Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is működhet?

Így is működhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyám sajnos durva módon szeparációs szorongó. Eddig nem volt ilyen probléma, kinti kutya. Viszont nem rég hazalátogattunk, ahol bent volt, mert nincs kert. És azóta képtelen elengedni. Olvastam egy nagyon jó módszert ami beválhat (ajtóhoz megyek, kulcs be, leülök, vissza ajtóhoz, kimegyek kicsit, visszajövök, stb). Viszont ahhoz itthon kellene lennem, de dolgozom. És sajnos ott tartunk, hogy minden reggel valahogy ki kell cseleznem a kutyát, hogy kijussak, anélkül hogy észrevenne. Ha észrevesz akkor olyan szinten elkezd vonyitani hajnalban, hogy az nem normális! Kepzelhetitek milyen lehet a szomszédban lakni...

Hal'Istennek eddig nem sokszor vett észre, de ez nevetséges, hogy minden reggel ezt játsszuk.

Szerintetek a fenti módszer így is működhet, hogy pl délutánonként meg szabadnapokon gyakorolok vele? Vagy hogy tanítsa meg neki, hogy nincs vilagvége csak mert elmegyek...kérlek segítsetek!!!



#kutya #Szeparációs szorong
2023. júl. 11. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta?
2023. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Házhoz jövő trénerrel kellene felvenned a kapcsolatot. A szepa szinte mindig a gazdi hibájából alakul ki. Nehéz leküzdeni, hosszú idő, sok foglalkozás és nagyon fokozatos szoktatás a kell az egyedülléthez.
2023. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Mennyi idős? Marad valaki otthon a lakásban?

Nálunk az idős (jelenleg 19-ik éves) kutyánknál alakult ki 3 éve, hogy fél egyedül maradni, 16 éves koráig semmi problémája nem volt.

Így ahova csak lehet, visszük magunkkal kocsival, mert ha abból kiszállunk, abban simán elmarad magában is. Legutóbb a nőgyógyászatra kísért így el.:)

Én nem hiszem, hogy az a rituálé amit leírtál célravezető lenne, mert csak megzavarodik, hogy mész vagy maradsz. A kutya neveléséhez egyszerű és egyértelmű jelek szükségesek, azokat tudja értelmezni.

Mivel nem tudom, hogy az ország melyik részén élsz, így ezt ajánlom:

[link]

2023. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem most nem a saját területén van, hanem idegen helyen, lakásban? Vagy hazamentetek és ott kezdett el szep szorongani?
2023. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vizsla kutya, másfél éves.

Nem már otthon vagyunk. Az ünnepek alatt voltunk máshol és ott volt lakásban velünk. De előtte semmi baja nem volt ha elmentem, csak mióta hazajöttünk. Egyedül élek, szóval senki nem marad vele otthon.

2023. júl. 11. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok megoldás van. Leginkább egy trénerre lenne szükséged, de ha kutyákhoz van szokva (vagy szoktatható) akkor napközibe is beadhatod.


Egyébként fokozatos szoktatást szoktak ahogy írtad is. Folyamatosan elmászkálsz és haza jössz ameddig meg nem szokja.

Tudsz otthon hagyni ilyenkor mondjuk egy telefont is, amin ha hangoskodik csak szólsz neki. Nekem ez jött be. Bekapcsolva hagytam a laptopom és ahányszor vonyítani kezdett csendre intettem és a helyére küldtem. Kb 1 hét és megszokta.

De az sem rossz, ha hagysz neki némi általános zajt, valamelyik kutya a kinti zajok miatt kezd el ugatni. TV, rádió adhat egy olyan "nem vagyok egyedül" érzést.

Mielőtt elmész az is sokat segít, ha előtte lefárasztod.

2023. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez a telefonos megoldás érdekes. Egész nap vonalban voltál a kutyáddal? Mert ja dolgozom akkor ugye reggeltől délutánig nem vagyok otthon...
2023. júl. 11. 12:30
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Kezdjük azzal, hogy a vizsla nem kinti kutya.
2023. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam hogy ezért kapok de sajnos ő az. Bent nincs el, még télen sem, mindig sír, ki akar menni.
2023. júl. 11. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkatarsam vett vmi kamerat, amihez a telojan van egy app. Igy tavolrol is ra tud nezni a kutyara, mit muvel egesz nap. Lehet szolni is tud, azt nem tudom biztosan.
2023. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!