Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák MINDIG éreznek szagokat?

A kutyák MINDIG éreznek szagokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi mikor friss levegőt érzünk, szóval semmi illatot, szagot, ők akkor is éreznek egy csomót? Van, hogy ők is CSAK friss levegőt éreznek?
2010. okt. 14. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudod, hogy friss a levegő?:P Annak te is érzed a szagát, bár lehet, hogy nem úgy nevezed. De attól még ugyanúgy érzed. A kutyák is nyilván.
2010. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A friss levegőnek is van illata, hiszen mi is onnan azonosítjuk be, hogy ez bizony friss, csak mi nem - vagy legalábbis nem teljes részletességgel - tudjuk lebontani az egyes illatösszetevőket, mint pl. friss fű, virágzó rózsa, érő alma, no meg a szomszédban sülő csirke :=) A kutya ezt nyilván gond nélkül kiszimatolja, legfeljebb a számára nem fontos információkkal (fű, rózsa, alma) nem törődik. Én volt, hogy úgy keltettem fel a durmoló kutyámat, hogy óvatosan az orra elé tettem a pórázát. Látnod kellett volna, ahogyan felébredt :=): először csak álmában mélyebbeket szimatolt, aztán megnyalta az orrát, majd újra szimatolt (még mindig aludt!), egyszer csak kinyitotta a szemét és, amikor látta, hogy nem álmodik, felugrott a helyéről :=). Tündéri!
2010. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, pl télen hideg van, és kint a nagy erdőbe csak friss a levegő nem?
2010. okt. 14. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
21:03 vagyok. Télen, kint a nagy erdőben is szagok vesznek körül, aminek nagy részét mi, emberek is érezzük és felismerjük. Illata van a friss hónak, a fagyos, nedves fatörzseknek, ágaknak, a fenyőfáknak, a nedves földnek, köveknek, szikláknak. Szóval bárhonnan nézed, csűröd-csavarod, bizony bárhol vagy, a friss levegőnek illata van, mégpedig olyan, amit mi magunk is érzünk és felismerünk. De ha már a havas tájnál tartunk: más a friss levegő illata egy hóval fedett réten, térdig érő hóban a tóparton, ugyanennyi hóban a hegy tetején és a havas erdőben vagy a városban is.
2010. okt. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

orvos látott már? milyen kérdés az ilyen? tiszta dili :D

ez kb olyan mintha megkérdeznék tőled, hogy "te télen jobban hallasz mint nyáron?" böszme....

2010. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Télen az erdőben nem csak a friss levegő van. A kutya számára még ezerféle szag terjeng.
2011. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kutyának teljesen más a szaglása mint az embernek. vegyünk egy eléggé hülye, de jót áttekinthető hasonlatot. Van egy fazék leves, beleszagolsz, és megállapitod, hogy az egy gulyásleves. na most a kutya nem ezt érzi, hanem külön, külön mindent. A húst, a paprikát, a répát, a krumplit, stb.

Ő a levegőben sem a frissességét érzi, hanem a külön minden szagmolekulát.

2011. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez most komoly?xD Hogyne éreznék a friss levegőt... Több szagot éreznek mint mi -.-"
2011. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyankor feledkeznek csak meg a szaglásról, amikor pánikba esnek. Olyat láttam már, hogy gazdáját kereső kutya össze-vissza rohangált, pedig csak annyit kellett volna tennie, hogy beleszagol a levegőbe.


Egyébként nyáron száraz időben van a legkevesebb szag a nyomkövetős ismerőseim szerint. Télen, fagyott földben jól szokott menni a hajnali nyomkövetés.

Ja igen, és hajnalban vannak a leginkább szagok, amikor van pára is.

2011. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!