Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyenge immunrendszerre lehetne...

Gyenge immunrendszerre lehetne nekem Immuno-Tabs-ot szednem, vagy esetleg, akkor melyik immunerősítő vitamin lenne jó?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni az Immuno Tabs-ot, hátha segítene nekem. Kb. három éve volt egy betegségem és arról visszamaradt nekem állandó torokfájás. És gyenge immunom van, mellesleg van betegségem is (szem probléma: hályog, uveitis). Szeretném tudni, hogy ezt szedhetném-e, hogy segítene-e, vagy fölösleges pénzkidobás, és abban az esetben mit próbáljak ki? A Béres, Varga és barátai kizárva.

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat.



2021. máj. 29. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen, hogy immunerősítő készítmény nincs, max. immunrendszer támogató készítmény.


Kipróbálni kipróbálhatod, nagyon veszíteni nem fogsz vele semmit. Jársz vérvételre? Tudom, hogy nem olcsó magánban, háziorvostól meg sokszor nehéz ilyesmit kikunyerálni, de szerintem érdemes lenne megnézetned ilyeneket, mint a D-vitamin szint, ásványok, fehérvérsejtszám, CRP-szint, góckutatás, mert ezek hiánya/jelenléte befolyásolja a normális immunműködést. Lehet neten találni direkt ilyen vérvételi csomagokat, sok mindenre rájöhet az ember belőle és akkor nem vakon tapogatsz.

Ez is marha elcsépelt, de mozogj többet (persze a szemproblémáid mellett is végezhető tevékenységre gondolok), igyál rendesen vizet, ezek nagyon sokat számítanak élettani szempontból.

A manduláidat sem ártana megnézetni, de akár mezei mandulakő miatt is lehet gyakori torokfájásod.

Mindig az okokat kell felderíteni, aztán kezelni a meglévő bajt, más kérdés, hogy a tablettákkal nem fogsz rontani a helyzeten, de előrébb lennél, ha tudnád. Biztos voltál már sok orvosnál, de ezeket sosem szabad feladni, mert egyszer a végére lehet járni (más kérdés, hogy itthon ez több évbe is beletelhet).

2021. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mandulakő? Még olyanról nem hallottam, de most felkeltette az érdeklődésem. Mindennapos a torokfájásom és már unom. Köszönöm szépen a válaszod. Vérvétel, úgy alapjában véve eddig rendben volt. Mozogni mozgok, sportolok rendszeresen, de ugyanúgy beteges vagyok. Egyelőre, ahogy másokkal beszéltem, nem ajánlották, de még folyamatban, akkor keresek más vitamint.
2021. jún. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!