Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom elérni, hogy ne...

Mivel tudom elérni, hogy ne ugasson állandóan?

Figyelt kérdés

Nemrég örökbe fogadtunk egy őrző védő kutyát ház őrzésére. Nincs is vele gond, gyerekeimmel is jól kijön, szocializált kutya. Viszont a saját területét és minket nagyon véd.


A szomszédom gyerekei meg unatkoznak a nyári szünetben vagy nem tudom de állandóan piszkálják a kerítésnél amikor kint vannak, már szóltam többször, hogy fejezzék be de süket fülekre találtam. Dobálják a dróthálót meg ugatnak neki pedig mindkét oldalról belátásgátló van fent, nekik zöldháló nekem meg 99%os antracit háló van fent úgyhogy a kutya nem lát belőlük semmit csak hallja őket. Ez már odáig fajult, hogy meghallja hogy kint vannak és folyamatosan a kerítés mellett ugat. Látszólag őket kevésbé zavarja, engem annál inkább….

Kutyabiztos a kerítés (a háló mögé raktunk be plusz vashálót) így attól nem félek, hogy megharapja őket de baromi idegesítő hogy inzultálják és nonstop ugat a kutya amíg kint vannak. Mivel hosszú a telek (80 méter hosszú) nem opció hogy húzok fel elé esetleg betonkerítést mert az milliós tétel lenne (már kiszámoltam).


Kutya iskolába fogom vinni, amint tudom.

Sajnos hiába próbáltam a szülőkkel is beszélni letagadják, hogy piszkálják a kölykök a kutyát. Mivel saját ingatlan (kertes ház) nem opció a költözés.


Addig is mivel tudnám elérni, hogy ne ugassa őket??


Gondoltam felhúzok a kerítés elé villanypásztort de azzal sem oldom meg hogy ne ugasson állandóan mert ugyanúgy fog ugatni csak pár méterrel arrébb. 45 kilós a kutya és nem szeretném állandóan a házban tartani vagy éppen elzárni kennelbe mert a szomszédba nem tudnak viselkedni…


2023. júl. 12. 20:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%
Erre lett javaslat a házhoz járó tréner, de le lett pontozva, pedig az tudna a legtöbbet segíteni.
2023. júl. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%
A szomszéd gyereknek kellene a tréner, nem a kutyának.
2023. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy a szomszédnak - ahogy sok más embernek - nem kellett volna gyerek, de ez nem elfogadott álláspont. Viszont a kutyát a tréner tudna segíteni megtanítani arra, hogy a hülyegyerekekkel ne foglalkozzon. Viszont ha a kutya egyszer bedurvul a hergelésre, átmegy a szomszédba, megharapja a gyerekeket, a kérdezőt fogják megrántani. Akkor is, ha a szomszédék voltak a hülyék.
2023. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Sokszor a hasznos válaszokat pontozzák le nem értem én sem a miértjét.

Igen, valószínűleg a tréner lesz a megoldás mert sajnos a kutyasulik csak hétvégente vannak és nem tudom megoldani a gyerekfelügyeletet párom meg sokszor dolgozik hétvégén is így totál feleslegesen fizetném ki a tanfolyam díját

2023. júl. 13. 16:24
 25/27 A kérdező kommentje:
Igen pont ezt akarom elkerülni hogy véletlenül se történjen gond. Sajnos a hülyék ellen nincs mit tenni, nekem kell gondoskodni hogy ne történjen baj se velük se a kutyámmal
2023. júl. 13. 16:25
 26/27 anonim ***** válasza:
Akkor több okból is jobb lesz egy házhoz járó tréner, mentett is, van egyedi probléma is, az időbeosztásotok miatt is ez a jobb. Olyat keressetek, aki együttműködésre épít, és nem alkalmaz pozitív büntetést. Én két jó sulit ismerek, akiknél biztos, hogy van egyéni tréningre is lehetőség, és merem is ajánlani őket, de nem tudom, merre éltek.
2023. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Pest megyében lakunk, Monor mellett
2023. júl. 13. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!