Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már hasonló helyzetbe...

Voltatok már hasonló helyzetben? Ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés
Mai nap sétáltattam a husky kutyusomat egy mezőn ez a házunk mellett van. A környéken lakók gyakran kihozzák ide a kutyusukat és akár póráz nélkül is sétáltatják. Ez a terület nem tartozik senkihez egyébként. Tudom, hogy általában kutyát nem sétáltatunk póráz nélkül. Ráadásul az én kutyusum most tüzel és szeretne minden kutyussal haverkodni, amúgy is nagyon jámbor és játékos. Sohasem bántott senkit. A bátyámtól vettem át, mert neki nem volt ideje rá és csak évekig kikötve élt, ezért már én gondoskodom róla. A kutyusumon póráz és hám is volt. Amikor sétáltattam jött felénk egy idős hölgy, aki a kiskutyáját sétáltatta. A kutyám valahogy kibújt a hámból és közeledett a kiskutya felé, én elindultam, hogy elkapjam és ne ijessze meg a hölgyet és kutyusát a termetével. Közben szóltam, hogy jámbor ne féljen tőle és megfogom ne féljen. Megszaglászta látta az idős hölgy is hogy nem bántja. Egy kis fáziskésés után, mikor odaértem futva és megfogtam a kutyámat egyszer csak felkapta a kiskutyust és ordított, mintha a kutyám bántani akarná őt, vagy már bántotta is volna a kutyáját meg őt is. Mondanom sem kell, hogy nem bántott senkit. Valahogy kilazult a hám szorítása. Ebből nekem lehet problémám? Az idős hölgy utána szídott meg mindent a fejemhez vágott. Én elnézést kértem, de egyébként nem történt semmi sem. Utána szorosabbra állítottam a hámot és bevittem a kutyusomat. Normál esetben, ha nem tüzelne nem is tett volna ilyet. Ha nem így viselkedett volna a kutyám, hanem agresszívan tudom, hogy nagy probléma lenne. Azt is tudom, hogy az én felelősségem, de a hölgy viselkedését hirtelen nem tudtam hova tenni és egy kicsit bánt is, hogy ilyen csúnyán beszélt velem. Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. szept. 21. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem jó a hám, ha ki tud bújni belőle, ezen változtass, vagy válts nyakörvre.

2. Akkor engedd el pórázról a kutyát, ha 100%-ban behívható. Ez husky-kra amúgy sem nagyon jellemző, mivel önálló döntéshozásra vannak tenyésztve. Ha csak nem zárt futtatóban vagy vele, ne engedd el. A "más is ezt csinálja" nem jó kifogás.

3. Miért nincs a kutyád ivartalanítva? Egyrészt tüzelő kutyát nem viszünk közösségbe, másrészt ha nem tenyészpéldány (és nyilvánvalóan nem az), akkor ivartalaníts!

4. Az esetből nem lett tragédia, előfordul mással is, hogy hibázik. A mamóca valószínűleg túlreagálta, vagy megijedt a kutyádtól. Te bocsánatot kértél, ennél többet nem tehetsz, lépj tovább rajta. (Azért azt idetűzöm, hogy gondolom az ő kutyája pórázon volt? Mert ha nem, akkor nincs joga pampogni)

2023. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Természetesen elfogadom és jogos, amiket írtál. Az ivartalanítás tervben van, de nem tudtam elvinni még a munkám miatt.
2023. szept. 21. 19:06
 3/9 anonim válasza:
87%
Ne engedd el póráz nélkül.
2023. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi kutyakat ugy setaltattam anno, hogy volt rajtuk nyakorv es ham is, egy 2 karabineres porazzal osszekotve.


Ajanlom ezt neked is, mert nincs az az isten, hogy egyszerre mindkettobol kibujjon. Ha meg igen, akkor valamit rosszul allitasz be rajta, ahogy valoszinuleg most se jo ra a ham.

Jobb lenne biztosra menni, ha nem behivhato. Es ha tuzel, ne nagyon vidd kutyas helyre.


Egyebkent en mar a budos eletben soha senkinek nem hiszem el azt a mondatot, “hogy nyugi, nem bant”. Igy tamadta meg egy “nembant” kutya a tacskomat (o nem volt porazon, az en kutyam igen).


10-bol egy ilyen kutya nem bant, a tobbi nagyon is. Ezt elore meg honnan tudnank? Nem csodalom, hogy megremult a no, de bajod nem lesz belole.

2023. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem történt semmi,ahogy írtad.Az öregasszonynak ez csak ürügy volt amúgy is unatkozhat egész nap most lesz mit elbeszélni a többi vén szatyornak.
2023. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olcsón megúsztad, én simán lefújtam volna a kutyád.
2023. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Minden, amit a kutya csinál, a gazda felelőssége. Véletlen baleset, hogy kibújt a hámból, de attól még ez a te felelősséged.


Az ilyen szabadon lévő, teljesen kontrollálhatatlan kutyákból, akiknél a gazdi távolról kiabál, hogy "nem bánt", nekem nagyon elegem van. Ha a gazda képtelen kezelni a kutyáját, még behívni sem tudja, akkor én nem hiszem el, hogy a gazda ismeri a saját kutyáját és ha baj történik, tudná kezelni a helyzetet. Én az ilyen kutyákat, ha oda akarnak menni az enyéimhez, megelőző jelleggel felrúgom és kizavarom a világból. Ez többször előfordult már. Jött már nekünk "nem bánt" kutya és nem fogom megvárni, hogy úkra ilyen legyen.

2023. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Szegény néni megijedt, hogy a kutyád helyben megöli az (akár) hozzá legközelebb álló entitást. Én nem tudom ilyenkor az embereket hibáztatni, beszéljenek bármilyen tiszteletlenül és bármilyen hangnemben.

A "nem bánt" kiáltás nálam ott bukik meg, mikor a kedves gazdi még kontrollálni sem képes a kutyát.

Ilyenkor kérj sűrűn bocsánatot és vegyél egy normális hámot.

2023. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, én minimum felrúgtam volna a kutyádat, ha közelít (igen, harapott már meg majdnem spániel, aki a gazdi szerint "nem bánt").


Az hogy azt hiszed!, nem bánt, egy dolog, de ha arra nem vagy képes, hogy behívhatóvá nevelj egy kutyát, ráadásul kibújik a hámból, akkor bocs, amiért szavahihetetlennek tartalak, és megvédem magam, vagy lábbal vagy spray-vel.

2023. szept. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!