Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhunyt a gyerekkori, első...

Elhunyt a gyerekkori, első kutyám. Hogy tudnám feldolgozni?

Figyelt kérdés
5 napja hunyt el szegény keverék kutyusunk. 16 éves volt, öreg volt, a szervei tönkre mentek, de a szíve viszont bírta még. De már nagyon szenvedett, ezért elvittük állatorvoshoz. Azt mondta mindent megtenne szegényért, de sajnos már el kell altatni. Régebben volt a kutyunak egy bénulása, akkor is az volt, hogy elaltatják, de nem volt szívünk bevinni. Másnap felált :). Vele éltem le egész gyermekkorom, nagyon sok emlékem fűződik hozzá. Ő jelentette számomra a nagybetűs GYEREKKORT. Naponta 3-5-ször kijárok a sírjához, beszélgetek vele. De nincs olyan nap mikor ne bőgnék. Már szinte belebetegettem a halálába, és nem is tudok mosolyogni. Az utolsó napon el se tudtam tőle búcsúzni. Egyetlen barátom volt. Gondolkoztunk új kutyán, amitől valószínűleg nagyon boldog lennék. Nyilván nem felejteném az előzőt. Ha tapasztaltatok már hasonlót, kérlek válaszoljatok.

2023. szept. 18. 15:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
21%
Szerezz be egy másik fiatal kutyát.
2023. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Várd meg amíg véget ér a gyász időszak és feldolgoztad a kutya halálát. Csak ez után lehet gondolkodni új kutyában.
2023. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
5 nap nagyon kevés idő. Majd az idő múlásával kevésbé fog fájni a hiány, inkább örömet okoznak a szép emlékek. Szerintem is segítene, ha egy másik kutyusra koncentrálnál.
2023. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Jól mondják,hogy az idő segít.Én 5 éve éltem át,mikor első kutyám 16,5 évesen kellett elengedni. Nekem teljesen fél év volt mire teljesen feltudtam dolgozni.Újabb fél év mire azt mondtam szeretnék még egy kutyát,időközben húgomtól átörököltem a kutyáját,mert nem volt ideje sem kedve foglalkozni vele. Így nem maradtam kutya nélkül igazából,ami vigasztalás is volt. Vele kezdtem el foglalkozni. De ő akkor volt 7 éves. Aztán teltek az évek és 3 éve vettem egy kutyát. Jelenleg 3,5 éves, másik kutyusom 12 elmúlt.


Most kicsit rettegek,hogy mi lesz a 12 évessel,meddig lesz velem.


Ha minden jól megy jövőre költözök és szeretnék még egy kutyust, mert nem szeretnék nagy korkülönbséget a fiatal meg a jövendőbeli kutya között.


Jobb ha kisírod magadat,nekem az segített,hogy sírtam mikor egyedül voltam,nem beszéltem róla senkivel sem,mert nekem az rosszabb volt. Magamban intéztem. De elengedés után pár hétig konkrétan egy bolt közepén is sírva fakadtam mivel nyár volt,sokszor volt rajtam napszemüveg és megpróbáltam keveset nyilvános helyen tölteni. Munkahelyemen sem feszegette a kolléganőm szerencsére a témát. Illetve én mikor haza értem az elengedést követően minden ami az ő cucca volt felvittem a padlásra,mert ha ránéztem nagyon fájó volt. Aztán pedig menhelynek adományoztam mindent, a tápját,gyógyszereit stb.

2023. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Klise, igen, de az ido segit.
2023. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sajnálom, kérdező.


Hagyj magadnak egy kis időt, és ha készen állsz rá, ismerkedj meg egy új kutyussal. De ne siettesd. A te kiskutyád soha nem lesz pótolható, de szerethetsz másik állatot bűntudat nélkül. Hidd el, fogsz is, mert annyira más lesz, a lehető legjobb értelemben. Más dolgok miatt fogod szeretni, az új, közös élményeitek ugyanolyan szépek és fontosak lesznek majd.


Sajnos tavaly ugyanezt éltem át. A kiskutyám velem volt ötödikes koromtól, a gimis szívfájdalmakon, apu halálán, a nagyim halálán átsegített, ott játszottunk vele az esküvőnk napján az épülő házunk telkén, megannyi csodás emléket köszönhetek neki. Általános iskolában mikor nem voltak barátaim, csak ő volt. Jött velem hosszú sétákra, lovas edzésekre, mellettem feküdt, mikor az érettségire meg a zh-kra tanultam...

Tavaly októberben elment. A munkahelyemen hívott a férjem, hogy ne menjek délután hozzá, mert nincs többé. Hetekig sírtam minden nap, most is könnyezek amúgy, hát felejthetetlen társ volt.

Aztán nem akartam kutyát, úgy voltam vele hogy majd ha felépül a ház, akkor talán... de az anyósomék kutyáinak egy hónappal később született egy alomnyi border collie kölyke (sajnos elég felelőtlenek ebből a szempontból) és mi mentünk hajnalban segíteni a szukának, mert senki se volt otthon. Pár hét múlva az egyik apróság el nem hagyott minket egy percre sem és csupa bölcsesség áradt belőle. Mintha ezer éve ismertük volna egymást. Azóta is hiányzik az én Louim, mert nincs hozzá fogható, de Ginny minden erejével azon van, hogy újra boldog kutyatulajdonos legyek. Igyekszem tartalmasan tölteni vele az időt és sok élményt szerezni vele is. Az első meg is van, előbb jelezte a várandósságomat, min a tesztek :).

Próbáld esetleg az érzéseidet kiírni, ha nincs kivel beszélgetni róla. Sokan azt mondják, a kutya csak egy állat, de esküszöm, közel annyira megszenvedtem az elvesztését, mint a családtagokét. Nem elég, hogy ők elmentek, Loui volt az utolsó kapocs, ami a gyermekkorhoz fűzött. Megértelek.

26/N

2023. szept. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy a halálhoz állunk, legalább olyan fontos, mint ahogy az élethez viszonyulunk. Rövidebb életű társaink hatalmas tanítómesterek az életünkben ezért. De öt nap az kb. semmi, hagyj időt magadnak, dolgozd fel, gondolkodj, írj naplót, és sírj nyugodtan.
2023. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Csak az idő segít. Sírjál, amikor jól esik. A "gyászmunkát el kell végezni" (Erre nem tudok értelmesebb verziót mondani.)

Ha kicsit jobban vagy, döntsd el, hogy szeretnél-e másik kutyát (macskát,, krokodilt, elefántot)

2023. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

6-os kérdező


Nagyon sajnálom ami történt veled is. Tudom, tapasztalom jelenleg is, sajnos a halál is az élet rendje. Nem hitte a családom hogy ennyire megvisel majd hogy meghalt az enyém. Köszönöm az inspiráló választ!

2023. szept. 18. 16:28
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a veszteségedet. Az idő segíteni fog a gyász feldolgozásában. Fontos, hogy adj magadnak időt a gyászra, és ha készen állsz, gondolkozz egy új kutyus örökbefogadásában. Az új kutya nem pótolja az előzőt, de új emlékeket és örömöket hozhat az életedbe.
2023. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!