Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a kertes házban lakó ismerőseitek szinte sosem viszik házon kívül sétáltatni a kutyát, max. ha elutaznak?

Figyelt kérdés

2023. aug. 18. 15:32
1 2
 1/19 Metionin ***** válasza:
98%
Elmaradott kisvárosban nőttem fel, ott ez a megszokott. Kiröhögik az embert, ha sétáltatja a kutyát. Mostanság szerintem a fiatalabb betelepülők sétáltatnak de sok helyen sajnos láncon is van a kutya pedig ugye évek óta tilos.
2023. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Csepelen nőttem fel, 20 éve nem volt jellemző a sétáltatás. Másfél méteres láncon elő kutya sok volt.


Mára sokat javult a helyzet.

2023. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2000 fős faluban lakok. Majdnem mindenkinek van kutyája, sétáltatáskor viszont mindig ugyanazt a pár embert/kutyát látom.

Rengeteg az olyan kutya, aki udvaron belül tombol, ha elmegyünk a kerítés mellett és q gazdák nem értik, hogy miért.


Még mindig nagyon elterjedt a "jó nagy kert van, minek sétáltatni?!"

2023. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
13 ezres kisvárosban élek. A mi környékünkön élünk 4000-en. Kb 5 kutyát tudok akit sétáltatnak. Pedig erre csak kertes házak vannak. Sok háznál 2-3 kutyabis van. Nem értem a tulajdonosokat. Az én kutyám lassan két éves. Napi 1 séta a minimum, van mikor 3 is van. Azt az örömet a szemében, mikor meglátja a pórázt. Mint a gyerekek.
2023. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kertes házas kutyás ismerősöm, én panelban lakom. Egyik viszi sétálni minden nap, a másik nem. Utóbbi amolyan családi kutya, inkább az anyjáé, mint az övé, így etetésen, fésülésen kívül nem is nagyon foglalkozik vele.
2023. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Semennyire nem jellemző, hogy ne sétáltatnának. Közepes városban élek (BP agglomeráció) kertes részen, már ezelőtt 15-20 évvel is sétáltatták a kutyákat, ahogy most is. Itt teljesen alap. Emlékszem gyerekkorunkban a szomszédunkban élt egy öreg bácsi egy öreg tacskóval. A bácsi ment elöl, pár méterrel totyogott a tacsi. Még ő is sétáltatott.

Egyetlen esetet ismerek, ahol nem volt: ott el volt zárva a kutya, egy nénié volt.

Nekünk is mindig kinti kutyák voltak, sétáltattuk őket, levittük a Dunapartra, stb.

2023. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Megszokott. Mi tenyésztettünk, eleinte rengeteget sétáltunk, amikor már 15 kutya rohangált három turnusban az udvaron, akkor nem bírtuk volna idővel-energiával. A kiállításra, terelésre nevelteket azért vittük, a kicsik többsége úgyis eladásra került, amit kedvtelésből megtartottunk, azt az asszony vagy gyerek vitte néha, de amennyi ideje nagyvárosi embernek van a kutyájára (de azért az ő sétáltatásuk sem nevezhető értelmes, minőségi időnek nagyon sok esetben sajnos), az szóba sem jöhetett. Foglalkozva volt velük nyilván, de nem mindegyikkel egyénileg.
2023. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pár kertesházas-sétáltatós ismerősöm, mivel gyakran bandáznak a kutyáink :) Egy kb 2500 fős faluban élek, azt tapasztalom, hogy a fiatalabbak sétáltatják a kutyájukat és a betelepülők kórtól függetlenül.

Viszont agilityzek is velük és tudok néhány olyan elég eredményes versenyzőről, akik max heti szinten mennek sétálni, mert sok feléjük az önsétáltató kutya és egyszerűen nincsenek jó sétahelyek.

2023. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én gyerek voltam, a 80-as évek végén, egy faluban laktunk. Ott szó szerint hülyének nézték, aki kutyát sétáltat. Igaz, hogy hatalmas kertje volt mindenkinek, nekünk is, és 3 kutya.


Nagyon hosszú életű, boldog es egészséges kutyaink voltak.


Most nem tudom mi lehet a helyzet iyen párszaz fős faluban ezen a téren.

2023. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Én olvastam már Facebookon olyan panaszt, hogy a település lakóját irritálja a rengetegszer előforduló jelenség, amikor a túrista bemegy a lakott terület utcájába és ahogy végigmegy, minden kutya ugatja az udvarról és azon elmélkedett, hogy meg kéne oldani, hogy csak az ott lakók menjenek be oda, a túristák meg a Főutakon. (Az más kérdés, hogy mondjuk a Túristának gyorsabb A pontból a B-be eljutnia azon az utcán áthaladva) Nyilván egy településen ahol a kutyák kórusban ugatnak mindenkit nehéz kutyát sétáltatni. Ha mindenki vinné rendesen, akkor a többi kutya addig ugatná a kertből és kész hangzavar lenne reggel is, este is, hogy most éppen Morzsiéket, aztán Bodriékat, aztán Rexiéket, stb ugatnák a kutyák.


Viszont ez nem mindenhol fennálló gond. Én jártam faluról falura a kutyámmal. Volt olyan, ahol a kutyakórus rázendített amíg az én kutyám csendesen ment, maximum néha értetlenül oldalra nézett, hogy mi a f... van, de rengeteg falun azt vettem észre, hogy max 1-2 kutya ugatott minket, a többi max odajött a kerítéshez és kíváncsian kukkolt. Ezeknél a faluknál rendes kutyasétáltatókat is látok, nekik sincs gondjuk.


De olyan helyen is jártam, ahol egyes kutyák saját maukat sétáltatták. Mondjuk az nekem elég ijesztő volt, amikor belebotlottunk a vadidegen kutyába és hosszasan bámult minket aztán jött utánunk. Baj nem lett, csak elsőre ijesztő volt, mert nem volt ember a közelben, én meg egy kutyatámadással egyedül nem tudok mihez kezdeni, üvöltözhetek a Gazdának, hogy jöjjön, ha a gazdája pont abban az utcában lakik és hall is engem.

2023. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!