Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hoznátok ki növendék kutyát...

Hoznátok ki növendék kutyát menhelyről két éves gyerek "mellé"?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem hogyha a baba biztosngában van, a kutya(mérettől függően) nagy helyen, biztonságosan elzárva a babától,igen..perszeee, elősször elvibbém állatdokihoz, minden oké-e a kutyával.
2010. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csak ha tudnék gyerek mellett kellő figyelmet fordítani rá. Jól meg kell gondolni, egy kisgyerek mellé nem biztos hogy jó a félig-meddig kölyök kutya.(Mindenképp elmennék vele kutyasuliba, olyanba ahol szocializáció is van, pl cerberos) Szerintem várj vele, ha már nagyobb lesz a gyerek, úgy 7éves körül vagy inkább felnőtt kutyát hozzatok haza.
2010. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én megvárnám a jövő nyarat.

Ha nincs kertetek, és a kutyus még nem szobatiszta...Meg azért tudod sétáltatni napi 4x, a baba mellett?

2010. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha van elég időm, energiám és akaratom akkor persze. De lehet jobb lenne egy felnőtt "érett" kutya nem egy szeleburdi kamasz. De a menhelyesek úgy sem adják oda ha úgy látják nem való neked, úgyhogy nyugodtan érdeklődj és majd ők elmondják hogy az adott kutya mennyire felel meg.

Kinézted már a kutyust? Melyik szervezetnél?

2010. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Kertes házban lakunk, jó nagy területtel, úgyhogy a mozgással nem lenne gond. Igazándiból azért gondoltam a növendék vagy kölyök kutyusra, mert talán jobban megszokná a gyerkőcöt, mint egy felnőtt...

Még nem néztem ki konkrétan, de a menhelyen szinte mind keverék. Le van írva a jellemzőjük, hogy melyik nyugodtabb és persze majd elmondanák, hogy melyiket ajánlják nekünk!

2010. okt. 14. 13:39
 6/15 anonim ***** válasza:
A menhelyeken is vannak kölyök kutyák,ha megteheted inkább azt a gyerek mellé.Ha együtt nőnek fel elválaszthatatlanok lesznek.
2010. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó, de egy kertes házban élő kutyának is szüksége van a napi sétára.
2010. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ígyvan. A kertes házban élő kutyát is vinni kell sétálni. Hogy miért?Mert a kertben csak a saját szagát érzi, nemtalálkozik a társaival, nem éri számára különleges inger. Egyszóval unalmas lesz az élete, és sóvágó szemekkel fogja nézni a kint sétáló kutyákat kerítésen belülről. Ezt akarod?így ne tartsatok kutyát könyörgöm..
2010. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
sóvárgó*
2010. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahogy te is írtad egy fiatal kutyát szoktatni kell, de sajnos ez elsülhet rosszul is, hisz ez egy folyamat, nevelés, türelem, idő és láttam én már sajnos olyan kölyök kutyát aki gyerekkel nőt fel még is odakapott nekik.

Én a helyedbe biztos hogy egy már kipróbált felnőtt ebet választanék, akit már előnevelt egy ideiglenes gazdi, ki lett próbálva gyerekkel, családdal, munka, jövés-menés mellett.

Itt vannak pl ők: [link]

nekik nincs menhelyük, otthon van az összes kutyájuk, tőlük biztos nem kapsz zsákba macskát és vissza is veszik azonnal ha gond van.

2010. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!