Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel tényleg nem csinálnak...

Ezzel tényleg nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés

Futkosott a kutyám a napokban a futtatón, és hirtelen elkezdett sántítani. Megnéztük és a mellső lábán sérült az a lábujj ami nem ér a földre. Sokan farkaskörömnek hívják, de láttam már erről vitát hogy az nem az. Mindegy, esetünkben lényegtelen a megnevezés. Az a körme fordult ki. A másik szépen simul a lábához, ez pedig derékszögben áll. Még aznap elvittük orvoshoz, meg voltunk ijedve, de az orvos annyit mondott hogy nem kell vele semmit csinálni, majd idővel elhagyja azt a körmét és növeszt újat. Azóta a futtatón is téma, és ott is többen mondják hogy ők is jártak már így és ezzel nem csinálnak semmit az orvosok.

Engem mégis zavar, látom hogy fáj neki, meg van dagadva az az ujja, egész nap nyalogatja, és időnként beleakad dolgokba és akkor felsikkant.

Vannak itt olyanok akiknek szintén járt már így a kutyája? A ti esetetekben sem csinált semmit az orvos? Ez tényleg rendben van így?


2021. júl. 25. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Masik orvoshoz vinnem, mert fajdalma van, zavarja, ezt igy nem lehet hagyni ertelemszeruen.

Ha nem okozna problemat, akkor maradhatna a helyen, de igy nem hiszem.

2021. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
A farkasköröm hátul van. Elöl az 5. ujj van. Rugalmas pólyával kösd be és ne engedd, hogy nyalja.
2021. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Az én kutyámnak is van, ivartalanításkor lesz leszedetve, ezt már 8 hetes korában megbeszéltük az orvossal. Ajánlott leműtetni, mert konkrétan leszakadhat az ujja, leszakadhat a körme, illetve alapból mivel nem ér földet, nem kopik, ahogy nől, belenőhet a bőrébe is. Haszna nincs, hátránya viszont van. Vidd másik orvoshoz. Fáj neki, bedagadt, nem szórakazásból nyalogatja. Örök körforgás lesz, ha nem műtik le. És nem, nem csak hátul van, melső lábon is előfordul, csak kisebb, de ugyanúgy veszélyes és fájdalmas tud lenni.
2021. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Volt ilyen, leszedtem otthon egy gyors mozdulatból, majd lekezeltem a sebet. Akkor volt egy kis sírás és vérzés, de legalább nem fájt neki egyfolytában minden mozdulatra és 1-2 nap alatt begyógyult.
2021. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!