Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a kiskutyámat a folytonos harapdálásról?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes, kan, labrador-farkaskutya keverék kiskuytánk, elég játékos de sokszor elkezd harapni.

Nem a játékos harapásokról van szó, mert némelyik igenis fáj!

A minap a hugom combját harapta meg...

Kérlek titeket adjatok tanácsokat, már próbáltunk neki adni kifejezetten kutyáknak kitalált harapdálós játékokat, de nem válik be!

Előre is köszi a válaszokat!


2009. jan. 1. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a kutyád abban a korban van, amikor meg kell nevelni. ez alatt azt értem, ha valami jó dolgot csinál, mindig dícsérd meg, hogy később tudja, hogy azt szabad csinálnia, ellenben ha rosszat csinál (pl harapdál) szidd meg, esetleg kösd ki valahova, hogy megtanulja a leckét. attól még tudni fogja, hogy szeretitek, de megtanulja, hogy ha megszidod, akkor amit csinál, az rossz, és azt legközelebb nem követi el. ez főleg akkor lesz sikeres, ha a kutya is tudja, hogy te vagy a vezér kettőtök közül. ha olyan fajta kutya, aki nem ismeri el, esetleg nem törődik azzal, hogy te vagy a gazdája, akkor ülj le vele szembe, és nézzetek farkasszemet, és addig kell várnod, míg ő elöbb szakítja meg a kis játékot. ez pszichológiai úton megy végbe a kutyáknál, ha a "farkasszem" játékban ő kerül ki vesztesként úgymond, azzal elismeri, hogy te vagy az úr a háznál:P sok sikert:)
2009. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!:))

Ha valakinek van még ötelte azt is szivesen várom!

2009. jan. 1. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csányi Vilmos: Etológia című könyve alapján írom meg a válaszomat. Talán ismered, ő az egyik legnagyobb kutyaviselkedés-kutató a világon.

Nos, a válasz elég egyszerű erre a jelenégre. A kutyának most kell megtanítani azt, hogy mi az a harapás erősség, ami még nem fáj, ami mehet játékból, és mi az, ami már nem. Amikor csak rágcsál, kicsit harapdál, akkor ne bántsátok, így fogja megtanulni, hogy mi az ami még nem fáj.

Ami már fáj akkor viszont határozottan jelezzétek neki hogy ezt NEM szabad. Így soha, senkit nem fog véletlenül, játékból megharapni felnőttkorában, hiszen ismeri a határozokat. Ez egyéként egy nagyon fontos dolog a kutyáknál, könnyen el lehet szúrni, ezért van sok olyan kutya, ami játékból harap.

2009. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozom!:)
2009. jan. 2. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is ezért regiztem erre az oldalra legfőképpen mert ezt a kérdést tettem fel.nekem is 8 hetes volt a kutyám most már 4 hónapos múlt.az elején ezt fogja csinálni, nem kell aggódni csak játszani akar.csináld azt amikor ilyen játékot játszana akkor a játékai közül válassz ki 1et és amikor harapni, csipkedni akar rakd a szájába és azzal játszatok tovább.ne engedd hogy megharapjon, mert később ez gond lehet.ha meg beléd harap visíts fel mint 1 kiskutya, lehet hülyének néznek de a kutyus tudni fogja hogy fájt. ha meg akkor sem érti fordulj el tőle és hagyd abba a játékot.kitartás és türelem.vidd kutya közösségbe !3 hónaposan én mát vihettem oltott és egészséges kutyákhoz.remélem segítettem.

2009. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, jó hogy olyan is ír aki már volt ilyen szituban!:)
2009. jan. 3. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!