Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom elérni, hogy ne...

Mivel tudom elérni, hogy ne ugasson állandóan?

Figyelt kérdés

Nemrég örökbe fogadtunk egy őrző védő kutyát ház őrzésére. Nincs is vele gond, gyerekeimmel is jól kijön, szocializált kutya. Viszont a saját területét és minket nagyon véd.


A szomszédom gyerekei meg unatkoznak a nyári szünetben vagy nem tudom de állandóan piszkálják a kerítésnél amikor kint vannak, már szóltam többször, hogy fejezzék be de süket fülekre találtam. Dobálják a dróthálót meg ugatnak neki pedig mindkét oldalról belátásgátló van fent, nekik zöldháló nekem meg 99%os antracit háló van fent úgyhogy a kutya nem lát belőlük semmit csak hallja őket. Ez már odáig fajult, hogy meghallja hogy kint vannak és folyamatosan a kerítés mellett ugat. Látszólag őket kevésbé zavarja, engem annál inkább….

Kutyabiztos a kerítés (a háló mögé raktunk be plusz vashálót) így attól nem félek, hogy megharapja őket de baromi idegesítő hogy inzultálják és nonstop ugat a kutya amíg kint vannak. Mivel hosszú a telek (80 méter hosszú) nem opció hogy húzok fel elé esetleg betonkerítést mert az milliós tétel lenne (már kiszámoltam).


Kutya iskolába fogom vinni, amint tudom.

Sajnos hiába próbáltam a szülőkkel is beszélni letagadják, hogy piszkálják a kölykök a kutyát. Mivel saját ingatlan (kertes ház) nem opció a költözés.


Addig is mivel tudnám elérni, hogy ne ugassa őket??


Gondoltam felhúzok a kerítés elé villanypásztort de azzal sem oldom meg hogy ne ugasson állandóan mert ugyanúgy fog ugatni csak pár méterrel arrébb. 45 kilós a kutya és nem szeretném állandóan a házban tartani vagy éppen elzárni kennelbe mert a szomszédba nem tudnak viselkedni…


2023. júl. 12. 20:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Videózd le és továbbítsd a szülőknek, azt nehezen tagadják le.
2023. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Rengeteg videóm van róluk, már jártam a jegyzőnél is de semmit nem értem el vele.
2023. júl. 12. 20:51
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
Valóban kutyaiskola lehet a megoldás és gratula, hogy te foglalkozol ezzel a problémával. Gazdák 90%-a magasról tesz rá mi van a kutyával a kertben.
2023. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Az is lehet hogy alapvetően a kutya amúgy haverkodni akarna a gyerekekkel és azért ugat. Hallja őket de nem tud oda menni. A probléma persze fennáll ettől még, csak azt akarom érzékeltetni hogy egy kutya akkor is ugat ha a figyelmet akarja magára felhívni vagy valamit akar csak nem tudja elérni. Én nem gondolom hogy a szomszéd gyerekekre terület védelem miatt ugat, vagy hogy megharapná őket ha átdugnák a kezüket (persze jobb félni mint megijedni)
2023. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
21%
Milyen fajta? Csak kíváncsi vagyok.
2023. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Jegyzőnél írásban birtokvédelmi eljárást indíts, amihez csatold a bizonyítékokat. Ha bemész egyszerűen leráznak, írásban tett panaszra azonban nem lehet vállat vonni.
2023. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nálunk is.volt, hogy a szomszéd ostoba, neveletlen kölykei dobálták a kutyáimat. Egyszer. Úgy felment bennem a pumpa, hogy az egyik követ, amit átdobtak hozzávágtam a kisebbik (kb 10 éves) kölyökhöz, majd átmentem és leüvöktöttem a szülőket, néhány nem túl kellemes és nem túl legális következményt is beígérve nekik, ha ez előfordul többet. Többé nem volt ezzel gond, a kerítés közelébe sem jöttek a kölykök.
2023. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Keverék kan kutya, roti és talán németjuhász egyveleg, a menhely se tudja pontosan de kb 90%ban roti csak hosszabb szőrű :)
2023. júl. 12. 23:55
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

És ha egyszerűen rászólsz, mikor tapasztalod, hogy oldalra ugat?

Pér ilyen ,,NEM" lehet, hogy ennyi az egész. A roti okos kutya.

Nekem puliszerű kutyám van, és párszor határozottam rá kellett szólni, de megértette, hogy a szomszéd kisfiút nem szabad ugatni (aki egyébként tök jófej vele).

Létezik még olyan, hogy ultrahangos ugatásgátló, de nincs semmi tapasztalatom vele. Remélem sikerül megoldani!

2023. júl. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%
Melyik egyesület adott házőrzésre mentett kutyát?
2023. júl. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!