Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnak a kutyások...

Mit csinálnak a kutyások ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha pl Covidosak, betegek, ki sem tudnak az ágyból kelni. Hogy viszik le a kutyát sétálni? Ha egyedül él az illető, és nincs senki, akit megkérhetne, vagy van, de az illető veszélyeztetett, pl idős vagy cukorbeteg. Vagy az egész család beteg.

2023. szept. 17. 16:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem ellenőrizték a karantént, de az nem elvárható, hogy a kutya is karanténban maradjon a gazdival. Egyébként is aki karanténban volt, nem biztos, hogy beteg is volt, lehet, hogy csak külföldi munka útról jött haza, és azért került karanténba. Voltak óvintézkedések, minimális volt a kontakt. Tudod, ez is olyan, hogy a liftekben ki van írva az az elavult, betartathatatlan szöveg, hogy fertőző beteg és hozzátartozója nem utazhat a liftben, csak az orvosok meg nem járnak lakásra, és a gyógyszert sem lehet házhoz rendelni, és ha a beteg nem tud a saját lábán közlekedni, a mentősök sem a lépcsőn fogják levinni a 10. emeletről.
2023. szept. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Hovarju ***** válasza:
92%

Hozzám két napig a barátnőm jött kutyát sétáltatni.

Az ajtóban átadtam neki a kutyát és visszafelé ugyanott átvettem.

Aztán szerencsére lement a lázam és "csak" fáradt voltam. Ekkor már kis rövid sétákra elvittem, vigyázva arra, hogy ne találkozzak senkivel.

2023. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt egy ismerősöm ilyen helyzetben, ő amikor teljesen rottyon volt, akkor is kihozta a kutyát valahogy. A kutya játszott a pajtásaival, ő meg mindenkit figyelmeztetett, hogy ne menjünk közel hozzá.
2023. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
93%
Személy szerint én ebben az esetben vagy helyi kutyásoktól vagy a tenyésztőnktől kérnék segítséget. Szerencsére még nem kerültem ilyen helyzetbe, remélem, nem is fogok, de annó a COVID elején megbeszéltük a tenyésztőnkkel, hogy ha velünk bármi gond van, akkor ő addig vállalja a kutyáról a gondoskodást. Ennyit számíthat, hogy valaki jó tenyésztőtől vesz kutyát. :)
2023. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
21%
Naponta 4x10-15 percről van szó. Levinném simán. Kis ideig kibirja hogy nem lesznek nagy séták.
2023. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
23%
Sosem voltam még olyan beteg,hogy ne tudtam volna lábra állni. Pedig szültem meg volt láb műtétem is. Voltam teljesen k.o.,42 fokos lázzal. Azért felkelni meg pár métert sétálni mindig tudtam.
2023. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
42%
6-os válaszra, Akkor keres valakit egy állatvédő szervezettől, nekik vannak önkéntes sétáltatóik. Szomszédot, rokont, kollégát megkér, esetleg nem pénzbeni fizetséget ad, hanem "bartelez". De ha valaki csak kifogásokat keres, vagy ennyire életképtelen, akkor elég neki, ha saját magát életben tudja tartani, még halat se tartson, nemhogy kutyát.
2023. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Cubina ***** válasza:
80%

Tapasztalatból tudom, hogy akinek kutyája van (az idősebb korosztálynak főleg), annak elég nagy kutyás baráti köre is van, akik közül biztos, hogy számíthat valakire, ha gond van. A rossz hír pedig mindig futótűzként terjed. Így, ha esetleg nincs elérhető családtag vagy barát, valamelyik kutyás mindenképpen ugrani fog. Ezt tapasztalom magam körül, illetve én is többször segítettem már kutyás barátaimnak problémás ügyekben.

Sajnos velem is előfordult, hogy nagyon beteg lettem, súlyos elfertőződés miatt 1 hétre kórházba kerültem és itt maradt a panelban a két kutyám, egy macskám és 4 pintyőke. Mivel egyedül élek, azonnal riasztottam a kutyás bagázst, akik közül többen is azonnal ugrottak, feljöttek, napi háromszor megsétáltatták a kutyákat, megetetették, megitatták őket és a macskákat, madárkákat. Ezért is kell kedvesnek lenni mindenkivel és jó kapcsolatot ápolni az emberekkel, mert sosem tudhatjuk, hogy mikor kerülünk ilyen szerencsétlen helyzetbe, hogy mikor lesz szükségünk segítségre, amit persze viszonzunk is a következő adandó alkalommal, amikkor másnak van ránk szüksége.

Persze ez nem csak a kutyásokra korlátozódik. Ha meglátom, vagy meghallom hogy akárki segítségre szorul, már megyek is, még akkor is ha nem ismerem az illetőt.

Ezért is kell nyitottnak lenni az emberek felé, mert amellett hogy jóbarátokat szerzünk, olyan embereket szerzünk, akikre számíthatunk a bajban is és akik szintén számíthatnak ránk.

Egyébként néhány alkalommal az sem gond, ha pelusra kell pisilniük, sokan eleve így szoktatják, olyanok, akik reggeltől-estig elvannak valahol és szegény kutyusok egyedül vannak állandóan. Bár az ilyeneknek inkább nem való kutya.

2023. nov. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!