Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökölt kutyával mit lehet...

Örökölt kutyával mit lehet csinálni? A menhely nem veszi be mert nincs hely és hiába hirdetjük 3 hete, senit se érdekel

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 12:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Mit lehet csinálni? Gondoskodni róla. Ez lenne a minimum.
2023. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

Látom,a szociopaták itt is lenyomják azokat,akik nem a könnyebb utat javasolják. Az emberség,együttérzés a vesztesek luxusa lett.

Kedves kérdező!

Nyugaton azonnal befogadja valaki,az fix.

Lépj be osztrák,német gazdikereső fb csoportokba,és írd le,hogy az örökséget elfogadod,de a kutya nem kell,és sitérrel fogod elvitetni,ha nem talál gazdira. Csatolj fotót is.

Minden költséget állni fog a leendő gazdi.

Én kóbor cicákat fogadok be,és gazdásítok nyugatra. Eu- útlevél,oltások,féregtelenítés igazolása szükséges. Szállítókat találsz a neten.

2023. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Jesszus ezt a sok idiótát... Érdekes, a felelős állattartás azt jelenti, hogy nem vállal úgy állatot az ember, ha nem tudna róla gondoskodni most meg azért vagyok gerinctelen mert nem akarom konkrétan kínozni? Mert se időm, se energiám egy kutyára, (ezérn nincs is) és jól sem érezné magát a maga 50 kilójával a 2 szobás lakásban. Nem én vállaltam, hanem apám, most az én dolgom az, hogy megfelelő otthont találjak neki ahol gondoskodnak róla és szeretik. Jelenleg napi egyszer megy át a szomszéd cserélni neki a vizet meg etetni... Nyilván nem jó neki.


A hasznos válaszokat köszönöm. Gyepmesteri telepre nem szeretném beadni, úgy tudom ott sokszor altatják a kutyákat.

2023. júl. 13. 15:08
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Akkor rakd ki facebookra úgy, hogy belefogalmazod ezt (te messze laksz, szomszéd eteti, sürgősen keresel gazdit stb)

Adjál hozzá eseleg kutyakaját, vagy valamit.

De amúgy meg barátkozz meg a gyepi gondolatával, mert így se valószínű, hogy kelleni fog valakinek..

A szomszéd is megelégeli majd a helyzetet egy idő után. Lehet ő hívja ki a gyepmestert/nébihet majd.

2023. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Hihetetlen, milyen szociopaták az itteni kutyások. Ezer oka lehet, miért nem tart meg az ember egy örökölt állatot. Mondjuk, már van neki másik. Vagy nincs olyan helyzetben, hogy kutyát tartson. Vagy egyszerűen csak nem kutyabarát. Ilyen is van ám!

De amúgy is, mi értelme lenne ráerőltetni egy kutyát olyanra, aki nem akarja megtartani? Ott úgyse lenne jó helye. Az csak a halivúdi filmekben van, hogy apuci először tiltakozik Beethoven ellen, aztán meg ő szereti meg legjobban. Gondolkozni kéne, mielőtt élből fröcsögünk.

Egyébként azt egyik hőbörgő sem ajánlotta fel, hogy majd ő átveszi a szóban forgó kutyát. De a cseszegetés, az megy.

2023. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, facebookon hirdesd meg úgy, hogy azzal is kiegészíted a sztorit, hogy miért nincs lehetőséged megtartani. Nekem van kutyám, de egy másodikat több okból sem tudnék bevállalni, ha netán örökölnék (nem fogok), mert a meglévő kutyám mentett, reaktív, nem jön ki bármelyik másik kutyával, és amúgy is kicsi a lakás, ő kistestű, neki elég, de még egy kutyának már nem lenne elegendő. Egyébként sem a kérdező vállalta a kutyát, az örökhagyó nem gondolta át, hogy egy kutya 10-15 év, és mi lesz, ha ő hamarabb meghal, mint a kutya.


Kérdező, ha esetleg aktív kutyáról van szó, megpróbálhatod meghirdetni ebben a csoportban is: [link]

2023. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
Vannak nagytestű kutyák mentésére szakosodott szervezetek, például a Beastland Karakán mentés Kabán, bár ők is folyamatosan helyhiánnyal és pénzhiánnyal küzdenek. De talán tudnak tanácsot adni. Fb-n megtalálod.
2023. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Tedd ki ide a fotojat ,kan vagy szuka? Hany eves? Mit szeret mit nem?(emberek,gyerekek,allatok,macska,sun,patkany,masik szuka,kan,kolyok kutya) Ezeket figyeld meg setak soran!!)

Ugat-e sokat stb.

2023. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%

Egy jó fotó, egy mókás leírás sokat lendít a dolgon egyébként.

Megfigyeled mennyire kutya-macskabarát, hogy viszonyul emberekhez, kisgyerekekhez. Mennyire ugatós, mivel motiválható, milyen könnyen tanul, mekkora a mozgásigénye. Szobatiszta-e stb.


Szóval egy jó jellemzés és néhány "művészi fotó" szerintem sokat lendítene.

2023. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

19

Hogy figyelje meg ,ha egyszer az elhúnyt szomszédja gondozza a kutyát, nem pedig a kérdező?

2023. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!