Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekek mellé melyik kutya...

Gyerekek mellé melyik kutya fajta lenne a jobb beagle vagy német juhász?

Figyelt kérdés
2023. júl. 25. 06:58
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ, Ti, felnőttek mennyit és mit szeretnétek foglalkozni vele? A gyereknek nem veszünk kutyàt!
2023. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
42%
Ket kisgyerek mellett nincsannyi idod,amennxit igenyelnek ezek a khtyak…..
2023. júl. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
32%

Én 12 évesen kaptam egy 5 éves kutyát menhelyről és a legjobb barátom lett, én egyedül gondoztam, csak a pénzt kaptam hozzá, de én törődtem vele mindig, sose mondtam le róla, soha nem mondtam anyumnak, hogy fáradt vagyok, nincs kedvem, vidd le te sétálni, soha, egyszer sem kértem meg senkit, hogy vigye le helyettem, inkább anya mondta, amikor 39 fokos lázzal is én akartam levinni, akkor mondta, hogy majd ő leviszi, most az egyszer és így is volt.

A kutyus nagyon hálás volt a törődésért, ugyanis évek óta menhelyen élt, senki nem foglalkozott vele, ezért nagyon megbecsülte.

Az osztálytársaim a naplójukba a fiúkról írtak, meg a családi vitákról, nyaralásról. És a kutyusommal közös sztorijainkat meséltem benne és adatokat vezettem arról, hogy mikor kapott féreghajtót, bolhairtót, mikor volt fürdetve stb.

2023. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
27%
A lényeg, fogadjatok örökbe egy felnőtt, sok rosszat megélt, de szelíd és csak szeretetre vágyó kutyust, akinek csak jobb lehet nálatok, mint a menhelyen.
2023. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
35%

Miért pontoztátok le az utolsókat,igenis nagyon szép gesztus

az ha valaki menhelyről visz haza állatot.Érdemes egyszer bemenni

bármelyikbe,hogy milyen sosrsuk van, gazdi és szeretet nélkül.

?em kell mindig a pedigrés kutya,mikor megmenthetsz egy ilyen

kis elveszett lelket...

2023. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
25%
Én sem értem, felpontoztam, de sokat nem ért. :(
2023. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
83%
Én azért pontoztam le, mert mentett kutyám van, és azért van velük meló, ő például nem lenne való kisgyerekes családba, mert volt rossz tapasztalata gyerekekkel, és fél tőlük, és egyelőre fogalmunk sincs, mit tudnának a kérdezőék biztosítani a kutyának, mit akarnak foglalkozni vele, hogyan akarják tartani, stb. Persze, szép dolog az örökbefogadás, de ott aztán bármi lehet a problémás előélet miatti viselkedéstől a felelőtlen szaporítás miatt kialakuló betegségekig, amire aztán a gatyájuk is rámehet, és ez utóbbi még kölyköknél is játszhat, zsákbamacska, aztán pár éven belül vagy már első időszakban megy vissza a kutya a menhelyre, mert rátámadott az egyik gyerekre, aki nem elég óvatosan nyúlt hozzá, vagy túl drága az állatorvos és nem tudják fizetni. Egy ismerősömék kölyköt fogadtak örökbe gyepiről, most patella ficam gyanús, ami genetikailag örökletes, és ha beigazolódik, akkor csak műteni lehet.
2023. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
82%

Én nem támogatom azt, hogy hirdeti, hogy 12 évesen tökéletesen ellátott egy kutyát. Lehet neki bejött, de nagyon ritka az ilyen, az esetek részében a kutya neveletlen, elhanyagolt lesz.


A menhelyi kutyával rengeteg pluszt kell csinálni. Nyílván lehet nyugis kutyát találni, de nem egyszerű

2023. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
86%
Először mondjuk a kérdező - aki nagyon eltűnt - írjon bővebb infót, mert most csak annyit tudunk, hogy hány évesek a gyerekek, de semmi többet. Nem mindegy, hogy hogyan tartanák a kutyát, kint, bent, vagy kinti-benti kutyaként, nem tudjuk, hogy van-e kutyás tapasztalatuk, nem tudjuk, hogy mennyit akarnak sétálni, nem tudjuk, hogy sportolnának-e valamit a kutyával, kirándulnának-e, nem tudjuk, hogy a gyerekek hogyan szocializálódtak állatokhoz, csak úgy engedték őket a szülők lerohanni kutyasétáltatókat, mint valami debil, hogy "nézd vauvau", vagy rendesen megtanították őket állatokhoz közeledni úgy, hogy ne váltsanak ki belőlük félelmi reakciót, nem tudjuk, hogy a szülők mennyire akarnak kutyázni, vagy csak nyúzza őket a két gyerek, hogy kutya kell, nem tudjuk, hogy akarnak-e kutyaiskolába járni... stb. Szóval ennyi infó alapján egyáltalán nem lehet nekik ajánlani plüssön kívül semmit.
2023. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
29. Kutyás tapasztalat ugyan nincs de van itthon egy 3 éves perzsa macska aki imádja a gyerekeket mivel azok általában szépen játszanak vele és tőlük kapja a kaját.
2023. júl. 27. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!