Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rocco konzervek milyenek?...

Rocco konzervek milyenek? Eheti csak azt a kutya, főtt rizzsel, főtt zöldséggel vagy muszáj száraztápot is adni?

Figyelt kérdés
Mentett keverék blöki.
2023. aug. 20. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Rizzsel nem kell higítani, zöldség még csak-csak, de az is elhagyható, van olyan konzervük, amibe már benne van minden. Száraztáp azért jó, mert kevésbé fogkövesedik tőle a kutya, így vagy úgy, de meg kell oldani, hogy rágni is tudjon vagy (ha öreg/vmi miatt nem rág) olyan kiegészítőt kell nekik adni, ami gátolja a fogkőképződést.
2023. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Tésztával, táppal is adható. Magába inkább ne, mert nagyon lágy a széklete tőle. A rizzsel sincs gond.
2023. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak ehető és játék rágókái is, csak rendes ételnek nem ilyen müzlit akarnék adni, hanem rendes, puha, főtt kaját.

Magába szerintem is tömény, mintha én magában enném a pörköltet.

Édesburgonyával vagy rizzsel-répával adnám neki.

Ha szükséges, adok mellé multivitamint, táplálékkiegészítőt, de nem szeretnék akkor sem száraz müzlit adni😣

2023. aug. 20. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Pedig a száraz müzliben vannak a szükséges vitaminok és a fogának sem tesz jót, ha csak puhát eszik.


A Rocco konzervek jó minőségűek. Enyémek is azt eszik, Brit Care táppal keverve.

2023. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én azért azon csodálkozom, hogy valaki szerint a táp rágása jót tesz a fogaknak, már csak azért is, mert soha egy kutyám sem rágta a tápot, csak nyelték, mint kacsa a nokedlit. Szóval emiatt nem kellene a száraztáp, a rágásra rágókák kellenek, de az viszont igaz, hogy önmagában a konzerv szinte garantált hasmenés, a beltartalmi értéke is soknak finoman szólva nem jó. Semmiképp nem lesz kiegyensúlyozott a csak konzervvel való etetés, és az alapból inkább húsevő kutyának sem pont gabonaféle meg zöldség kell kiegészítéséül, mert azok java része csak töltőanyag, keveset fog emészteni belőle.


Ha nem akarsz száraztápot adni, akkor javaslom, olvass utána a Barf etetés szabályainak, még akkor is, ha nem akarsz nyerset adni - ugyanis a húsneműeket, belsőséget megfőzheted, a csont helyett meg adhatsz csontport ebben az esetben, ehhez mehet kevés zöldség, és sokkal jobban jár a kutya, mint a konzerv+zöldséggel.

2023. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én úgy néztem, hogy ez a Rocco is pont ebből áll, hús és belsőség. Gondoltam én is a barfos főzésre, de az a baj, nem tudnék annyi félét beszerezni olyan jó áron, mint amit a Rocco kínál.

Marha - hús, máj, szív, tüdő, pacal + hozzá kacsa/pulyka/lazac/rénszarvas/bárány vagy csirke - hús, nyak, szív, zúza, máj.

Én nem tudnék ilyen változatosan adni. És ugye ez is, ha igaz, amit leírtak, akkor hús és belsőség, mint a barfban, csak valamennyire ugye hőkezelt, ehhez pedig édesburgonyát vagy rizst meg répát vagy valamilyen zöldséget főznék neki.

Szóval végülis főtt kaja, csak a fő összetevője, a húsos rész az konzervből lenne meg, mert azt változatosabban tudnám neki adni, mintha magam venném külön a nyers alapanyagot.

Az arányokat ugye ki kell tapasztalni, de elsőre úgy gondoltam, hogy 3/4 rész konzerv és 1/4 rész köret, ha sok, akkor csak 2/3 lesz a konzerv.

És amúgy azt is tudom, hogy ez drágább, mint a táp.

2023. aug. 20. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:

6-ra: meg kell nézni az összetevőket, pl. "Marha pur:

70% a következőkből: marhaszív, marhamáj, marhahús, marhatüdő, marhapacal, 28,8% húslé, 1% ásványi anyagok, 0,2% lenolaj."

A legtöbb benne a marhaszív, viszonylag olcsó alapanyag, nagyon "tömény", technikailag hús, de belsőségként etetjük Barfban, különben könnyen okoz hasmenést. Máj a második, ez a legfontosabb belsőség, szintén könnyen hajt. Marhahús harmadik, ez oké, de itt sem színhúst kell elképzelni. marhatüdő: ez töltelék. Tápértéke nincs, megtölti a gyomrot, Barfban fogyókúrához használjuk vagy diétás jutifalatként. Pacal, oké, bár a gyomrot piszkálhatja. Feltételezem, hogy itt is azt kellett előre írni, amiből a legtöbb van. Arányaiban ez leginkább belsőség. A konzerv maradék 30%-a lényegében egy zsírosabb lé.


Nem lebeszélésképpen írtam le, csak hogy pontosan tudd, hogy kell nézni és értelmezni ezeket a konzerveket. Azt nem írják, hogy az 1% hozzáadott ásványi anyag mit takar, de az biztos, hogy kalcium nincs benne annyi, ami ellensúlyozná a hús és belsőségek foszfortartalmát.

2023. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!