Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni kérdések?

Ivartalanítás utáni kérdések?

Figyelt kérdés

Ma ivartalanítottak a 6 hónapos szukámat.

Bekenték a hasát valamilyen kék fertőtlenítőszerrel( nem kékszesz, olyan mint egy kék festék), nem tudjátok mi az? Veszélyes lehet ha megnyalja magat ott? Azt mondta a doki, hogy nem kell rá gallér, mert csak zavarná és a szukák általában nem bántják a sebet. Tényleg így van?


Az jó, ha nem kell visszamenni varratszedésre, mert olyannal varták be, ami felszívodik?


Éjjel jobb lenne ha ébren maradnék vele? Félek, hogy lenyalogatja magáról azt a kék valamit.


Ha fel akar állni, hagyjam, hogy mászkáljon, vagy fektessem viszza?

Köszi a válaszaitokat előre is.


2010. okt. 15. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom milyen fertőtlenítő lehet, de inkább ne hagyd, hogy nyalogassa, bár ha nem adott rá gallért, akkor valószínű nem lenne tőle baja!


Nem vagyok hozzáértő, de mi az h a szuka nem bántja a sebet??

A kutya az kutya, és ha fáj, viszket neki akkor úgyis nyalogatja,rágja, akár hím, akár szuka!:S


Ne kényszerítsd, hogy feküdjön, úgysem fog. Csak figyelj rá nehogy össze törje magát, ameddig még kába!


De éjszakára már ki fog tisztulni szerintem:)


A felszívódó varrat meg tökéletes, ezt használják már leginkább!


22/L

2010. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, és is azt hittem kapunk majd gallért, kérdeztem is de azt modnta, hogy nem kell, nem fogja bántani. Nem értem én se...
2010. okt. 15. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi sem kaptunk gallért ivartalanítás után, és szintén ilyen szép színes lett utána a kutya hasa. Nem kell tőle félni, ez csak fertőtlenítő. Az pedig nem baj, ha nyalogatja (a kutya nyálában van olyan anyag, ami segíti a sebgyógyulást), azt nem szabad hagyni, hogy rágja! Ha látod, hogy nem nyalogatja, hanem harapdálja, akkor szólj rá. Én vele aludtam aznap (egyébként kinti kutya), mert az altatástól még éjjel is nagyon kába volt, és engem megnyugtatott, hogy tudtam rá figyelni. Hadd mászkáljon, ha kedve van hozzá, sokat úgysem fog, mert mondom kába lesz még egy kicsit meg húzódik a sebe. Nem kell félni, jobbulást:)
2010. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

anno mi se kaptunk gallért, és állandóan rá kellett szólni.

mikor mászkálni akart, hagytam, de folyamatosan figyeltem, hogy nehogy nekimenjen valaminek és megüsse magát.

nálunk is felszívódó varratot használtak, fel is szívódott, bár a műtét után 3 évvel találtam egy pici darabot benne, ami simán kijött mikor hozzáértem.

a kék cuccról nem tudok nyilatkozni, az én kutyámat ezüst színű sprével vagy mivel fújták be.

2010. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi 3 hete ivartalaníttattuk a 7 hónapos szuka kutyunkat. Nekünk sem kék színű volt, hanem sárga színű, amúgy az fertőtlenítő. Mi voltunk varrat szedésen is rá 1 hétre. Sőt még gallérunk is volt. Az első nap volt vészes, amíg ki nem tisztult a buksija! Kb. ennyi!
2010. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Az én kutyámat tavaly ivartalanították (szuka)

Kapott gallért, de kb 5 percet volt rajta. Levettem, mert nem tudott benne aludni. A sebet egyszer akarta megnyalni, de rászóltam, hogy nem szabad, és megértette. Többet nem is próbálta bántani:)

Amivel a hasát lekenték, az pedig tudtommal azt a célt szolgálja, hogy amikor mentek kontrollra, akkor a doki abból látja, hogy a kutya vakargatja e a sebet. (nekünk ezüst színű volt)

A barátnőm kan kutyájával egyszerre lettek megműtve, ő viszont állandóan vakarta és nyalogatta volna a sebet. A doki 2 nap múlva látta, hogy piszkálja a vágást, mert körülötte teljesen lejött az a festék.

Az én kutyámnak még 2-3 hónappal később is látszott, pedig meg volt fürdetve:)


Szerintem éjjel nem szükséges ébren lenned, bár úgysem fogsz tudni nyugodtan aludni, és fél óránként föl fogsz kelni hozzá:)

Ha a kutyád esetleg az ágyadon alszik, akkor mindenképp azt kellene csinálni, hogy a földön aludni 2-3 éjszakát, mert az nem tesz jót a sebnek, ha ugrál az ágyra.

Úgyis fog mászkálni, a lényeg, hogy a seb ne nyíljon szét. De pár nap alatt teljesen beheged, szóval nyugi:)

2010. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát nem hiszem, hogy azért van az rajta, mert nem mondta, hogy vissza kell menjunk. Azt mondta a varrat felszívódik, ha nincs semmi gond nem kell visszamenni

( nem a saját állatorvosunknál voltunk). Remélem nem lesz rajta 3 hónapig, mert ahogy maga alá tette a kis lábat az is csupa kék.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!

2010. okt. 16. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!