Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat bél sérve műtötték...

A kutyámat bél sérve műtötték 4 hete. (Hálót tettek be) De megint kiszakadt az ELVÉKONYODOTT bélfala és dudor van a fenekén a széklettől… Van másmilyen megoldás; próbáljuk újra a hálót; vagy ne kínozzuk tovább? Könyörgöm, segítsen valaki!!!

Figyelt kérdés

2023. szept. 10. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd másik orvoshoz, és kérj véleményt. Sajnos ehhez tényleg szakember kell, hogy tudj jó döntést hozni. Ha kell küld el az eredményeit emailben/smsben több orvosnak is a közelben, és ha gyorsan válaszolnak van időd jó döntést hozni. A bélfalat műteni nem egyszerű, és alapvetően is nehéz műtét egy kutyának. Ha nagy a baj, én nem kínoznám vele. Ha gyógyítható akkor adnék még egy esélyt a dolognak, de csak neves orvosnál, hogy ez mégegyszer elő ne fordulhasson.


Szóltál a dokinál, hogy műtét után baj van? Lehet, hogy a gyógyulása a probléma.

2023. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tavaly május óta megműtötték Pesten mindkét csípőjét, a térde se a legjobb, a gerince is problémás lehet. De ezekre találtunk gyógyszert ami kordában tartja és javítja az allpotat. A városunkban 2 orvos akarta elaltatni március óta. Már 2 szomszéd város 3 orvosanal is jártunk. Az egyik egy hónappal ezelőtt ivartalanitotta és mutotte hálóval a servet, ami most kiújult. Az orvos aki mutotte újra műteni akarja. Aki a többi problémával kezelte ő nagyon altatás ellenes, de most elengedné. A városunkban az egyik orvos ilyen műtétet nem is vállal, a másik meg szinte minden alkalommal elrontja…
2023. szept. 10. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég sok műtét szegénynek. A testét gyötri a folyamatos vérvétel, vérátömlesztés, gyógyulás, gyógyszerek..

Milyen idős a kutya? Ha egy fiatal, jó kilátásokkal akkor én nem haboznék. Talán ez már az utolsó. De ha idős, és ez max heteket/hónapokat adna neki, akkor... nem is tudom, hallgatnék a megérzéseimre. Te ismered a kutyát. Szenved? Rosszul érzi magát? Elhagyja magát? Segíteni lehet rajta?

2023. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Szia van egy olyan facebook csoport , hogy minden ami kutya inkàbb irjàl oda , sokan vannak a csoportba ott segitenek.
2023. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Karácsonykor lesz 8 éves. Erős. Hétfőn megmutik a csipojet, sétálva jön ki az orvostól. Kedden meg már boldogan hempereg. Szegény hozza van szokva a fajdalomhoz, de nagy benne az élni vágyás. Ha nem látnám rajta, hogy élni akar, elengednem. De így nehéz…
2023. szept. 10. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Áh, el ne engedd akkor még, legalább 4 éve lenne még fajtától függően. Kell egy jó orvos, és egy jól elsült műtét és szerintem teljesen rendben lesz még. :)
2023. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Felhivtunk egy pesti orvost; azt mondta egy megoldást tud a hálón kívül: a combizomhoz varrni a bélfalat… De mivel nincs rendesen kifejlődve Kósza (a kutyám) hátsó resze, ez sem opció… az ötvös így nem vállalta, de adott 2 telefonszámot…

Most a pénz nem számít, húzom ameddig lehet, megteszek mindent, de napokon belül vagy segít valaki, vagy marad az altatás, mert örökké nem szenvedethetem szegényemet…

2023. szept. 10. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem akarlak áltatni tényleg nincs sok remény szegénynek.
2023. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg úgy néz ki, hogy csak az altatás fog segíteni rajta. Ahj, pedig én nagyon szurkolok nektek. :(
2023. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. A kutyám gátsérve 2 év után kiújult jelenleg sajnos nem műthető nem altatható. 2 naponta tisztítanunk kell beöntéssel a belét, hogy egyáltalán tudjon szerencsétlen üríteni. Ezenkívül könnyített étrenden is van és tiltva van neki mindenféle csont, bot stb.

Ez segít neki bár az orvosok neki már csak egy évet jósolnak (elég sok baja van még ezen kívül). Kitartást nektek.

2023. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!