Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves pumit hogyan lehetne...

1éves pumit hogyan lehetne nevelni, pl. hogy ne ugasson állandóan? Mi az az ugatásgátló nyakörv?

Figyelt kérdés
imádom, de neveletlen.... mióta nálunk van, rajtam kívűl senki nem törekszik következetességre... nekem úgy-ahogy kezd szót fogadni, de tippeket várnék a pumi neveléséről. most úgy néz ki, a szigor válik be. viszont így olyan mostohának érzem magam.....
2010. márc. 19. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

van az iskolánknál egymudi( vagyishát puli-mudi keverék) ő is meglátott egy ilyen libát vagy mit,és azóta ránk is azt hiszi h állatok vagyunk, és így terel:Sfolyton ugat mindenkit :( olyan kis édesek!!

csak sajnostólságosan is terelni akarnak,mivel terelő kutyusok! :)

2010. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk pumink volt 17 évig, és ezalatt nem sokat értünk el nála. Értette ő, hogy mit várunk tőle, csak éppen nem érdekelte :-)

A pumi eredendően öntörvényű kutya, ezt vedd figyelembe a nevelésénél. Volt mellette egy moszkvai őrkutyánk is, hát szembeötlő volt a különbség!

A mi pumink is állandóan ugatott, és szaladgált fel - és alá. Elég volt, ha megrezdült egy falevél, ő máris ambíciózusan odarohant :-)

Ilyenek ezek...

2010. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Következetesség és sok mozgatás. A pumi domináns és nagy mozgásigényű fajta, ezt figyelembe kell venni a nevelésénél. Napi két órát vigyétek sétálni. Ha van rá lehetőséged, vidd el rendszeresen (havonta minimum egyszer)terelni, csodákat művel, tapasztalat.
2010. márc. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Előző vagyok, az ugatásgátló nyakörvet pedig felejtsd el, az csak a tüneteket kezeli, az okokat nem, tehát ha le is szokik az ugatásról, lesz majd helyette valami más rossz szokása.
2010. márc. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!