Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákat szobatisztaságra...

Kutyákat szobatisztaságra nevelni hogy lehetne jobban?

Figyelt kérdés
Külön élünk párommal egy kertes házban vidéken, van 2 kutyusunk, mindketten kb 1 évesek már, bentiek alapvetően de sokat vannak kint. A probléma főként éjszaka van, ha alszunk, vagy napközbe, ha elmegyünk itthonról, hogy vannak balesetek. A rendszer össze-vissza van, párom heti 3 napot dolgozik Pesten, 2 ho (hét-péntekig), én suli, meg meló mellette, alkalom adtán én is tudok homeoffice-ba lenni, de nem mindig, hétvégén hol mászkálunk, hol nem. Ha otthon vagyunk egész nap, rengeteget akarnak kimenni, rohangálni ugatni stb, majd bejönnek, és kicsit bosszantó, ha így is van még baleset, 1 év után. Hogy lehetne 0-ra redukálni? Vagy hogy benntartság reggelig mondjuk amíg ki vannak engedve? Nagyon köszi a válaszokat

2023. szept. 20. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
A miénk úgy tanulta meg, hogy amikor rossz helyen engedte el, akkor azonnal a seggére csaptunk és leszidtuk. Egy idő után már szólt, ha dolga van, és ki akar menni.
2023. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Használtatok pelenkát?

Megtanítottátok őket jelezni, ha ki akarnak menni?

Mikor engeditek ki utoljára őket este?

2023. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy az utolsó kérdezi, itt valami a szobatisztaságra neveléssel nem stimmel, és csak úgy lehet segíteni, ha tudjuk, mi az. Valószínűleg elölről kellene kezdeni a szobatisztaságra nevelést, de ezúttal helyesen és konzekvensen, pl. semmi pelenka. Mivel két kutyáról van szó, kizárható, hogy eü. ok áll a háttérben, itt a neveléssel van a gond.
2023. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Előre szólok, nem szép és nem is helyeslem, de rá szoktatási módszernek bele kell nyomni az orrát abba amit oda piszkitott amíg meg nem szokja..úgymond ez "régi módszer".
2023. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Igazából nem szobatiszták, ha bármikor kimehetnek nappal.
2023. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg az elején nem lett konzekvensen megtanítva, hogy bent nem szabad, ez benti-kinti kutyánál nehezebb talán, pont emiatt, hogy bármikor kiemehet, akkor nehezebben alakul ki rendszer, illetve, hogy megtanulja, hogy jeleznie kell. Sajnos úgy van, ahogy a 3-as írja, nulláról kellene felépíteni a szobatisztaságra nevelést, de ez ilyen rendszertelen élet mellett valóban nehéz lesz, valami rendszert kell vinni a kutyák életébe, míg megtanulják: bent tilos üríteni + jelezni, ha menni kell. Sétálni hétközben mikor viszitek őket? Naponta többször, egyszer? Utólagos leszidás és orrbelenyomás NEM segít, nem érti a kutya.
2023. szept. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

En amikor hazajottam a feleves vasarolt kutyam a belvarosi lakasba,elotte o kerteshszban elt . En leszeram,ha a lakasba ksil pisil. Ossze visdza idokozonkenr levittem es nagyon meg s kutfalatozran,ha ott lennt pisilt vagy kakilt. Ha bennt uritett,akkor csak nyugisn annyit mindtam,h ez nem jo.


Egy het alatt szobatiszta lett.


Ivaros kan kutya es az is marad.

2023. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Én az enyémet úgy tanítottam meg (szoba kutyi), hogy eleinte volt egy hely kialakítva itthon (egy nagyobb műanyag tálca) és ha valahol a lakásban elvégezte a dolgát, akkor először oda vittem a csinálmányhoz finoman, de határozottan belenyomtam az orrát és szigorúan mondtam neki "Mi ez?! Mi ez?! Nem szabad!" aztán odavittem a tálcához rá tettem és szigorúan mondtam neki "Ide! Ide kell!". Hamar megtanulta, hogy ha dolga van a tálcára ment, aztán szép fokozatosan (a tálca időnkénti, majd végleges elrakásával) át lett szoktatva arra, hogy itthon tartsa vissza és csak akkor engedje ki, mikor sétálunk. Mostanra már ez teljesen működik, igaz azóta már 12 éves.

Viszont irígyellek kicsit, hogy kertesházban laksz. Én a helyedben kiszoktatnám őket a kertbe és ne is nagyon mehessenek be a házba. Akkor nem lenne ilyen gond. Hidd el, onnantól, hogy megszokják, jobban is fogják érezni magukat kint a kertben, mint bent a lakásban.

2023. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Erről az orrbelenyomásról könyörgöm, szakadjatok már le, legalább két évtizede idejétmúlt, barbár módszernek számít, ráadásul semmit nem ér, ha nem éppen a tett pillanatában kapjátok el, hanem később megtalálva a produktumot. Enélkül is szobatiszta lesz a kutya, ha következetesen tiltva van, amikor oda csinál, ahova nem kell, ott és akkor, bőven elég leszidni, és kivinni, hogy odakint végezze, ott meg nagy dicséret. No és persze sokszor kivinni, főleg a kölyköt.
2023. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám egy időben megette a saját ürülékét, ha a lakásban volt baleset, ennek meg az lett a következménye, hogy aztán meg kihányta, ami sokkal bűzösebb volt így, mint hogyha csak úgy ott marad. Mivel mentett, és felnőtt volt már, mikor hozzám került, nem tudom, mit élhetett át, de az biztos, hogy azért csinálta, hogy ne legyen rajtakapva. Biztos valahol őt is ezzel az orrát szarba nyomós módszerrel próbálták tanítani, és az jött le neki, hogy el kell tüntetni, ha nem akar ilyen traumát. Nálam már érti, hogy nincs érte bántva, és megértem, hogy nem engem akar szívatni, hanem pl. beteg, így leszokott arról, hogy megegye, amúgy szobatiszta, és ha valami miatt mégis baleset van, csak feltakarítható helyen ürít, tehát pl. a járólapra. Ezt már akkor is tudta, amikor hozzám került, erre nem én tanítottam.

Egyébként én elkezdeném kitolni a kiengedés időpontját, amikor kikéredzkednek, tehát ne egyből pattanj, várj egy kicsit, pár percet, és egyre többet. Kint nagyon dicsérd meg, bent meg csak takaríts fel, és fertőtlenítsd, esetleg fújd be távoltartóval, már lehet ilyeneket is venni. Idővel megszokják, hogy tovább tudják visszatartani.

2023. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!