Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg?

Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnék fogadni egy 9 év körüli kutyust. Szeretném a szobatisztaságra megtanítani. Hogyan lehetne a leggyorsabban rá megtanítani.Kan kutyáról beszélünk( ivartalanított). Illetve mi vált be nektek? Milyen kutyabarát tisztitószer az ami az esetleges baleset esetén elfedi a szagot?

2023. aug. 1. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

A felnőtt kutyák szinte egytől egyig szobatiszták.

A kutyák ösztönösen nem pisilnek a helyük közelébe.

A kicsik csak azért nem szobatiszták, mert nem tudják olyan sokáig visszatartani. De amúgy igazából ők is azok.

Az idős kutyák szintén.

De azzal már nem nagyon fogsz tudni mit csinálni, annyi, hogy sűrűn kiviszed, amikor tudod, ha nem vagy otthon, akkor kutyapelenka és helyhez szoktató spray vagy rendes pelenka, amit ráteszel.

2023. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Hat mi azert szenvedtunk rendesen a szobatisztasaggal. 4 eves volt a kutyus, amikor orokbe fogadtam, azert volt nekunk nehez szerintem (ez is, meg sok mas is), mert egy szaporitoteleprol lett mentve, ahol egy kis ketrecben elt. Tehat maga ala piszkitott eveken at, ezt szokta meg, erre volt kenyszeritve.


2 orankent vittuk ki amugy 3 honapon keresztul (kiveve ejszaka, mert akkor aludt/ alszik vegig).

A 3. honapra ertette meg nagyjabol a koncepciot, hogy mit is varunk tole. De meg kb 5 honapig napi egyszer-ketszer volt baleset, utana azt is elhagyta.


Optimalis esetben a kutyak hamar rajonnek, hogy jobb kint, mint bent. Vidd ki nagyon gyakran es jutalmazd, ha sikerult neki.


A pisit en sanytollal takaritottam.

2023. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Amikor becsinál nem szidod össze, hanem egyből viszed le/ki. Ha később kapod rajta akkor se szidod le, viszont akkor levinni felesleges már, hisz nem köti össze.

Amikor kint végzi a dolgát sűrűn dicséred, jutalmazod a pisit, kakit.

Flóraszeptnek van natural tisztítószere, Sanytol is kisállatbarát, illetve ott a jó öreg ecet is takarításra.

Szőnyeget ha van érdemes erre az időre felszedni.

Illetve még egy jótanács: kutyapelust ne! Ezzel csak azt szokja meg hogy szabad a lakásban, illetve ha pl egy pulcsi leesik, arra is végezheti a dolgát...

2023. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
51%

Amikor kint végzi el a dolgát adj neki jutalomfalatot méghozzá azonnal, mert csak így érti meg hogy miért kapta a jutalmat.

Amúgy az én kutyám annak idején úgy tanulta meg, hogy látta hogy más kutya is a fűben végzi el a dolgát. :)

2023. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Az ideigleneseket én szobakennelbe raktam, pár óránként kivittem pisilni és foglalkoztam velük valamit. 2-3 nap után elkezdtem kiengedni, ha valamennyire tudtam rá figyelni, két hét után pedig teljesen "szabadok" voltak éjjel-nappal.

Minden kutyánál jó szerintem, ha vezényszót is társítasz hozzá. Amikor mondom neki, hogy pisilj/kakilj, addig nem megyünk tovább, amíg nem lesz valami produktum, ha sikerült, akkor jön a dicséret és utána jöhet a játék/elindul a séta. Ezt nyilván ésszel kell, kicsit neked is ki kell tapasztalnod a kutyád bioritmusát, pisilni pár óránként simán tudnak, a nagy dolgot meg 2x-3x végzik el általában naponta és utóbbihoz sokszor egy kis mozgás is szükséges.

Hacsak nem túl érzékeny a kutya, én finoman rászólok, mikor rajtakapom a jelölésen, ha csak a végeredményt találom meg, akkor nyilván nincs semmi. Néhány kan szereti körbeh"gyozni a területét...

2023. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 evesen fogadtam orokbe egy kant, par pisi baleseten kivul (talan 3-4), nem volt semmi, ez is akkor, ha nem vittem ki idoben reggel. Szerintem sokkal konnyebb felnott kutyaval, mint kolyokkel. Eleinte 3-4 orankent vidd ki, autan toljatod az idot. Nem tudom van e udvar, ha van, akkor nyilvan egyszerubb. Ha kint vegzi a dolgat, sok dicseret, ha bent, akkor meg takaritasz, de nem kell leszidni, hidd el, nem a te bosszantasodra csinalja. Barmilyen fertotlenito megteszi, Domestos, Sanytol, Floraszept... amit amugy is hasznalsz.
2023. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!