Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kicsi törpe tacskónk,...

Van egy kicsi törpe tacskónk, és aggódom miatta. Segítene vki?

Figyelt kérdés

Nem szoktam őt túletetni egyáltalán, napi 3x kap enni. Reggelire egy marék golyócskát kap, ebédre kb 2 evőkanál kutyakonzerv, majd úgy estefelé még egy marék golyócska.


Minden nap ki szoktam őt vinni, hogy a mozgása meglegyen neki. Viszont kicsit mintha hasas lenne. Nem tudom eldönteni, hogy ez a tacskó jellegzetes formája, vagy tényleg hízna? Szerintetek?



2023. aug. 2. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Képet nem csatoltál és azt se mondtad hogy kilyen konzervet és tápot adsz neki. Így szerinted mi mit tudunk rá mondani?
2023. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt csatoltam néhány képet. Alapból ilyen szokott lenni az alakjuk, vagy tényleg hízna?

2023. aug. 2. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem úgy etetünk egy kutyát, hogy " marék golyócska".

Az aktuális táp /ami a golyócska neve/ etetési tájékoztatójában fel van tüntetve, mennyi kilós, milyen idős kutyának naponta ÖSSZESEN mennyi jár.


A képeket nem lehet megnézni.

2023. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Pedigree egy szemét, én váltanék valami jobbra. Nézd meg az összetevőit - a kutya ugyan jóllakik, de nem kapja meg a szükséges tápanyagokat.


A "golyócska" még mindig rejtély, hogy pontosan milyen táp, de azt se saccolom valami jó minőségűnek


(Aranyszabály, hogy amelyik tápot meg tudod venni a sarki boltban vagy a Tescoban, azt nem adod a kutyádnak. Webshopban, állatkereskedésben nézelődj)


A kutyáról 1 kép van, ahol látszik a hasa, én is egy picit nagynak látom. A fentről készített képen viszont szépen látszik a csípővonala. Rendszeresen kap féreghajtót?


A maradék kettő kép full homályos, az utolsón meg csak a feje látszik, a lényeg meg nem.

2023. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen, erősen túlsúlyos. Ez hosszútávon nem tesz jót neki. Egy törpetacskó max 5 kiló körül van. Kb ilyen alakjának kéne lennie. Az utolsó két bordának könnyen kitapinthatónak kell lennie, a horpasznak láthatónak, a lágyéknak felhúzottnak.


Kb ilyen alakúnak kéne lennie alap esetben:

[link]

[link]

[link]

[link]


Válts jobb minőségű tápra, és etetsd 4-4,5kgs kutyáknak előírt adaggal. Jobb tápok pl brit care, brit fresh, carnilove, josera, taste of the wild, wolf of wilderness, N&D, Dado, Purizon lukullus. A mozgatást fokozatosan kezdd el növelni

2023. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
99%

En latom a kepeket. Ja hat azt nem irtad, hogy meg ennyire kicsi kolyok. En nem latom kovernek, kolykoknel normalis, ha van pocakja eves utan.


Viszont a pedigreet nagyon gyorsan dobd ki a kukaba. A tap milyen markaju? Gondolom az se jo.


Normalis minosegu tapot vegyel (pl n&d puppy), minden tapon rajta van az adagolasi utmutato, kezdesnek kovesd azt.

2023. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nekem is törpe tacskó kiskutyám van,neki kölyökkorában nem volt ekkora a pocakja mint a képen a kutyusodnak.. féreghajtót rendszeresen kap? Plusz az előző hozzaszolokhoz csatlakozva én is egy jobb minőségű tápot javasolnék! Én N&D puppy minit adok neki, nagyon szereti, súlya tökéletes, és a szőre is gyönyörű, fényes..
2023. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hát ő még nagyon baba<3

Ne aggódj miatta, a kölyökkutyáknak, egyénként változó, de alapból nagy pocakjuk van. Nekünk 2 kölykünk is volt, az egyik tacsi, másik puli és mindkettőnek nagy pocija volt. Az valóban lehet, hogy felpuffasztja az étel, próbálj ki valami mást, vagy egyszerűen csak változatosabb étrendre van szüksége. Miénk már 3 éves, de időnként változtatunk a tápján, van amikor csak szárazt kap, van amikor keverjük a szárazt a nedves kutyatáppal, van amikor egy kevés halolajat is rakunk rá.

jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

utolsó vagyok még->

Azt elfelejtettem, hogy nem mindegyik tacskónak ugyanolyan az alakja, valamelyik izmosabb, valamelyik vékonyabb géneket hordoz. Van amelyiknek hosszabb lába van és van amelyiknek rövidebb. (Sőt, a fejük sem mindig egyforma.)

Remélem azóta megoldódott már a probléma:)

jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!