkor miért lenne kínzás, ha bent van? Ha nagyrészt bent van, akkor a szőrzete is ahhoz alkalmazkodik, emiatt nem is szerencsés, ha hidegben hosszabb időre ki van zárva szigetelt ház vagy ruha nélkül. Bár a goldiknak talán még akkor is elég vastag a bundájuk. Azt jól gondolod, hogy a goldenek nagyon embercentrikusak, a szüleid pedig azt, hogy szükség van a gyakori felmosásra és porszívózásra ;).

Benti tartásnál én azokra húzom a számat, akiknek 10 órát egyedül van a kutyájuk egy kis lakásba bezárva, de közben osztják az észt, hogy mekkora állatkínzás kertben tartani egy arra alkalmas(!) kutyát, aki egyébként nem is rajong azért, ha lakásba van zárva.

2023. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Azzal nincs vita, hogy lehet a lakásban tartani.

Ami nekem furcsa, hogy előre elképzeled, hogy a majdani kutyád milyen is lesz... hát nem biztos, hogy olyan lesz, amilyennek előre elképzeled.

Minden kutyának van egyénisége, ami még fajtán belül is változó lehet.

Neveléssel lehet formálni, de pl a retrieverek eredetileg vadászkutyák, kozel sem biztos, hogy nem lesz pörgős, mozgásigényes, futkározós, vagy más olyan tulajdonsága, amiről előzetesen eltervezted, hogy olyan nem lesz.

Ez fajtától független, nem arról van szó, hogy goldent ne akarj magadnak, azt netervezd meg előre, részletesen, hogy milyen lesz az alap természete.

2023. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, ha az ember ismeri a vonalat, tudja milyenek a szülők, nagyszülők, előző almok, akkor azért elég jól el lehet képzelni milyen lesz a kutya. Két full küllemvonalas kutyának nem lesznek túlpörgős, brutál ösztönerős kölykei. Mert a genetika nem így működik.
2023. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért van egy általános leírása, belső jellemzése a fajtának. Azon belül pedig, az alomban ki lehet választani a legnyugisabb, bújósabb, ölbe mászós egyedet. Akkor tuti nem egy hiperaktív ördögi rosszcsont lesz.

Szerintem. Meg tényleg nagyon sok kutyás mondta, hogy olyan volt a kutyám, mint egy terápiás goldi. Miután elment, nagyon sokáig nem mozdultam ki, aztán elmentem sétálni, minden kutyához odamentem, megsimiztem, akinek engedte a gazdija, kérdezték mi van, látták ki vagyok magamból. Meséltem a volt kutyámról, aki azt ajánlotta, legyen új kutyám, az egytől egyig azt mondta, nekem goldi való, mert az előző is olyan jellem volt az elmeséltek alapján és ha ennyire imádtam, tökéletesnek gondoltam, akkor nekem nem kell egy munkamániás pörgős németjuhász vagy egy kis csivava, akivel nem tudok túrázni vagy egy foxi, aki engedetlen, makacs. Nekem goldi kell és pont. Mindenki ezt mondta, így mondta, ismerős és ismeretlen egyaránt, ha jót akarok, akkor goldit veszek.

Sokat olvastam, tanultam a témában. És nekem tényleg golden retriever kell. Ennyi.

Köszönöm, hogy írtatok és az utolsó kételyt is elhessegettétek, hogy biztos legyek magamban. Eddig is az voltam, de így még jobb.

2023. júl. 9. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!