Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert, vagy dobermann...

Rottweilert, vagy dobermann legyen?

Figyelt kérdés

minden körülmény adott, nevelni is tudnám, és "szaporítótól" veszem nincs nekem drága kutyára pénzem, ne oltsatok le, de higgyétek el, tenyésztőtől venném, ha megtehetném


szóval melyik fajta az egészségesebb?

melyik fajtánál könnyebb kifogni olyan egyedet ami egészséges?


2010. okt. 17. 15:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom magam.

[link]

2010. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ja és www.allatok.info
2010. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

amit linkelt valaki rotit annak oda is van írva, hogy gyógykezelésre szorul...

úgy félek a nagy kutyáktól, ha nincs velem régóta

tenyésztőtől nem lesz, főleg nem ennyi pénzért

amikor veszem, akkor megnézem a szüleiket, ha egészségesek, akkor minden bizonnyal a kicsik is azok lesznek

a válaszok nem voltak eddig hasznosak, de azért köszi

2010. okt. 17. 17:03
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, tényleg nem irnak hülyeségeket, a dobermannban sok az ideggyenge egyed. Ráadásul ha születéstől fogva a "tenyésztőnél" nincsenek meg azok a feltételek amelyek szükségesek ahhoz, hogy a kiskutya egészségesen fejlődjön, hiányzik az az alapszocializáció, amelyből "táplálkozik" a további élete folyamán, akkor tényleg előfordulhat, hogy beteges, agressziv, ill. félős lesz. Nem szeretnék a zsebedben kotorászni, de a dobi fenntartása nem kerül kevés pénzbe. Kezdve a minőségi táptól, a porcvédőkig, az iskoláig. Télen nem tarthatod kinnt, mert idővel az izületei rovására mehet. Ha nem foglalkozol vele kellőképpen, unalmában rombol. Kifoghatsz olyat, amelyik imád ugatni, csak ugy a semmibe. Vért izzadsz, mire leszoktatod róla. Számára nagyon fontos a gazda közelsége, ha teheti a fenekedben van egész nap, megy utánad, nézi mit csinálsz. Ha elszeparálod, és kirekeszted az életedből, akkor megint csak nem teszel vele jót. De ha mindenképp ragaszkodsz a fajtához, nézegesd a hirdetéseket, vannak 5-6 hónapos kölykök, amik megmaradtak a tenyésztőknél, az áruk alkuképes, és rendben van minden papirjuk. Inkább innen, mint ellenőrizhetetlen párositásból.
2010. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%

inkább lopj egy kutyát valami gazdagéktol

aszt kész

2010. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem való kutya max plüssből! Az 5 éves húgomba több felelősségtudat és ész szorult mint beléd! Remélem kifogsz egy ideggyenge kutyát és majd jól megharap! :)
2010. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

aha

több felelősségtudat? nem hiszem, írtam hogy ha tehetném a legjobbat venném, tenyésztőtől, de még az sem biztos, hogy olyan lesz mint szeretném

meg kell nézni a szülőket lehetőség szerint, és az alapján dönteni

de ezt hiába magyarázom egy tizenéves kölyöknek, akinek a szülei mindent a valaga alá tolnak

2010. okt. 17. 20:12
 18/22 A kérdező kommentje:
mármint a tenyésztős sem biztos, hogy olyan lenne mint szeretném
2010. okt. 17. 20:13
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok tizenéves és ne oktass ki olyanról amiről neked fogalmad sincs.. Attól hogy megnézed a szüleit és tünetmentesek még lehetnek hordozók! Tudod mit jelent az? Hogy ők nem betegek viszont a kölykeik valószínűleg azok lesznek! Egy jó tenyésztőnél pedig minimális a betegség kockázata hiszen a szülők jó vérvonalú, szűrt kutyák.
2010. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a nagy testű kutyáktól szerintem se a legjobb választás egyik őrző-védő fajta se,mert ezeket a fajtákat mint a Dobi,Roti,Juhász kutyák félelemmel nem lehet nevelni mert nem fog falkavezéreként tisztelni a kutya,amint nagyobb lesz elkezdi feszegetni a határokat és ha nem vagy elég határozott átveszi az irányítást.De a kérdésedre válaszolva a Dobermannok hajlamosabbak "megőrülni"idegileg labilisabbak legalábbis én elég sok ilyet hallottam viszont a Rottweiler tudva hogy félsz a nagy kutyáktól talán nem a legjobb döntés mivel erőteljesebb fajta,de sztem stabilabb idegrendszerű.Véleményem szerint jobb volna valami más jellegű kevésbé erős fajtát választani.És szerintem is a fajta mentőket lenne érdemes felkeresned kölyköt sztem ott is találsz pénzbe nem kerül és még mindíg jobb mint egy szaporító aki eladás után mossa kezeit.Remélem nem oltásnak veszed,csak jó tanács.én se százezrekért vettem a kutyám de nem szaporítónál.
2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!