Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek éjszakai kutya...

Mit tegyek éjszakai kutya ugatás ellen?

Figyelt kérdés
Most mentem át szólni a szomszédnak, persze hogy nincsenek ott. Már rendszert csinálnak belőle hogy hisztis kutyáikat kirakják, itt vinnyognak és akkor ugatnak mikor nincsenek itt, és csak másnap jönnek vissza. Én mit tudok tenni? Egyszerűen nem hiszem el hogy bezárt ablakkal 28 fokban aludjak.. Mások is, annyian panaszkodnak a kutya ugatas miatt, miért ennyire sz@r nálunk a törvény? Én ezt úgy büntetném, és tehetetlen vagyok, tönkre tesznek idegileg :/
2023. júl. 17. 21:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél füldugót.
2023. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
füldugó
2023. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
én az autók zajától nem tudok aludni, nem tehetek ellene semmit és muszáj nyitott ablakkal aludjak egy forgalmasabb utcában
2023. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Jelentsd fel csendháborításért.
2023. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%
Tudod te hogy mit kell tenned.
2023. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is probléma volt a nyaralónal ez. Az hogy ugat (nak) nem baj, de h egész éjjel, kis szünet és 3.5o-kor már kezdtek.


Többször szóltak a kutyásnak, de semmi. Aztán valaki egy tűvel tűzdelt kolbászt akasztott a kerítés tetejére nekik (de úgy, hogy a kutyák semmiképp érjek el)


Úgy tűnik ez hatott a budos bunkonak,mert onnantól kezdve már bent tartotta a kutyákat éjszakára.

2023. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

Tedd a füledbe a fülhallgatót és halkan hallgass valamit. Én pl egy rádiókabarés részt szoktam elindítani pl: [link]


És miközben hallgatom, szépen belealszom. A fülhallgató miatt pedig nem hallom a kinti zajokat.

2023. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Melyik ’törvény ilyen sz@r nálatok’? Úgy érted, hogy a törvény nem megy hozzád figyelni a körülményeid, és intézkedni, ha valami zavar téged?

Kértél birtokvédelmet a jegyzőtől? Ha valós, amit írsz, hogy „Mások is, annyian panaszkodnak a kutya ugatas miatt”, bárki közülük, kért birtokvédelmet?

Ha „annyian” kérnétek, akkor nem lehet lerázni azzal, hogy te túlérzékeny vagy, mert másoknak nincs vele gondjuk.


Adott lakókörnyezetben természetes néhány eseti éjjeli kutyaugatás, de az nem, hogy az éjjeli nyugalom nagy részét tönkre tegyék.

Olyan 100 méter sugarú körön belül 9 kutya van. Éjjel, mikor éjfélhez közelítve megjön az utolsó busz, akkor a leszállókat hanggal hazakísérik; egy-egy ház csendjét csak rövid ideig zavarják, fel sem ébred rá az ember. Aztán ha valamelyik alkalmanként begurul kóborló macskára, és néhány szomszéd kutya együttérzésből unottan ugat vele valamennyit; szintén van egy kis zajongás, de ha nincs ébren az ember, akkor nem is tud róla.


Sok évvel ezelőtt került a faluba is egy minden éjjelt üvöltve végig vonyító kutya. Városból, lakásból költöztek ki; félt, vagy hiányzott neki a gazdikkal közös légtér, vagy a kettő együtt. Szóvá tette a környék, de széttárták a kezüket, hogy nem tudnak mit csinálni, ilyen. Azt nem értette senki, hogy ők hogyan tudnak aludni tőle. Többen összebeszélve, birtokvédelmet kértek. A jegyző kötelezte őket a gond megszüntetésére és kilátásba helyezte a rendszeres bírságolást. Egyből tudtak megoldást: a házban tölti az éjjelt a kutya.

2023. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Miért ő aludjon füldugóval, ha a szomszéd nem követi a törvényt, miszerint legalább este 10 után kussban legyen? A kutyáival egyetemben. Én személy szerint nem tudok füldugóval aludni és biztos nem is tenném egy büdös paraszt szomszéd miatt.
2023. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
#9 És ebben az esetben te lennél a büdös paraszt!.. :D
2023. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!