Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák éreznek ízeket?...

A kutyák éreznek ízeket? Lehet, hogy kicsit buta kérdés, de érdekel. :D

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
jóval kevésbé mint az emberek (Ha csak megnézed a nyelvüket sokkalsimább, jóval kisebb felületűek az ízlelőbimbóik. Tehát éreznek, de nem sokat.
2010. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Éreznek..,ezt onnan tudom,hogy anno megvicceltem a blökimet és a kutyakajájába raktam egy kis ErősPistát...,mikor elkezdte volna habzsolni,ahogy megérezte az erősset eszeveszettül ugatni kezdte a kajáját:D Tehát sztem éreznek,csipősset,sósat,cukrossat is..,de nem annyira kifinomult az izérzékük mint nekünk embereknek.
2010. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Eliveleg ugyanaztokat az alapízeket érzik, mint az emberek, tehát savanyó, sós, keserű, édes, gultamátok? (ez utóbbi tudtommal nem vizsgált még).

Az előzőhöz anyit fűznék hozzá, hogy a csípős nem külön íz. Deinfíció szerint ízeknek azokat nevezzük, aminek külön receptora van, a csípőset egy TRPV6 névre hallgató receptor érzi, de nem csak erre reagál, pl hőre is (ezért érezzük egyébként a csípőset forrónak), ezért az nem íz.

2010. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Anyukáját aki lepontozott!!!!!:@
2010. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam. Biztos valami fanatikus állatvédő pontozatt le (én is állatvédő vagyok, de egy kis ErősPistától nem lesz baja a kutyának). Köszönöm a válaszokat.
2010. jún. 4. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:
az ízleléshez elengedhetetlen dolog a szaglás. pl. ha befogott orral eszel valamit nem nagyon érzed az ízét. mivel nekik az orruk sokkal jobb mint az emberé, szerintem is érzik az ízeket.
2010. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!