Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen immun erősítőt ajánlaná...

Milyen immun erősítőt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Milyen immun erősítőt ajánlanátok? egy 7 éves 8 kilós ivartalanított lánykutyusnak?

Azok válaszát várom akiknek bevált már valamilyen készítmény.



#kutyus immunrendszere #immunerősítő kutyáknak #vitaminok kutyáknak
2023. aug. 6. 13:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Voltam vele orvosnál csináltatott teljes vérképet de aztmondja hogy minden érték jó, készült röntgen is az is jóvolt az orvos is megvizsgálta írt ki neki ilyen gyomor bél baktérium port de attól mégjobban hányt. Sajnos az orvos is tanácstalan, aztmondta hogy próbálkozik további vizsgálatokkal de ehez nekem már nincs pénzem eddig is több százezer Forintot költöttem már rá.
2023. aug. 9. 09:32
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Miért, mit gondolsz, az immunerősítők két fillérbe kerülnek? Elárulom, hogy egy jobb fajta (Vetri DMG kategória) jelenleg 12-13 ezer Ft, és testsúlytól függően lehet, egy hónapra sem elég. nekem pl. a 16-17 kilós kutyámnak ez kb. kétheti adag.

A meleg fül nem betegség, ha köhög és hasmenés-hányása van, ott már nagyobb a probléma, de ezt egy immunerősítővel NEM fogod tudni megoldani. Meg kell nézni, megfelelően táplálkozik-e, meg kell nézni, nincs-e bélparazita, a köhögésnél szívet-tüdőt kell vizsgálni és szívféreg tesztet is kell csinálni, ha nem volt folyamatosan védekezés szívféreg fertőzés ellen, és ez csak pár dolog, ami így kapásból eszembe jutott. ha ez az orvosotok tanácstalan, akkor tovább kell vinni más helyre, más orvoshoz, mondjuk ultrahang vizsgálat sem ártana, hasűri szervek és szív... Az immunerősítővel ártani nem ártasz, az biztos, de nem fog tőle rendbe sem jönni... ha meg olcsó kategóriásat veszel, az tényleg az ablakon kidobott pénz lesz.

2023. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok az árakkal nem olcsóak a gyógyszerek tudom de egy teljes vérkép az 40000 forint egy orvosi vizsgálat is több ezer forint egy últrahang is komoly összeg. a fűl melegség lázra utal a hasmenés lehet gyomor-bél gyuladás a köhögés is lehet légúti gyuladás ezek összeségében lehetnek egy leromlott immunrendszer miatt is, ezért akarok kipróbálni immunerősítőt, ha nemlesz javulás akkor tovább próbálkozok az orvossal karöltve megtalálni a probléma gyökerét, de most egy kicsit anyagilag meg kell erősödnöm ehhez. Köszönök minden választ mindenkinek szívesen veszek további jótanácsokat is.
2023. aug. 19. 15:07
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Egy vérkép nem tudom, hol 40 ezer, teljes nagylabort csináltattam a kutyának cirka 3 hete, benne a vérkép is és a vérkémiai paraméterek is, fizikális vizsgálattal együtt volt 29 ezer Ft. Nem 40. A fül melegsége NEM utal lázra, simán alvás után is lehet meleg a fülük. Egyébként a lázas kutya bágyadt, elesett is, egy állatoknak való lázmérő 2-4000 Ft-ig terjed, azzal lehet megállapítani a lázat, nem a fül tapogatásával, főleg, hogy a testhőmérsékletük alapból magasabb a miénknél, konkrétan 39.5-ig normálisnak számít. Lehet persze lázas is pont a kutya pl. gyomor-bélgyulladással, de annak NEM immunerősítő az ellenszere. A köhögés lehet szívférgesség vagy tüdőférgesség jele is egyébként, ha nem szántál a havi ellenszerre pénzt. Na azt sem immunerősítővel gyógyítják. Bár minden olyan egyszerű lenne, hogy egy kis immunerősítő megoldja.

Remélem, azóta rendbe jött a kutya, elvégre eltelt két hét. Ha nem jött rendbe, akkor pedig remélem, végre elviszed egy alapos kivizsgálásra.

2023. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Több alapos kivizsgáláson is túlvagyunk de javulást nemtudott az orvos eddig produkálni. Én tudtam annyit elérni hogy kipróbáltam sokféle kutyatápot és ezek egyike egy gyógytáp hasznosnak bizonyult ettől nem hány annyit és nem megy a hasa annyiszor mint ezelőtt.
2023. aug. 19. 17:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Allergia kivizsgálás is volt? Táplálékérzékenység? Mert én valami ilyen irányban gondolkodnék ez alapján. Esetleg kipróbálhatod a vörös szilfa port táplálékkiegészítőként, gyomor-bélrendszeri problémákra nagyon jó tud lenni, bár nem helyettesíti az okok kivizsgálását és felderítését.
2023. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!