Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree termékek (junior...

Pedigree termékek (junior táp, alutasakos, konzerv és a mindenféle jutalomfalatok) nagyon rossz minőségűek? Rossz gazdi vagyok, ha ezeket nőtt fel a mentett kiskutyám?

Figyelt kérdés

Most nézhettek tök hülyének, de az állatorvos sem szólt. Én tudtam, hogy a Pedigree más néven azt jelenti, hogy törzskönyv. Ezért úgy tudtam, hogy a fajtatiszta papíros kutyáknak adják ezt a tápot, mert a legrégebbi márka és a legjobb minőség. Én meg nesze Neked, az én utcaturmix mentett kiskutyám is megérdemli a legjobbat, azt, amit a papíros kutyák is kapnak alapon, megvettem neki mindenből a Pedigreet.

Felnőtt a kutya és mostanáig, lassan másfél éves koráig ezeket ette, most akartam Adultra váltani a Juniorról. Még plusz kölyökkutya multivitamint meg porcerősítőt is szedett mellé, hogy biztosan a legjobbat kapja. 6 hetesen találtam.

Erre kiderül, egy kutyával séta során, egy másik kutyással való beszélgetés közben, hogy a Pedigree csak egy márkanév, de semmit sem jelent, a legrosszabb eledel a világon, egy utolsó, legalja fos.

Én szinte pánikrohamot kaptam, hogy mit tettem a kutyámmal.

És most azt se tudom, hogy hozzam helyre. Mit kéne vennem neki. Milyen kiegészítőket, ami kicsit eltörli a korábbi rossz etetést. Kétségbe vagyok esve. Rettenetes bűntudatom van. Azt hittem, megmentem a kiskutyámat, de nálam csak jobbat talált volna. 😭😭😭


2023. aug. 21. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Igen
2023. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Csak el kellett volna olvasni az osszetevoket es lattad volna, nem egy bonyolult dolog.

De most mar mindegy, nyugi, a kutya nem fog belehalni.

Mostantol kezdve akkor etesd jobban :)


Zoopluson nezz korul pl, nagyon sokfele van, a lenyeg, hogy magas hustartalma legyen a tapnak.


En most epp N&D sutotokos tappal etetek, nekunk ez nagyon bevalt, de ez is csak egy a sok kozul.

2023. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Nem számít annyira a márka, hogyha kapott mellette vitaminokat meg porcerősítőt.


Nekünk az orvosunk a Royal Canine tápot javasolja összes betegének, mi is azt adtuk 6-7 hónapos korig (kölyök kutyáknak valót), utána ivartalaníttattuk ezért váltottunk egy másik márka gabonamentes tápjára (Royal Canine ivartalanítás utáni tápok csak 12 hó felett ajánlottak), de hamarosan betöltjük a 12 hónapot és utána már azt kapja.


A tenyésztő nekünk ennél jóval olcsóbbat ajánlott, de úgy voltunk vele hogy a legjobbat szeretnénk adni a kutyusunknak.


Ha jársz mostanába állatorvosnál, kérdezd meg hogy mit javasol nektek, de a Royal Canine tápokkal szerintem nem foghatsz mellé.

2023. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

En mindenkinek tenyleg, oszinten ajanlom, hogy mindig olvassanak osszetevoket.

Te is 3-as.

Es akkor nem nyelned be a reklamot, hanem hamar rajonnel, hogy talan a tenyesztore kellett volna hallgatni es nem royal canint adni.

2023. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem e4tetted megfelelően a kutyádat, spóroltál a minőségi ételen. Hát, jó gazdának azért ne tartsd magad. És túlságosan okos sem lehetsz, ha még egy összetételt sem tudtál elolvasni.


Csak mondom, hogy egy kicsit felelősebb gazda először elolvassa, hogy mit tartalmaz a táp, jutalom, rágcsa stb., és csak azt adja a kutyának, akit állítólag szeret, amelyik nem csak ízfokozóból, szemétből és színezékből áll.

2023. aug. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Másfél év alatt eszedbe se jutott utánanézni, mit adsz a kutyádnak?

Gyereked ugye nincs?

2023. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4%
Ez az utóbbi pár évben vált tudatossá. Előtte 20 évig még Pedigrétől is szarabbat kapott a kutyák nagy része, azelőtt meg több száz évig maradékot ettek válogatás nélkül. Semmi baja sem lesz ha eddig Pedigrét evett. Vehetsz neki mostantól Brit Prémiumot.
nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!