Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes magyar vizslát kennelb...

Érdemes magyar vizslát kennelből venni akkor is ha én nem szeretnék vele kiállításokra járni, meg mindenféle díjakat nyerni vele?

Figyelt kérdés
Volt már egy magyar vizslám, és őt egy bácsitól vettük egy kis faluban, és ez a vizsla kiegyensúlyozott volt, nem volt beteg sosem, és nagyon okos, értelmes, intelligens kutya volt. Szeretnék egy másik magyar vizslát, de engem elijesztenek ezek a kennelek, mert érdeklődni is szégyellnék náluk hogy adnak-e el kölyök kutyát olyannak is aki nem akarja továbbtenyészteni őket, meg mindenféle kiállításokra vinni, maximum vadászni, és komolyan foglalkozni vele. Nálunk jó helye lenne, az előzőt is nagyon nagyon szerettük, a mai napig hiányzik, de nem tudom hogy érdemes-e ilyen kisebb célok miatt egy nagy esetleg országosan elismert és bejegyzett kenneltől venni, vagy elég ha jól körülnézünk és egy olyantól veszünk ahol törzskönyv nélküliek a kiskutyák, de a szülők szépek, gondozottak, talán velük is járnak vadászni és az alom is rendezett, és megfelelő körülmények között tartják a kutyákat?
2010. okt. 17. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolkozz okosan! Volt egy kutyád akinek semmi baja sem volt... De hány olyan kutya van akinek igenis baja lett? Magyarán neked csak szerencséd volt.. Érdemes tenyésztőtől venni, és én legtöbbször olyan gazdákat látok a tenyésztők oldalán akik kedvencnek szánják a kutyát. Ha neked nem jön be akkor menj a menhelyre. Mert szaporított kutyát semmiképp sem éri meg venni. Ha beteg nem lesz akkor is támogatod őket, mert ha elviszed a kutyájuk akkor azt hiszik mindig ilyen könnyű lesz elpasszolni.
2010. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy spórolni nem akarok ezen, ha ezen múlik akkor gyűjtök rá, csak mégis, érdemes e ilyen célokkal is egy kennelből venni, mert attól is tartok hogy esetleg nem is adnák el nekem ha én nem foglalkozom vele olyan komolyan mint a kennelben a kennel tulajdonosai az ottani kutyákkal.
2010. okt. 17. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
érdemes, a vizslának vannak komoly fajtaspecifikus bajai, betegségei, ezekre nagyságrendekkel kisebb az esélyed, ha tenyésztőtől veszed....nem mellesleg ezzel óvod a fajtát, nem pénzeled a gátlástalan vagy felelőtlen szaporítókat
2010. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan érdeklődhetsz tenyésztőknél is,ha garantáltan egészséges,jó idegrendszerű kutyát akarsz,"csak"hobbyra is adnak,sőt vannak olyan tenyésztők is,akik vadászni is hordják a kutyáikat.

Esetleg ajánlanak olyan kiskutyát,aki egészséges,hobby célra tökéletes,csak van valami olyan apró hibája(pl.színhiba)ami miatt kiálltáson nem nyerne,ilyenkor be is kerül a szerződésbe,hogy hobby célra kell a kutya.

2010. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: Menhelyről vigyél kutyust! Olyan kis aranyosak és láttam már olyan kutyut aki nagyon hasonlított a magyar vizsire :)
2010. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Törzskönyves vizslák 60-110 ezer forintért vannak, ugyanezeket a kutyákat viszont törzskönyv nélkül 10-20 ezerért is megkapod, ha mákod van akkor ingyen is találsz...

Szóval ha nem akarod "megnyeretni", akkor felesleges a törzskönyv, így nem dobsz ki egy csomó pénzt...

Sok sikert!

2010. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire félősnek lenned, nyugodtan vásárolj tenyésztőtől. Mondd el neki, hogy te vadászni vinnéd a kutyát és ivartalanítanád is. Sőt, ha van hozzá kedved és szívesen megsporólnád a kutya árát, akár örökbe is fogadhatnál egyet. A futrinka egyesület foglalkozik a magyar vizsla fajtamentéssel.
2010. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
19:45 ja vannak ilyen olcsón is, szaporítótól selejtes kutyák....tk nélkül meg csak egy kis szerencsétlen beteg keverék....
2010. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:46 vagyok. Nézd meg itt Mira-t : [link]


Szerintem tökéletes lenne a célra, és jó esélyed is lehetne megkapni, mert biztos szívesen foglalkoznál vele rendszeresen.

2010. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ismerősöm vett ilyen 10-20 ezres helyről vizslát.Az a kisebb baj,hogy felnőttként igen rút lett szegény,a nagyobb az,hogy 2 gyereket is megmart,mire a gazdi állítólag "vidékre adta,jó helyre".Ebből csak a vidék igaz,egy koszos vidéki sintértelepen végezte a kutya,miután a befogadóknál már a második nap megtámadott valakit.
2010. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!