Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellett...

Ilyen feltételek mellett ajánlható lenne a komondor? Kutyasuli, alapok, csibészeltetés nincs. Napi séta, nagy kert, állatok. Kinti kutya lenne de be is jöhet. Eddig volt egy bischon havanesem.Elkötelezett vagyok kérnék szakembertől segítséget

Figyelt kérdés
a nevelés miatt. Tudok határozott lenni. Tudom hogy domináns pásztorkutya és nem való kezdőknek. 4-5 órát tudok vele foglalkozni. Állatokkat tartok.

2023. szept. 27. 15:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, így leírva tökéletes neki, viszont ne várj tőle túl sokat, ők tényleg "csak" annyira jók (többnyire), hogy nem bántja a saját állatokat, igyekszik megvédeni őket és erdőn-mezőn lehet velük jókat sétálni. Szóval nem fogja neked úgy megcsinálni a trükköket, mint egy mali vagy border, igazából gyorsan meg is unja majd őket és idegenekkel végtelen szociális kutyát se nagyon tudsz majd belőle csinálni.


Arra lett tenyésztve, hogy védje a gazda állatait, területét, járőrözgessen rajta, hozzon önálló döntéseket, kergesse el a vadállatokat, idegen kutyákat, embereket. Ne akard (teljesen) kiírtani belőle bármelyik tulajdonságát is. Nem írtad konkrétan, hogy ilyet akarsz tenni, de a leírásból egy kicsit lehet arra következtetni, hogy túl nagyok felé az elvárásaid már most.

2023. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem várok el tőle sok mindent csak azt hogy jól érezze magát
2023. szept. 27. 16:20
 3/16 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam! 😅 A kutyasulit úgy gondoltam hogy megtanítom neki ül, helyedre, gyere. Több nem is kell. Plusz a szocializáció.
2023. szept. 27. 16:26
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

A "be is jöhet" részt javaslom átgondolni, a többi jól hangzik.

Az enyémnek hiába vettem nagy házat, nem használta soha, helyette ásott egy fél köbös gödröt, és onnan kukucskál. Eső után el lehet képzelni, hogy néz ki a jószág, ha beengedném, lehetne festeni utána azonnal.

Viszont ha időnként beengedted, akkor onnantól nem lesz könnyű kint tartani csatakosan sem, mert ahhoz elég önállóan gondolkodnak (erre lettek tenyésztve), hogy ne fogadják el könnyedén a következetlenséget.

Szóval ennek tudatában.

2023. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Mindenképp szeretnék jó gazdája lenni egy komondornak. A kinti tartást amiatt gondolom mivel nagy a szőre, és jól bírja. Nyáron viszont lenyírnám a szőrét. Mivel eddig csak egy bischonom és egy ugyanolyan kis keverékünk volt. Sajnos ő korán itt hagyott minket 😭
2023. szept. 27. 20:30
 6/16 A kérdező kommentje:
Másrészt mivel még kezdőnek tartom magam,(igyekszem felmérni a lehetőségeimet).Így biztos szukával kezdenék de szigorú és következetes de szeretetteljes nevelés szakember segítségével, kölyökkorban állatok, autók, gyerekekhez szoktatás. És közben folyamatosan képezni magam.
2023. szept. 27. 20:34
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nagyon jó kutyád lesz a komondor.
2023. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 komis1 ***** válasza:
42%

Alapvetően jól gondolkodsz.

Néhány felvetés: A kutyaiskolákban rendszerint nem értenek a pásztorkutyákhoz, ott olyasmiket csináltatnak a kutyákkal, ami egy komondornak testidegen. Pl. az oktató kiveszi a pórázt a gazdi kezéből, hogy megmutassa, mit és hogyan csináljon a kutyával. Egy igazi komondor ezt nem türi, őt csak a gazdija irányíthatja, hozzá sem nyúlhat idegen. Ha kölyökként arra kényszerítjük, hogy ilyesmkket eltűrjön idegenektől, azzal beavatkozunk a normális fejlődésébe, később is úgy érezheti, hogy neki idegenek is diktálhatnak.

