Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. kullancs van a...

S. O. S. kullancs van a kutyusomban. Mennyi az esélye hogy fertőzött? Mennyi ideje lehet benne? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre.Már látszik,hogy szívott magába és rózsaszínes színű.Holnap tudom elvinni délután az állatorvoshoz.olvastam hogy a zsír az ecet stb. nem jó ötlet mert csak vissza köpi a mérget.Nem merem megpróbálni,hogy kiszedjem.
2010. okt. 14. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig a legjobb védekezés az, ha minél hamarabb kiveszitek onnan. Keres valakit, aki ki tudja venni kézzel. Sokan értenek ehhez, anyukám is ki tudja venni.
2010. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nagypapád biztos h kitudja szedni v apukád.

még kiégetni lehet de azt én valahogy nemtudom elképzelni.

2010. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 21:08-kor belinkelt videó erről az oldalról származik:

[link]

2010. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyszerűen fogd meg, amilyen közel csak tudod a bőrhöz, és csavaró mozdulattal rántsd ki. ha nem akarsz hozzányúlni, akkor ugyanez a mozdulat szemöldökcsipesszel.

nem kell tőle megijedni, meg nagy feneket keríteni a dolognak, az én kutyám összeszed jópárat, akármikor kimegyünk a kertbe (a cseppek ellenére..)

csak akkor kell orvoshoz szaladni vele (de akkor nagyon gyorsan) ha furán viselkedik, vagy lázas.

2010. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21:12-essel teljesen egyetértek...nem lesz semmi baja,csak gumikesztyűt fel és egy egyszerű csavaró mozdulattal tépd ki..én már vagy 10-20-at kiszedtem a kutyáimból és még élnek+semmi olyan nem jelentkezett náluk ami fertőzésre utalna :)
2010. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kiszedheted. Egy szemöldökcsipesz is jó, ha nincs ilyen "spéci" kullancscsipesz. Megfogod a kullancsot a nyakánál, a kutya bőréhez közel (nem kell megszorítani, nehogy letörjön a feje :)), és óvatosan meghúzod abba az irányba, amerre áll a kullancs potroha. Szinte magától ki fog csusszanni, nem kell rángatni meg tekergetni.
2010. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!