Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese, mindenképpen...

Bichon havanese, mindenképpen törzskönyveset? Milyen tápot egyen és kaphat-e hozzá alutasakosat? Mennyit sétáljon? Mennyi időnként kell kozmetikába vinni, ha nem akarom nagyon rövidre nyíratni? Otthoni fürdetés mennyi időnként?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, muszáj-e 300ezerért törzskönyveset venni, vagy jó-e a családi környezetből származó hobbitenyészetből is a kiskutya.

Nem tudom, ehet-e csirkés tápot, azt mondták, hajlamos az allergiára és csúnya lesz tőle a szőre, a csirkétől. Ugyanezek emberek a Royal Canint tartják a legjobb tápnak, ami ugyebár csirke alapú. Erre kérnék tippeket, milyen márkájú tápok jók neki, baj-e, ha van benne csirke. Illetve, keverhetem-e aliutasakos eledellel, hogy szaftosabb, illatosabb legyen, vagy anélkül is megeszi, nem unalmas-e neki.

Sétáltatást úgy tervezem, hogy amint megvannak az oltások(3 hónapos kortól), napi 6x kiviszem, majd lecsökkentem 3-ra, ha épp nem dolgozom, aznap beiktatunk egy 4.-et és alkalmanként 20-40 percre gondoltam, ez napi 1-2 óra, elegendő vagy sok, kevés? Séta alatt természetesen hagynám más kiskutyákkal játszani, szaladgálni, illetve otthon még játszanék vele, tanítanám is néhány dologra.

Kozmetika téren arra gondoltam, hogy én otthon havonta megfürdetném kímélő samponnal és balzsamot meg szőrápoló sprayt is használnék, illetve naponta megfésülném. Kozmetikába csak kicsit vágatnék a bundájából, nem tudom mennyi időnként, amikor úgy látom, hogy már túl nagy? A szeme, füle, pofija körül, popsijánál kéne csak kisebbre nyírni, eü okokból, máshol csak annyit, hogy maradjon kb 3-5 cm bundája.


Egyéb tudnivalók is érdekelnek a fajtával kapcsolatban.


2023. ápr. 9. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Fürdetni otthon felesleges, viszont a bunda gyorsan nő, ha kifejezetten 3-5 centisen szeretnéd tartani, akkor 6 hetente vidd kozmihoz.


A napi 2 óra séta reális egy ilyen kiskutyának, az 1 óra nagyon kevés.


Igen, tenyésztőtől vegyél mindenképp, ha jót akarsz. Tudom, hogy a 'hobbitenyésztők' is sokszor jó szándékúak, de nem értenek hozzá, szóval még akkor is ha a jobbik fajtából vannak, nagyon mellé lehet nyúlni.


Sulit érdemes még beiktatni a terveidbe :)

2023. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Szaporitasnak hivjak, nem hobbi tenyesztesnek, de mindegy.


Lelked rajta, nyilvan ezert is duborog az ez undorito iparag, mert az olyanok mint te, megveszik ezeket a ki tudja milyen kolykoket. Semmi garancia arra ugye, hogy egyaltalan hasonlitani fog a fajtara, az egeszsegi allapotarol nem is beszelve.

Erdemes normalis tenyesztotol kutyat venni, ha mar egyszer fajtatiszta kutya kell, akkor ne ezen sporolj. De persze a te dontesed, kar is errol szerintem tobbet pofazni, hiszen a csapbol is ez folyik, hogy miert nem jo otlet a szaporitast tamogatni, de egyszeruen az embereknek nem megy at az info.


Hat akkor nem.

2023. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A hobbitenyésztőn is 300 ezer es tk-s. Amire te utalsz az a szaporito, ahol olcsón kapsz majd egy keveréket…nem ajánlom
2023. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarod megfizetni a tenyésztő árát, keress fel fajtamentést. Ugyanannyi köze lesz a bichonhoz, mint a szapis kutyának, de nem támogatod a kutyák kizsákmányolását.
2023. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, leginkább #1-nek a választ.

#2: Nem kell így nekiesni az embernek.

Nem a pénz miatt akartam nem tk-sat venni, csak azon gondolkodtam, hogy ha nem tervezem kiállításra hordani, továbbtenyészteni stb, akkor talán nem is adnak ilyen drága kutyát nekem. Meg én lányt szeretnék és ivartalaníttatni szeretném korán, még 6-8 hónapos kora körül és nem tudom, engedné-e a tenyésztő, mert lehet, hogy úgy látná, hogy alkalmas volna tovább tenyészteni, én meg nem akarom.

Szóval én csak egy bolyhos kis blökit szeretnék magam mellé, akiről a legjobb tudásom és szerint, szeretettel gondoskodnék és szeretném, hogy hosszú, egészséges, boldog életet éljen velem.

2023. ápr. 9. 13:02
 6/24 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyent szeretnék, nem tudom, menynire számít ritkának, drágának ez a színváltozat, kb mennyibe kerülhet törzskönyvesen, illetve, ha azt mondjátok, hogy meg lehet beszélni az imént említett problémáimat a tenyésztővel, illetve tényleg akkor kapok egészséges kiskutyát, ha tőle veszek, akkor szeretnék kérni valami listát, ahol valódi, bejegyzett, hivatalos tenyésztőket találhatok.

[link]

2023. ápr. 9. 13:07
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, a tenyeszto hobbi kutyakat ad el alapvetoen, az ivartalanitasi kotelezettseg pedig benne van a szerzodesben, ezt alairod, hogy vallalod, mert muszaj is.


A kutyust nem kell kiallitasra hordani, nem kell vele tenyeszteni,mert nem erre veszed.


Az teljesen mas teszta, ha valaki tenyesztesre szanja a kutyust, mert erre nem minden egyed alkalmas es ezt termeszetesen elore kell jelezni a tenyesztonel, hogy milyen szandekaid vannak, mi a celod a kutyaval.


A torzskonyv az jar minden esetben, mert ez igazolja a kutyad szarmazasat.

2023. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Oh, akkor tökéletes, akkor törzskönyveset veszek mindenképpen. Kb milyen árra számíthatok? És van valami lista a hivatalos tenyészetekről?
2023. ápr. 9. 14:33
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
A bichonok mostanság 300-400.000 Ft körül mozognak.
2023. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Hobbi célra, ivartalanítási szándékkal is?
2023. ápr. 9. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!