Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én menhelyröl szeretnék...

Én menhelyröl szeretnék kiskutyát: -mi a menete? -jó-e gyerek melé (biztonságos)?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
menj el a menhelyre és ott elmondanak neked minden tudnivalót és segítenek a kutya kiválasztásában is (például hogy melyik alkalmas gyerek mellé, melyiknek nehezebb a természete, van amelyik vadabb stb.) ha elmondod milyen kutyát szeretnél,mik az "elvárásaid" tudnak majd tanácsot adni.
2010. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen jó gyerek mellé és biztonságos is. Sok kutya van a menhelyeken akik már éltek családban és tisztában vannak a szabályokkal. Azért is jó mert a menhelyeken a dolgozók ismerik a kutyákat és tudják melyik az amelyik szereti a gyerekeket szóval nem zsákbamacska.

Én azt javasolnám hogy ne kölyök kutyát válasszatok, mert igen tudom hogy cuki, m meg pici, meg szőrgombóc, DE nagyon sok odafigyelést igényelnek!!! és a gyerek mellett nem biztos hogy lesz rá elég időtök.

Ez egy amolyan gyűjtő oldal(persze nem teljes) és keresési feltételek is vannak meg a kutyusokról leírások:

[link]

2010. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ajánlom a menhelyet! Mi is felnőtt kutyát hoztunk el kisgyerek mellé. Fontos, hogy az egész család kivonuljon - elvégre mindegyikünknek köcsönösen szimpatikusnak kell lennünk egymásnak. Kimentünk, elmondtuk, mit tudunk nyújtani (hol lakunk, hogyan élünk, menniyt tudnánk mozgatni, gyerek, gondozott kert, stb.), ők pedig mutattak néhány kutyust. Az egyik konkrétan utálta a gyerekünket :=), de aztán odamentünk egy másikhoz, aki félénken, de farokcsóválva fogadott, nagy bociszemekkel könyörgött, hogy őt vigyük. Szerelem volt első látásra. Tettek rá nyakörvet és pórázt és odaadták, hogy barátkozzunk, sétálgassunk. Kb.20 percig jöttünk mentünk, szimatoltunk, aztán hazahoztuk. Akkor 8 éves volt, ennek már két éve. Az öregúr igazi családtag lett, azonnal elfogadott minden szabályt, csak egyetlen virágágyásomra tartott igényt, de ez végül is megfelelő tárgyalási alap volt, megegyeztünk :=). Innen mindent kiásott és a közepében hűsöl naphosszat. Tele van labdákkal, minden bokor alá dugdos, így bárhol támad kedve labdázni, mindig van egy "kéznél".

Bátran válasszatok menhelyről kutyát!

2010. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Mi is menhelyről fogadtunk örökbe kutyust. Ha a

menhelyen elmondod, hogy gyerek mellé szeretnéd biztos elmondják, melyik kutyát vidd. A menhelyen is vannak kölyök kutyák, őket könnyebb tanítani.:D

2010. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"kölyök kutyák, őket könnyebb tanítani."


Ez azért így nem teljesen igaz.

Én pl. egy 8-11 éves gyerek mellé fiatal felnőtt kutyát vinnék mindenképp. Aki alap dolgokkal tisztában van már. Agyilag érettebb mint egy kölyök és nem olyan hebrencs.

Azok akik azt hiszik, h csak kölyökként tud megtanulni ragaszkodni egy kutya, azok nem ismerik a kutya mint faj természetét. Valamint ha nem ért hozzá az ember sokkal könnyebb rosszul nevelni egy kölyköt.

2010. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

mindenképpen több a rizikó mintha nem menhelyi kölyköt veszel, garantáltan jó helyről(akár felnőttet).

A menhelyi kutyáról akármikor előjöhet lelkibaja, hiába tesztelik le a menhelyesek, nem tudhatják milyen ritka helyzet hozza majd elő belőle ha valaha bántották és visszatámad. Én gyerek mellé sosem hoznék menhelyi ebet.

2010. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is menhelyről hoztama kutyámat és nagyonjól döntöttem. (: nagyon okos le tud ülni feküdni helyére menni persze parancsra:D és nagyon játékos imdá játszani futni ugrálni és imádja a többi kutyát mivel kutyákkal nőt fel. (: most 1,5-2 éves kb. (: tavaly hoztuk el január 31.-én. (: imádom ♥
2010. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!