Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga malinoisnak megfelelő...

Belga malinoisnak megfelelő ez az életmód?

Figyelt kérdés

Heti 1 túra (20-30km), 1 őrző védő, 1 nyomkereső, 1 engedelmes és 1 agility tréning a helyi kutyasuliban + itthon labda, frizbi, puller, trükktanulás, bikejöring.

Minden hobbi szinten, semmi verseny szándék, csak fárasztásnak, lekötésnek, közös időtöltésnek, annyi, hogy vizsgákat letennénk(IGP).

Ennyi elég lesz, vagy a malikkal mindenképpen versenyszinten kell dolgozni?


2023. júl. 31. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nincs tapasztalatom malival, de ezt olvasd végig:

[link]

2023. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na, amit leírt, hogy miket csinál egy héten a kutyájával, annyit én is leírtam.

Akkor működhet, sőt.

A helyi kutyasuliban heti 1* vannak, amiket írtam, de így is ez heti 4 tréning(egy őv, egy engedelmes, egy nyom, egy agility(vagy egyéb ügyességi)).

Ez mellett heti 3* terepbringázok, az lenne a bikejöring, heti egyszer túrázok 20-30km-t + mindennap lesz trükk tanulás, engedelmes és szimat gyakorlás + labda, frizbi, puller játékok, meg ha sikerül nyilván összehozom bandázni, meg a kutyasuliban minden edzés után van bandázás, szabad játék az éppen jelenlévő kutyáknak.

2023. júl. 31. 09:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell versenyezni a malival. A malik nagyon kis része versenyzik.
2023. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes ezt a videót is megnezni:

[link]


Szerintem egyébként jó lesz, nyilván a tenyésztő úgyis olyan kutyát ad, amelyik legjobban passzol hozzád

2023. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt igy betartod, akkor persze, jo lesz. Az is lehet, hogy kevesebb is eleg lesz.


De ugye a kutyazasban ( az en tapasztalataim szerint) az is a nehez, hogy mindig, minden korulmenyek kozott, akarmi van, a kutyaval menni kell, csinalni kell. Jo, persze ha kimarad egy-egy nap vagy 1 het, mondjuk betegseg miatt, talan nem lesz baj. Mondjuk malinal nem tudni 🤣


Na de a lenyeg, hogy ez nehez, mert az ember lehet faradt, beteg, akarmi, vagy csak egyszeruen a tul sok programba farad bele.

Amiket leirtal, nekem az munka es csalad mellett nem menne. Bar nem is veletlenul van csak egy kistestu menhelyi keverekem, akinek eleg a napi seta es jatek. A penzrol nem is beszelve. Az isten penze nem eleg ezekre a kutyas sportokra 😅

Kerulhet az ember olyan helyzetbe, hogy nem tudja kifizetni.


Szep es jo elkepzelni, de megelni nagyon mas, ezert szerintem nagyon nehez dontes. Jol at kell gondolni, az tuti. Bar nyilvan elore egyszeruen nem lehet mindig mindenre felkeszulni.

2023. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Milyen kutyád volt eddig?
2023. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Két menhelyes keverékem volt eddig, első 5 évesen került hozzám és 11,5 évet volt velem, terrier keverék volt. Második 8 éves volt, amikor örökbe fogadtam és 6 évet élt velem, juhászkutya keverék volt.

Azután egy németjuhász rokontól, 3 éves korában, udvarról lakásba hozzám, 10 évet élt velem, vele is mentünk hobbi szinten suliba, jó kutya lett belőle.

2023. júl. 31. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A malit kölyökkorától te nevelnéd vagy őt is felnőtten fogadnád örökbe?


Így néz ki egy high drive kölyök: [link] Véletlenül mali, de szinte mindegy is a fajta.

Ezt kellene felnevelned anélkül, hogy agyonvernéd.

Kölyökkutya, tehát:

- hangsúly a szocializáción van (nem csak a többi kutyával, hanem a nagyvilággal)

- feladatokat csak baba szinten végezhet (pár perc feladat, sok pihi)

- erőltetett mozgást nem végezhet, tehát nem futtathatod, nem ugráltathatod

Sokkal-sokkal lightosabb fajtáktól is agyfszt kapnak az emberek.

FELNŐTT kutyának simán jó lehet, amit leírtál. Csak odáig el kell jutni...


Ugye munkakutyánál az szokott félremenni, hogy az ember elvárja, hogy pörögjön. Pihenni meg nem tanítja meg. Pedig a mentálisan és fizikailag egészséges kutyához az igazán pihentető, zavartalan pihenés is szükséges.


A helyi sulival mennyire vagy képben? Mert ha kiderül, hogy szar a suli, vagy szar egy-egy képzése, akkor borul a terved.

Egyébként egy kutyának is van tehetséges és érdeklődési köre. Mivel a kutya egy jófej és együttműködő állat azt is megcsinálja, amitől szivárványosat hány, de látni fogod, hogy miben érzi magát igazán jól és azzal érdemes továbbmenni.Egyébként az oktatód mit szól a malis ötletedhez? Ő azért elég jól ismer... szóval ha visítva röhög, inkább ne.

2023. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Beszrok ezen a lökött kutyagyereken, egy percig nem tud nyugodtan ülni, meg tudnám zabálni.

Ebben igazad van, hogy nem volt még kölyökkutyám, de a két menhelyes és a lepasszolt németjuhász után nem akarok tovább várni és még egy negyedik másmilyen kutyát felnevelni csak azért, hogy legyen kölyöknevelési tapasztalatom.

A németjuhász 3 évesen is ilyen volt, rombolt, kapart, rágott szét az udvarban mindent, le föl rohangált a kerítés mentén, bárki hazaért lerohanta, feldöntötte. Mondtam nekik, hogy szerintem semmi baja, csak nincs vele eleget foglalkozva, feladatot kell neki adni, mozgatni és tanítani. Azért adták nekem, mert tudták, hogy én hogy bántam a két mentettel is, mindent megadtam nekik. Amint elvittem a suliba és elkezdtem tanítani - az alapoktól, mert annyit tudott, hogy ül meg, hogy pacsi(kiskorában nagy volt az öröm két hétig, addig ennyit megtanítottak neki, aztán megunták, le lett tojva a kutya) - egyből nem a rosszalkodáson törte az okos kis buksiját, hanem rám figyelt és arra, hogy mit akarok. Aztán mikor egyedül volt hagyva otthon, akkor sem szedte le a tetőt a fejem felől, hanem megvárt, míg hazaérek és foglalkozom vele, mert tudta, hogy fogok vele foglalkozni.

2023. júl. 31. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!