Épp ezért én azt javaslom, hogy inkább csak kutyaoviba vidd, ami 5-6 hónapos korig elérhető szolgáltatás a kutyaiskolákban. Itt jellemzően szocializáció történik, ami nektek pont elég lesz. Ha megvan a jó kapcsolatod a kutyusoddal, gond nélkül meg tudsz tanítani neki mindent saját magad otthon, leülés, bejövés, stb. Nekem annak idején -szándékomon kívül - a világ talán legkenényebb komondor kanját sikerült kifogni első komimnak, mégis mindent meg tudtam tanítani neki magam otthon úgy, hogy pici korától neveltem. Pedig benne aztán brutális domimancia, rettenthetetken bátorság, fékezhetetlen támadókedv, elképesztő terüetvédő ösztönök dolgoztak, mégis kiváló családi kutya lett, életem valaha volt legcsodálatosabb kutyája. Soha nem gondoltam volna korábban, hogy létezik ilyen képességekkel megáldott kutya, akitől ráadásul ennyi szeretet kaphatok.

Nálunk se használták a komondorok a kutyaházat, de azért mégis legyen neki, mert évente 1-2 alkalomal mégis benne voltak. Lehet, hogy beteg volt, ki tudja, de ha évente csak 1-2 alkalommal megy bele, akkor is legyen. Nálunk a fedett taraszra jöttek fel, a ház bejáratához, itt volt a helyük. Mindenképp legyen a kutyának fedett helye, ahova behúzódhat eső idején, mert megázni utál a komondor, még ha kicsiként ez nincs is így, felnőttként mindenképp. Ha mondjuk a teraszra szokott, ott alszik, akkor is csináljunk neki egy fekhelyet, mert télen a hideg járólapon vagy betonon fekve a csontjai átfagyhatnak, amitől reumás lesz. Ha nálad be is mehet a házba, akkor előtte érdemes kicsit tisztogatni sáros idő esetén, ill. benn olyan helyet találni neki, amit nem tud bepiszkolni, vagy könnyen tisztítható. A komondor imádja őrizni a területét, tehát kinn lenni, de minden kutya a gazdijával szeret lenni a legjobban, a komondor meg nagyon családszerető, így értékelni fogja, hogy a házban is együtt lehet szeretett családjával.

Összességében az elmondásod alapján belőled kiváló komondoros gazdi lesz, kellő gondoskodást, odafigyelést, szeretet adsz majd neki, amit sokszorosan fogsz visszakapni.

2023. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon igyekszem majd jó gazdi lenni mivel a bischonom ég és föld a komondorról,így nagyon körültekintő, tájékozott és felkészült leszek hogy ne érjenek meglepetések. Nevelés miatt azért kérném szakember segítségét aki ért hozzájuk, mivel eddig nem volt domináns kutyám. +szukával kezdenék de úgy hogy a tenyésztőtől is kérek segítséget. Egyáltalán nem vennék szapitól kutyust. Ez teljesen ki van zárva.
2023. szept. 28. 20:10
 10/16 komis1 ***** válasza:
42%
A komondor azért védi meg a gazdákat, a gazdák javait, a területet, mert kötődik hozzájuk. A gazdikat a saját családjának tekinti és mindent, ami a családé, azt védi. Tehát mindezt szeretetből, a kötődés miatt teszi. Ha hozol kívülről egy "szakembert", trénert - nevezzük bárhogy -, aki majd foglalkozik a kutyával, azt éred el, hogy a kutya nem téged tekint majd a főnöknek, nem hozzád kötődik majd, nem téged akar majd megvédeni. Én azt javaslom, attól kérj nevelési segítséget, akitől a kutyát hozod, ő nyilván ismeri a komondorokat. De a megkapott infók alapján otthon te magad neveld a kutyádat! Ha idegent hozol a házhoz, hogy mindezt megtegye, a komondorod őt fogja tisztelni, hozzá fog kötődni.
2023. szept. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!