Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patella ficam műtét után...

Patella ficam műtét után mikor kell kivenni az implantátumot?

Figyelt kérdés

A kiskutyámat patella ficammal (térdkalács ficam) műtötték, TPLO beavatkozást végezve (mélyítették az árkot és implantátumot is behelyeztek).


Az impantátumot rutinszerűen ki szokták venni 3 hónap után? Erről megoszló véleményeket olvastam külföldi forrásokból, egyesek szerint igen, mivel később problémát okozhat, mások szerint elég csak akkor, ha problémát okoz.


Aggódom, mivel nem viselte túl jól az altatást.


Olvastam véleményeket, tapasztalatokat patellával műtött gazdiktól, és egyenesen csodálkoztak, hogy miért rutinszerűen kivenni, ha nem okoz gyulladást és nem mozdult el.



2023. aug. 16. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
A patella ficam műtét után az implantátumot általában nem szükséges eltávolítani, hacsak nincsenek konkrét orvosi indokok erre. Az implantátumot általában csak akkor távolítják el, ha valamilyen probléma vagy komplikáció merül fel vele kapcsolatban. Az orvosod a műtét és a gyógyulási folyamat alatt a legjobban fogja tudni értékelni, hogy szükséges-e az implantátum eltávolítása vagy sem. Mindenképpen konzultálj az orvosoddal a kérdésben.
2023. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 hónap után vették ki nálunk. Szerintem hülye, aki bent hagyja. A csont összeforrása után annak ott semmi szerepe nincsen. Komplikációkat okozhat és egyébként a műtét ára is azért tud olcsó lenne, mert ez egy újrafelhasználható orvosi segédeszköz. Hacsak valami kifejezetten nem indokolja, hogy bent maradjon, akkor én biztosan kivetetném. A kontroll röntgenhez amúgyis kábítják az ebet, onnan már csak egy lépéssel több az altatás.
2023. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
13 évet élt vele a kutyám, semmi problémát nem okozott.
2023. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!