Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák éreznek megbánást,...

A kutyák éreznek megbánást, vagy hasonlót?

Figyelt kérdés

A kutyám ma kiszabadult, nem voltam itthon, és felöntötte a táptartóját, és belement a zsákba és elkezdett enni, de a cicám oda ment, és hiába morgott nem törődött vele. A cica kb. 2 hónapos lehetett, de az anyja hamar elhagyta, ezért kicsit "hülye" volt. A kutyám pedig megölte. Az orr részénél, és állkapcsánál haraphatott oda, mert ott vérzett, és hiányzott neki. Szörnyű volt.

Mikor hazajöttem vérzett a kutyám lába, de kiderült, hogy az a macska vére volt, és megláttam a halott cicát a zsákba.

A kutyám elég rosszul nézett ki, mintha megbánta volna, vagy valami, de lehet hogy csak a hasa fájt mert telezabálta magát.


2009. nov. 12. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom hogy a te kutyád megbánta-e,de biztos hogy a kutyák éreznek megbánást,többször is előfordult hogy a kutyám valami rosszat csinált,le lett szidva és akkor nagyon összehúzta magát és szomorúnak tűnt,egyszer véletlen megharapott játék közbe,és fájt is(nem nagyon azért) és akkor otthagytam és alig mert közel jönni hozzám,és utána is nagyon meghúzta magát és "bocsánatot kért".(odabújt nagyon aranyosan)
2009. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Megbánáshoz erkölcsi ítélőképesség kell, ami a kutyusoknak nincs. A kutya alapvetően ösztönlény. Attól, hogy képes érzelmekre, empátiára, nem tud erkölcsileg mérlegelni.


Szerintem csak bezabált.

2009. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
szerintem biztos tudja, hogy rosszat csinált, és azért húzza magát... ami a dorgálás után amúgy is normális, pláne ha tudja - hiszen tudja - hogy az a cica is hozzátok tartozott.
2009. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A mesékkel ellentétben a kutyák állatok, ösztönlények. Amit tesznek, azt azért teszik, mert nincsen lehetőségük felülbírálni az ösztönt, mint az embernek.

Ha megölte a cicát, azt azért tette, mert úgy érezte, hogy fenyegetést jelent a táplálékára, ezért figyelmeztette, ami rosszul sült el. Ez őt már nem fogja érdekelni, azt tette, amit egy kutya ilyenkor tesz a saját védelmében.

Lehet nevelni egy kutyát, de ha megtanítod neki, hogy ne rágja szét a cipődet, nem azért nem fogja szétrágni mert tudja, hogy az rossz dolog, hanem azért, mert utána gondol, hogy ha mégis megteszi, akkor te olyat teszel vele, amit nem szeretne. Mérlegelni azt tudnak.

2009. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha leszidsz egy kutyát, fontos, hogy tudd, hogy az állat nem fogja érteni a dolgot, nem tudja, hogy miért kap büntetést. Nem érzi a különbséget jó és rossz cselekedet között, ő csak azt teszi, amit az agya diktál neki.
2009. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy leszidás, dorgálás után meghúzza magát, meg szomorú, az nem azt jelenti, hogy "átgondolta és megbánta" amit tett, hanem azt, hogy szomorú, mert a szeretett gazdi által le lett szúrva. Azért a kettő messze nem ugyan az! Amire a kérdező gondol, a megbánás, az nem arról szól, hogy "szomorú vagyok, mert lekaptak a tíz körmömről", hanem arról, hogy "uramisten mit csináltam!" Nah, ez utóbbi tutira nincs a kutyánál!

:)

2009. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Pedig szerette azt a cicát. Vele szokott aludni. Nem tudtam elvinni, mert nem bírtam, ezért megvártam, hogy apa hazajöjjön, és eltemesse. És a kutyám oda ment a zacskó elé, és ilyen szomorúan nézte egy darabig. Bár lehet csak azon gondolkozott, hogy egyen-e még.

De én csalódtam benne. Biztos nem direkt csinálta, de miért kellett ezt tennié?

2009. nov. 12. 19:25
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Van néhány kutya, "aki" egészen sokszor teszi nyilvánvalóvá, hogy nem egyszerű ösztönlény. Egyébként emberek közt is elő-előfordul ilyen.
2009. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De mégis megölt egy állatot, akivel jóba volt. Az oké, hogy megöl pl. egy egeret és nem érdekli.

De nem veszi észre, hogy ez eddig mozog. Csak nem én voltam?

2009. nov. 12. 19:31
 10/15 A kérdező kommentje:
* mozgott, most nem mozog
2009. nov. 12. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!