Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlzás ez a fajta aggódás a...

Túlzás ez a fajta aggódás a kutyámmal szemben?

Figyelt kérdés
Kertesházban élek, külön kerttel, a bejárati ajtón van kutyaajtó, a kutya szabadon kimehet a kertbe, de csak akkor hagyom nyitva ha itthon vagyok. Nagyon félek, hogy történne vele valami amíg távol vagyok.
2023. szept. 8. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
ha nem tudna kiasni magat a kapu alatt vagy atugrani stb tehat ha jo minosegu a kapu szerintem kiengedheted nugodtan
2023. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Igen túlzás.

Régen a kutya kerti állat volt nem volt ez a túlzott elkényeztetés. A mi kutyáink is kertben vannak még sem történik semmi. Ha nem tud a kerítésen kiugrani,addig nem lehet baj.

2023. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos, sokszor előfordul, hogy szórakozásból bedobnak mérgező falatokat. Persze, a sok számú kutyáknak ez csak egy kis része, de akivel megtörténik, annak 100 %-os a veszteség.
2023. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 Igen, ilyenek is eszembe jutottak, a környékemen voltak sajnos hasonlók a múltban, pl tűvel átszúrt felvágott, sok a gonosz emberi lény.

Főleg azért féltem mert egy kevesebb mint 1 éves, félénk szeretetgombóc és senkinek nem ártana.

2023. szept. 8. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem vagyok otthon, a kutya bent van. Mondjuk nalunk mivel rovidszoru, telen egyebkent se hagynam kint, de oszinten, en is felek, hogy tortenik vele valami.

Nem elek rossz kornyeken, de nem tudom, en is feltem :D

2023. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
2-es na igen a kutyamérgezők. Falun nem igazán van ilyen azért írtam így. Ha meg tudod oldani hogy a kerítéstől távol tartsd, akkor semmi baj nem lehet.
2023. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk ugyanez a helyzet, ha otthon vagyok, akkor lehetnek kint, de akkor se igazan akarnak kimenni, csak ha kimegyek velük. Az udvar miatt is jobb ez igy, nem varnak hatalmas lyukak, megragott bokrok, fak.
2023. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A mai világban, sosem hagynám kint őket... ellopják, lemérgezik, valami kóbor kutyával összebalhéznak stb. Nemrég volt olyan eset, hogy kerítésen keresztül megkéseltek egy németjuhászt éjjel és épphogy megúszta a kutya... rengeteg beteg ember van
2023. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Te ismered a környékedet, én jó időben kint hagyom a kutyát, másoknál is kint van, nem tudok olyanról, hogy mérgeztek valaha is ebben a faluban. Nagyban közrejátszik az is, hogy ő egy menhelyi keverék, aki egy évig nem kellett senkinek, egy kis bolyhos kutyánál azért meggondolnám a dolgot. Természetesen imádom őt, de ne tagadjuk a tényeket, őt nem akarja senki azért ellopni, hogy hazavigye a pulyának vagy befogja szaporításra.


Szerintem a mérgezés sajnos akkor is megtörténhet, ha otthon vagy, vagy valaki kifigyeli, hogy van nálad kutya és bedobálja a falatokat, mert gondolom nem vagy mindig a sarkában, ha az udvaron vagy.

2023. szept. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is akkor engedem ki őket, ha otthon vagyok, illetve, ameddig dolgozom a szomszédaim 3x kiengedik. Szálkás tacskóim vannak, amik mostanában nagyon divatosak lettek, ezért félek, hogy valaki elviszi őket. Bár nem cukiskodnak senkivel, az aranyos kinézetük ellenére kemény kutyák, de sohasem lehet tudni. Rengeteg lopott kutyáról hallani, van aki bármit képes elemelni és pénzt csinálni belőle.
2023. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!