Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves, barátságos kutya...

Kedves, barátságos kutya stressz hatására támadhat?

Figyelt kérdés

Kedves, barátságos, idegen kutyáktól félő (de eddig óvatosan barátkozó) kutyánk ma 4 kutyára morgott,ugatott rá. A 4. már nagyon durva volt, neki is akart menni. Kutyás rendezvényen voltunk, az első 3 kutyát túl közel engedték a gazdik hirtelen(mi rövid pórázzal, ők flexivel) néhány másodpercig szimatoltak, aztán teljesen hirtelen a kutyánk elkezdett vinnyogni, morogni, vicsorítani. A 4. kutya gazdái nagyon normálisak voltak, kb. 5 méterről észrevették, hogy a kutyám fél az övéktől, nem jöttek közelebb, de az enyém elkezdte rángatni a pórázt, ugatott, acsarkodott, többször is rászóltam, nem nyugodott le, amíg el nem takartam előle a kilátást a másik kutyára. Ekkor abbahagyta és már nem is kezdte újra.

Fiatal, ivartalan szuka kutya, sokat utazott ma, amit nem igazán szeret, megviseli, de gondolom ez nem mentség rá, hogy így viselkedett.

Többet kellene idegen kutyákhoz szokatnom, vagy már csak a kutyaiskola segíthet?

Otthon egyébként játék közben is egyből megadja magát a rokonok kutyáinak, nem "arcoskodik" nekik

Sosem akart még nekimenni idegen kutyáknak sem.


2023. szept. 3. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

De ha egyszer tudod, hogy fél a kutyáktól miért viszed ilyen helyre?

Ezzel nem neveled, nem megtanítod, hogy ne féljen, hanem rontod a helyzetét. Menj el vele egy szakemberhez, és ha a kutya már nem félelmi agressziós (mert ez az, és súlyosabb, veszélyesebb mint BÁRMELYIK agresszió!) utána vidd közösségbe. Mégha volt is rajta szájkosár ezzel csak a kutyát stresszelted és a körülötted lévőket.


Felelősségteljes gazdának lenni azt is jelenti, hogy ismered a kutyád határait, és ha tudod, hogy hol van nem sodrod felesleges veszélybe sem őt, sem más kutyát. Az ilyenek miatt szokott előfordulni "baleset" a kutyafuttatókban is. A félős kutyát kutya iskola helyett felnőttként a kutyafuttatóba viszik "szoktatni", a félős kutya eléri a határait, védekezni kezd és megvan a félelmi agresszió.


EZT NAGYON NEHÉZ kezelni! Ki kell alakulnia bizalomnak feléd (hogy megvéded, ha baj van), és mások felé, hogy idegenek nem fogják bántani. Komolyan, mindenki érdekében előbb szakemberhez vidd. Szüksége van rá, mert így áldozatból egyszer tudatán kívül támadó, provokáló lesz.

2023. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nem voltatok kutyasuliban? Miért fél? Érte valami rossz tapasztalat? Honnan van a kutya? Mennyi idős? Mióta van veletek?
2023. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát sajnos így volt, pont ezért vittem oda, hogy szokja a többi kutyust, eleinte messzebb leültünk, amíg fel nem oldódott, és csak utána vittem közelebb a kutyákhoz, sok kutyussal barátkozott is, nem volt probléma, csak órák múlva kezdődött a dolog. Eddig ha félt mögém húzódott, nem volt gond.


Sajnos eddig nem mentunk kutyaiskolába, online tanfolyamokból próbáltam tanulni, ezek szerint hiányosan, elismerem. 2.5 éves a kutyus, tenyésztőtől vásároltuk. Kilencen voltak testvérek. Kicsi kora óta van nálam. Emberekkel nagyon barátságos, mindenkit nagyon szeret. Egyszer nagyon megijedt egy nála kisebb kutyától, egyből a hátam mögé szaladt. Utcán pl. ha sétálunk és megugatja idegen kutya a kerítésen belülről meg se kottyan neki, ránéz aztán sétál tovább, de nem ijed meg, és vissza sem ugat.


Mindenképpen szakemberhez fogok fordulni!

2023. szept. 3. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek egy együttműködésre építő trénert. Sci-dog, Kutya Guru például.

A tenyésztő mit szól hozzá, hogy nem voltatok még suliban? Kaptatok szerződést, törzskönyvet a kutyához?

2023. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, tényleg nem szaporítós a kutya. Tkval vásároltuk, 1.5 évet vártunk rá, hogy megszülessen. Nem volt ilyen megkötés a szerződésben, hogy kutyaiskolába kellene hordani, sajnos szóba sem került..


Köszi a tippeket! :)

2023. szept. 3. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert, megfelelő módszerrel biztosan fog javulni. 🙂
2023. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!