Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutyák egyálta...

Igaz az, hogy a kutyák egyáltalán nem éreznek ízeket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kutyáknak nincsen ízlelőszervük, és ez az oka annak hogy nem igénylik a változatosságot az étrendjükben. Igaz ez?
2011. máj. 21. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem :)

Kutyám imádja a sütit.

Vajon mérT? :P

Édes.

Mindíg ugrál ha eszünk valamit neki is kell.

Volt hányásig zabált.

2011. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez engem is érdekelne. Ha nincs, akkor mitől van az, hogy valamit megeszik a kutya, valamit pedig nem?
2011. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, szerinted egy kutya megenné pl. a répát? Ha nem érezné az ízt biztos megenné de télen hóembert építettünk a kutyám kiszedte belőle a répát és nem ette meg hanem csak szétrágta. Szóval éreznek ízeket elég nagy hülyeséget hallottál.
2011. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
biztosan éreznek,legalábbis szerintem - mivel a kutyám az egyik fajta tápot gond nélkül megeszi, a másikat meg nem. Ugyan miért ne enné meg,ha nem érezne ízeket? Meg hát csomó dolog van,amit nem eszik meg egy kutya és csomó dolog,amit meg imád.
2011. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ízlelőszerv? Vagyis nyelv?? Már mért ne lenne? Ez elég nagy hülyeség
2011. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ízérzékelésnek nem az a fő feladata, hogy élvezetessé tegyék az élőlények táplálkozását, hanem, hogy meg tudják különböztetni a mérgező és nem mérgező dolgokat. Csak az embereknél ez már manipulálva van az élelmiszeripar által.
2011. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó

Most ezt nem értem. Azt akarod írni,h nem érzik az ízeket, csak arra szolgál a nyelvük, hogy ne mérgező dolgot egyenek? De mégis megtudják mérgezni a kutyákat nem?

2011. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, meg tudják mérgezni a kutyákat, ugyan úgy ahogy az egereket és a patkányokat is. Mert nyilván van valami ízesítése (még nem kóstoltam) a mérgeknek, hogy megegyék az állatok. A hatása csak később jelentkezik.
2011. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal kevesebb ízlelőbimbójuk van, mint nekünk, nézd csak meg a nyelvét és hasonlítsd össze a tiéddel. Inkább szag alapján választanak ételt, de persz azért éreznek ízeket.
2011. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tyler913 ***** válasza:
ma 14:57-es jol irta.Izerzekeles nelkul honnan tudnak,hogy mi az,ami szamukra eheto,es mi az,ami nem?Es itt a szaglast es izerzest nem valasztanam el,mint ahogy nalunk,embereknel is nehez a kettot elvalasztani.
2011. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!