Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászt lehet simán...

Német juhászt lehet simán pajtásnak tartani lakásban? Úgy értem, nagy séták, labdázás, alapvető tudnivalók megtanítása, kutyafuttató. Vagy mindenképpen kell kutyasuliba járnia és dolgozni vele?

Figyelt kérdés

Ismerőstől hoznánk, panel lakásba, egy kisfiú maradt, ordas, 8 hetes, ma vitték el a tesóit, a szüleinek(ordas apa, fekete anya) házőrző feladata van, nem szokták sétálni vinni őket, meg labdázni, de mivel itt panelban lenne, nagy udvaron való rohangászás helyett vinnénk napi 2*1-2 órás sétákra és labdával futtatnánk, meg kutyafuttatóba levinnénk - itt van 5 percnyire -, hogy kifussa magát meg másik kutyákkal birkózzon, ahogy a szülei az udvaron néha játszanak.

Ez így jó lenne neki?

Volt már kölyökkutyánk, csak más fajta, kisebb méretű, de amúgy tudjuk a kölyökkori nehézségeket, meg oltási programot, etetést. Csak ez az egy kérdés merül fel, mivel ő egy német juhászkutya.


2023. szept. 16. 10:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Hiába pontoztak le, akkor is sokkal jobb dolga lesz a kutyának nálatok, családban, mint a testvérének, akit eleven riasztónak vittek a kertbe. A német juhász remek családi kutya, aki, mint minden juhász kutya, a gazda mellett érzi jól magát. Olyanná lesz, amilyenné neveled. Mivel nem kezdő kutyások vagytok, és volt már kölyökkutyátok is, tudni fogjátok nevelni.
2023. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#7 #11

Én, az ismerősök és sokan mások is ezt mondják.

Gondoltam, hogy kapok majd olyan válaszokat, miszerint ha nem foglalkozol 12 órát naponta a kutyával és nem járatod iskolába stb, aszerint szar gazda vagy.

De reméltem, hogy lesznek olyanok is, mint Te, akik szerint nem csak a munkakutya lehet boldog, az is, akit család kedvenceként tartanak, elkényeztetnek és rengeteg törődést kap, de csak hobbi, pajtás szinten.

Köszönöm mindenki válaszát, bevállaljuk a kiskutyát és igyekszünk mindent megadni neki.

2023. szept. 16. 20:30
 13/14 anonim ***** válasza:
29%

11-es vagyok, jól döntöttetek, sok örömöt kívánok a kiskutyához, biztos, hogy nem fogtok benne csalódni. A mi német juhászunk abszolút családi kedvenc, agyon van szeretgetve, főleg, mivel elsősorban a lányomé, ő foglalkozik vele, és nagyon szépen szót fogad neki, pedig puszilgatja, babusgatja, vele alszik, és a legjobb pajtása. Ha veletek van a lakásban, úgyis egész nap foglalkoztok vele, beszéltek hozzá, tanítgatjátok akaratlanul is, mert folyton ott lesz körülöttetek. És annyira okos, azonnal megjegyez mindent, hamarosan egy csomó szót meg fog érteni. Mi imádjuk!

Ha van kedved, nézz körül ebben a Facebook csoportban, itt csupa olyan német juhászt láthatsz, akiket elsősorban (vagy kizárólag) családi kedvencként tartanak.

[link]

2023. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

2*1-2 órás sétákra és labdával futtatnánk, meg kutyafuttatóba levinnénk

Négy hónapos nj-m most mozog ennyit az agyi fárasztáson kívül és még így is van kedve/ideje ásni/rágni (napi 1-1: malacfül, bot, marhabőr simán lemegy neki). Én meg pluszba hét 2x viszem majd sportolni és csak remélem, hogy ennyi elég lesz neki. Szerintem akinek nem volt még munkakutyája az ne panelban kezdje el az ismerkedést a fajtával. Azért egy kamaszkor a németjuhásznál elég húzós...

2023. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!