Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy,7 hetes Amerikai...

Van egy,7 hetes Amerikai Stafford kiskutyánk! Mit adjunk neki? Mivel pici még szükséges vagy lehet neki tejet adni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 22:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%

19.51: ez azért szánalmas... meghamisítasz cikkeket csak h neked legyen igazad??!!


Viszont egy mondat megragadta a figyelmemet:

"a szárazeledelt én nem tekintem teljes értékű..."


Akkor mit tekintesz annak? A 80% víztartalamú, ízfokozótól duzzadó konzerveket? Van néhány konzerv ezeken kívül ami jó minőségű - horror áron (400-500 Ft): vagyis amiből egy 20 kilós kutyának 2-4doboz kell naponta. A száraz tápok meg megfizethető áron vannak, és ténylegesen teljes értékűek (szemben a legtöbb konzervvel). Ha meg az kell h szaftosabb legyen, akkor megy rá víz vagy húsleves.

2010. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
2010. okt. 19. 13:09
 23/30 anonim ***** válasza:

Ahonnan vetted a kicsit, érdemes velük értekezni.Ha tenyésztőtől vetted.

Örök vitatéma marad az etetés. A lényeg, ha adsz tejet neki, lehet, hasmenése is, de nem biztos. Mivel kikerült a szopós korszakból, innentől nem tejre, hanem számára megfelelő, tartalmas ételre van szüksége. Ha tápot adsz, akkor arra, ha főzöl neki, akkor arra.

2010. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Kouldelka

Milyen jogon szólsz le mást, hogy írja meg a kérdésre a válaszát ill. másolja? /Ha valahonnan idézel, azt tedd idézőjelbe -mondtad/. Ne játsz Istent!


Itt egy válaszod,amit te sem tettél idézőlejbe, ha már itt tartunk:


kouldelka válasza:


Csak a dobermmant érintő néhány betegség:


A csontrendszer elváltozásai


* Wobbler-szindróma

* Csípőízületi diszplázia (HD)

* Panosteitis


A keringési rendszer betegségei


* Kardiomiopátia

* Willebrand-szindróma (vérzékenység)


Májbetegségek


* Dobermann hepatitis (DH)


Bőrbetegségek


* Alopecia (szőrhiány – a világosabb színű egyedek körében gyakori)


Hormonális betegségek


* Pajzsmirigy elégtelen működése (hipotireózis)


Szembetegségek


* PHTVL

* PHPV

* PRA

* KATARAKTA


"A többi duma blabla, olyan dolgok amik nem vonatkoznak arra, hogy táp legyen avagy konzerv." a kérdező nem is ezt kérdezte, de az előtted szóló helyesen tette,hogy leírt mindent,"mit lehet adni" címmel!, mert ezeket kezdő kutyás nem tudhatja, de valószínű te se :O


22:33-nak /szerintem te meg kouldelka összetartoztok, el se olvastad normálisan a hozzászólásokat/


Attól,hogy a szárazeledelre vizet teszel attól nem lesz szaftosabb, max hígabb :) A leves meg csak lé, ha külön zöldséget is nem teszel bele. Olvasd el amit a 14:45-ös írt:

"Általában azoknak a gyártóknak a tápjaiban magas arányú a növényi eredetű melléktermékek aránya, amelyek egy-egy nagy élelmiszeripari mamutcég leányvállalataiként,alvállalkozóiként működnek,mert így az főiparág hulladékát a mellékiparág,mint ingyenes alapanyagot használhatja föl. Érdemes egy pillantást vetni a márkanevek mögött megbúvó valódi cégnevekre!"


Olvass a sorok között/ha tudsz/.

2010. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

22.33 vagyok. Nem tartozunk össze, azt se tudom ki ő, de legtöbbször egyetértek azzal amit mond.


És szerintem kihagyni olyan dolgokat egyes cikkekből, amik az ő állítását csorbítják, számomra hamisítás, ferdítés, csúsztatás - olyan politikusi magatartás. ;o)

De olyan egetverő hülyeségeket írni, h a kölyök nem tudja megemészteni a szárazeledelt, meg h kitörik tőle a foga... Háááát..no comment. Csak nehogy valaki el is higgye!


