Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megeszi a növényeket,...

A kutyám megeszi a növényeket, szétszedi a kertet. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Már másfél éves a németjuhászunk, valamiért minden dísznövényre haragszik. Legalábbis minden reggel találunk egy széttépett bokrot az udvar közepén. Vagy fenyőágat, tuja vagy rózsafa ágakat, de már a fűcsomókat is kiszedi. Nagyon ideges vagyok, rengeteg pénzbe kerültek a díszbokraim is. Egy részét, ami maradt kimentettem a hátsó kertbe,de lassan már semmi sincs, sírni tudnék. Vettem neki rágókát, játékokat. 1 napig tart nála minden azt nem győzöm pénzzel sem, másrészt csak a szemét van utána. Olvastam hogy milyen illatok taszítják a kutyát, kutyariasztó sprayt is próbáltunk, na őt nem riasztja semmi. Tudja, hogy rosszat csinál, már amikor viszem felé a szétrágott virágot egyből megy be a házába, ugyanis próbáltuk megnevelni... Már tényleg nem tudom mit csináljak vele, lassan olyan lesz az udvar mint a mexikói sivatag, csak a kutya lesz benne semmi más. Valami ötlet hogy leszoktassam róla?

2023. júl. 20. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Foglalkozz vele, vidd sétálni. A kutya nem egy kertitörpe.Nem élet nekik, ha 1 kertben élik le az életüket, legyen bármekkora a kert...Ha másképp nem megy keríts el neki 1 helyet, ahol nem tud szétkapni semmit. Amúgy meg ennek a kutyafajtának nagy a mozgásigénye. Nem tipikus házikedvenc. Munkakutya..... Tudom nem leszek népszerű, de akkor is van.
2023. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mennyit foglalkozol vele egy nap kb? Le van mozgatva?
2023. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Talán foglalkozni kellene a kutyával... Vidd úszni, sétálni, ősztől pedig biciklivel futtathatod is (ha már nincs ekkora hőség), taníts neki trükköket, kezdjetek el suliba járni, labdázzatok. Napi 2x1 óra aktív foglalkozás a minimum szerintem.

Figyeld, hogy mit csinál, ha rosszalkodik, szólj rá, ha "tömbösítve" vannak az érzékenyebb növények, villanypásztorral kerítsd el őket, az viszonylag olcsó és kevésbé otromba megoldás. Játékokat meg olyat kéne venni, ami strapabíró, pl a fekete vagy piros kong-ok és az is szuper, ha be tudsz szerezni nagy marhacsontokat.

2023. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyrészt hatalmas helye van, van egy idősebb lány kutyusunk is, tehát egyedül sincs, sokat játszanak. Visszük a házunk mögötti földes útra sétálni is heti kétszer-háromszor, tehát foglalkozunk vele. Ezért nem értem, volt már egy pár kölyök kutyánk de egyik sem támadta a növényeket soha. Biztam benne hogy elnövi lassan, de ez inkább rosszabb lesz. Tegmap egy 2 méteres fenyő ágat cibált le a fáról.
2023. júl. 20. 13:21
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

"heti kétszer-háromszor"


Nagyon kevés. A németjuhász munkakutya. Ha nem fárasztod le fizikálisan és mentálisan, akkor unalmában szétszedi amit tud.

2023. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Gyomorégés lehet a háttérben, ha füvet eszik, aminek az ócska táp lehet az egyik oka. A rongálásról pedig az, hogy nincsenek eléggé lemozgatva. A németjuhász pont nem az a kutya, amelyik naphosszat elvan magának a kanapén.
2023. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Marhalábszárat is kapott már rengeteget, a masszívabb játékok se nagyon fognak ki rajta. Már megfigyeltük, hogy a 2 órás séta után ejjel is ugyanúgy rongált. Mindig csinálja, akár volt sok séta akár nem, és általában éjszaka.
2023. júl. 20. 13:31
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

"Próbáltuk megnevelni" - elvertétek? Gratulálok.

Munkakutya, fizikai és szellemi fárasztásra van szüksége, különben rombol és begolyózik.

2023. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Egyszeri séta semmi egy ilyen kutyának. Naponta egy óra futás és egy óra munka (szellemi lefáraztás) a minimum, amire szüksége van.
2023. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem bántjuk az allatainkat, szavakra tanitottuk, tudja mi a "nem szabad" stb. Jutifalatoztunk ha ügyes volt ilyesmi. Meg szoktuk neki mutatni mit művelt, már tudja, hogy ez a "nem szabad" kategória, mert bement a házába. Ennyire gondoltam csak.
2023. júl. 20. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!