Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 napra elegendő ételt...

3-4 napra elegendő ételt adtam a kis testű kölyök kutyának, túl fogja élni?

Figyelt kérdés

Egyedül voltam itthon a kutyával és az én dolgom volt megetetni de nem emlékeztem, hogy a konzervből mekkora adagot mondtak, hogy mennyit adjak oda.


Kikapartam a háromnegyedét ami kb 3-4 napra elegendő és kinyalta teljesen a tálat és úgy tűnt még éhes így oda adtam neki a maradék negyedet is. Azt már nem ette meg.


Most jött haza a család és lecseszett, hogy fel fog fordulni a kutya.


Tényleg fel fog fordulni? :(



2023. szept. 16. 21:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy fog.

Még az állat se zabálja magát halálra.

2023. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen esetben jobb lett volna, ha nem adsz neki, abba nem halhat bele. Ha szerencséd van, akkor nem lesz baja, legközelebb meg figyelj oda!
2023. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem hal bele, de azt azért nem értem, hogy ha ennyire fogalmad sincs a dologról, akkor miért nem nézted meg a konzerven az ajánlott adagolást?
2023. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
A kérdés az volt, hogy beledöglik-e. Nem fog.
2023. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4 Megnéztem de nem volt ráírva csak az összetevő meg a forgalmazó.


Azért zavart be mert volt nekem is kutyám csak az mind nagytestű volt és nekik egy konzerv egy mini reggelinek ért fel kb.

Életemben nem foglalkoztam még kistestű kutyával, nem is tudok róluk semmit.

2023. szept. 16. 21:23
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet egy nap alatt "halálra etetni" egy állatot sem- az éhség és a jóllakottság náluk is fiziológiailag szabályzott folyamatok. Annyit fog enni, amennyit kíván. Ha fiatal (kölyök) akkor egy-egy alaposabb kajcsi után be is alszik- embereknél is szokták bóbiskoló ,,kajakómának" nevezni ezt az állapotot (hirtelen vérzukor emelkedés és nagy energiájú emésztés idézi elő). Elhízatni-ezzel jelentősen rontva az állat életminőségén és csökkenteni a várható élettartamán- folyamat, hónapok akár évek kellenek hozzá és rendszeresen rossz táplálás, tehát nincs miért izgulnod.:) Kutyáknál elsősorban arra kell figyelni, hogy kakaómasszát és csokit ne adj nekik, mert teobromin/koffein van benne ami görcsöket okozhat náluk (ebbe sem pusztul bele minden egyes kutya-fajtánként enyhén eltérő az anyagcsere terhelhetőségük- ugyanakkor amelyik nem pusztul el tőle, az is nagyon súlyos mellékhatásoktól (mérgezésre hasonlító) fog szenvedni). Szóval rendben vagy, nyugi-a gazdik érzelmi túlzását meg nem érdemes magadra venni (ahogy a bully kommentelők okoskodásait sem) :)
2023. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm a választ. Meg persze mindenki másnak is.


Amúgy én is ezt gondolom, hogy egy élőlény sem bír egy étkezés alkalmával annyit enni, hogy belehaljon szegény. Ha mi emberek nem vagyunk rá képesek akkor fixen ők sem, nekem ez a logikám legalábbis.


Csak annyira rám förmedt a család, hogy belepusztul a kutya, hogy már így hirtelen felindulásból kiírtam a kérdést.


Meg hát amúgy én magam is egy elég nagy étkű ember vagyok, napi 5-6 ezer kalóriákat eszek és soha nem is választanék kis testű kutyát magamnak. Fingom nem volt róla tényleg, hogy a neki megfelelő adag a konzervből 2 kiskanálnyi hús. Nyilván azt gondoltam, hogy ő neki nem kell annyi kaja de olyan hirtelen és jóízűen ette meg, hogy még azért aggódtam, hogy éhen marad.

2023. szept. 16. 21:39
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja nem lesz valoszinuleg, csak hagyjatok pihenni a kutyat, ne ugraljon, fusson, mert a teli gyomor meg tud csavarodni, ami ha nincs idoben kezelve, akkor lehet halalos kimenetelu. Gyomorcsavarodas tünetei: felpuffadt has, gornyedt tartas, pupos hat, nyugtalan a kutya, elorehaladott allapotban a legzes is nehezze valik.
2023. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#8 Alszik :)
2023. szept. 16. 22:57
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha 3-4 napra elég kaját meg tudott enni egyszerre, akkor érdemes lenne legalább duplájára emelni az adagját. Különben úgy jártok, mint a cigány a lovával, mikor úgy gondolta, hogy túl sokat zabál, és minden nap egy szállal kevesebb szénát adott neki. Aztán meg kesergett: - Most döglött meg a rohadék, mikor már napi egy szál szénán is elélt volna.
2023. szept. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!