Víz avagy leves a száraz tápon: képzeld felszívja és puhább, sőt egy idő után (ha túl sokat ázik) pépes(ebb) lesz. Sokan adják így a kutyájuknak a száraz tápot, és működik. A levesben a sárgarépának nem tudom mi köze az egészhez.. :o)


Ezen kívül az életben nem vennék élelmiszeripari mamutcég-féle semmilyen tápot! Ahogy konzervet sem. Vannak jó minőségű, összetételükben, fehérje-zsír arányukban kitűnő száraz eledelek. Az én kutyáim mindig azt kaptak, kölyök koruk óta, aktívan dolgozó sportkutyák és köszönik jól vannak, a teljesítményük kiváló. Nem hullott ki idő előtt egy foguk sem, mindegyik 4-5 hónapos koruk körül, már a 8 hetes kutya is meg tudta emészteni a szárazat (sőt már a tenyésztőnél is azt kapott), és még a széklete is pont jó.


Az a baj, hogy mostmár csak személyeskedtek...aminek sok értelme nincs.

2010. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Az idézőjel hiányáért ó elnézést, de azt hiszem, hogy nyilvánvaló volt, hogy nem magamtól írtam. Másrészt, nem írtam át semmit azért, hogy úgy tűnjön mintha...

Az előttem lévő hozzászólóval meg virtuálisan kezet rázok, valamint megnyugtatlak, én nem vagyok ő, ő pedig nem én, sőt sajnos nem is ismerem.

Úgyhogy sajnos ennyi.

2010. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg személyeskedés az egész, úgy látszik itt gyk-n ez bevett szokás, de hihetetlenek vagytok /utolsó két hozzászóló/. Ha csak nem láttok bele a másik gépébe mit csinál, honnan tudjátok,hogy valaki összeollózta a mondanivalóját ill. meghamísitotta? Nem gondoltatok még arra, hogy esetleg neki megvannak az anyagok,ami tudni kéne? Az meg a szíve joga, hogy magának mit ment el, és azt írja ide ! Hasmenés:/tapasztaltam/ a legtöbb menhelyen a kölyköknél akik csak szárazat kapnak, nincs normális székletük, illetve ahol segítettem almoknál és csak szárazat kaptak kissé higítva.


Ha tovább is keresnétek,akkor azt is megtalálnátok,hogy az összes állatorvos ugyanazt a cikket másolja be magának, csak a nevét írj alá. Ez elég hiteltelennek tartom, mert sokszor két állatorvos nincs egy véleményen.


Répa: ha nem érted,akkor mindegy:)



Összefoglalva: Mindenki a saját tapasztalát írja le, legközelebb a kérdésekre kell válaszolni, tudod ez kérdezz felelek, nem pedig felelek-felelek. Én is csak azért írtam/szóltam bele,mert már nem bírtam, hogy állandóan mások kommentjeit kell lehurrogni!

2010. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ahhoz h a googlet tudja használni az ember, nem kell sok ész és még a másik gépébe sem kell belelátni:


Pl.

Ezt írta a kedves válaszoló:

"Jobb, ha kezdetben lédús, nedvesített eledelt kínálunk, hogy a szilárd eleséggel együtt kellő mennyiségű folyadékot is felvegyen az állat."

jéé, és kimaradt belőle a "vagy beáztatott száraztápot" rész - biztos véletlenül.

[link]

2010. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
39%

Ugyanazt csinálod, mint kouldelka. Olvasd el jobban, mit írtam utoljára!

"Nem gondoltatok még arra, hogy esetleg neki megvannak az anyagok,ami tudni kéne? Az meg a szíve joga, hogy magának mit ment el, és azt írja ide !"

Nos ez számodra mit jelent? Vagy ezt a részt nem olvastad? Valószínű,hogy nem ollózta össze,hanem a saját elmentett anyagát másolta ide. Mivel azt írta, ő nem etet szárazzal! Mindenki azt írja le, amit jónak lát, és abba más ne szóljon bele szerintem! Kicsit olvasni kéne a sorok között. Így magatokat égetitek le!


Ez már vicc de tényleg!

2010. okt. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de én is fel lennék háborodva, ha ilyennel "megvádolnának"! Mert a valós indokot csak is az író tudja, a többiek meg csak tapogatóznak! /bocs az offért: szokták mondani,hogy a nők gondolkoznak, a férfiak pedig gondolkodás nélkül cselekdnek:)/Itt is ez volt a lényeg. A hiteltelen dolog nem helyén való.De ég most se esett neked le. Sok állatorvos is hiteltelen! Ti meg ezen akadtok fönt, atya ég!! Vitatkozni meg nem itt kell :) Ahogy nézegetem az oldalt,elég sokan fel vannak háborodva azért,mert ugyanazt csinálták,mint ti. A moderátor könnyen törölhet. Én ezt a témát lezárom részemről,meg a hozzá kapcsolódó válasz írásokat is.
2010. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!