Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszútávon káros a tacskó...

Hosszútávon káros a tacskó keverék kutyámnak ha ugrál az ágyról le és fel (naponta többször)? (nem tudjuk leszoktatni már 2éve ezt csinálja és sántít is, ezért kap kutyáknak való csonterősítőt is)

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 11:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
hmm utsó?
2010. okt. 18. 11:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Gondolom hallottál már a tacskóbénulásról. A hosszú gerinc-rövid láb miatt igen gyakori, nem véletlenül a tacskókról lett elnevezve.

Ha nem tudod a kutyust leszoktatni, akkor tegyél oda valami kis sámlit, vagy feljárót, hogy ne terhelje annyira a gerincét azzal, hogy egy ugrással kell feljutnia.

2010. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
végre egy normális válasz :)köszii
2010. okt. 18. 11:57
 14/20 anonim ***** válasza:
Következetesen kéne azt a kutyát nevelni, neki árt, mert lebénulhat, az ágyat meg tönkrevágja (nem tudom, nekem nem lenne erre pénzem...), ha lesz kutyám, nem fogom az ágyamba engedni, mert az nem a kutya helye.
2010. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nem mi szoktattuk oda hanem az előző gazdája(egy öreg néni)azért került hozzánk a szomszédból ,mert szegény néni meghalt...:(
2010. okt. 18. 12:47
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is ágyitacskóm van, most szeretnék neki egy rámpát készíteni, hogy ne kelljen ugrabugrália :)
2010. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy került hozzátok, erről le kell szoktatni, és le lehet szoktatni. Nevelhetetlen állat nincs, csak rosszul nevelő gazdi (erre bizonyítékok a menhelyi kutyák is, akármilyen állapotban kerül máshoz akárhány idősen, nevelhető, ha megfelelő módon állnak hozzá).
2010. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én tacsimnak is ez volt az egyik hibája, makacsul jött fel folyton az ágyra.

A póráz két végén c. műsorban láttam egy részt, amikor a dalmatát szoktatták le a kanapéról, én ez alapján szoktattam a normális fekhelyére. Amikor felment, én megfogtam, és letettem a helyére, amíg ott tartózkodott, simogattam, dicsértem, szeretgettem(ha magától megy oda, akkor meg főleg jöhet a dicséret! :D). Párszor meg kellett csinálni, de nála spec. 2-3 nap alatt sikeresen bejött a módszer(6 hónapos), és most is a helyén pihenget. Igaz, mikor nem vagyok a szobában, még rosszalkodik, de egyre ritkább :) Remélem, még aktuális a kérdés.

2010. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
persze aktuális,hát nagyon köszönöm :)megpróbálom(ezt is mert már mindenhogy próbáltam :S) és majd megírom ,hogy hogy sikerült
2010. nov. 16. 15:59
 20/20 anonim válasza:
Nekem van egy 7 éves tacsim. 4 éves koráig az ágyban aludt, majd 6 évesen át lett szoktatva az egyik fotelra. Az csak az övé volt, még vendég sem ülhetett bele annyira védte. Úgy szoktattam át a fotelra, hogy mikor megláttam az ágyon, fogtam és átraktam a fotelba mondva hogy ez a te helyed és dicséretet kapott ha ott maradt, oda hordtam a játékait, játszottam vele és ott ültem vele egy darabig nyugtatva. Mikor tavaly parkettáztunk éjszaka iszonyú volt hallgatni ahogy a körmei koppannak leugráskor. Csináltam a méretéhez megfelelő fekhelyet szívacsokból, huzattal, rajta van a plédje, játékai végig sorba. A fotelba "beköltözött" egy nagy párna, így nem tudott felmenni már. Azóta nagyon megszerette viszonylag elég hamar az új helyét, ráadásul a folyosóra került az új területe. Onnan minden irányba ellát, még a bejáratot is figyelheti stb. Mindenképp a megszokott plédjét, párnát, játékot vidd az új helyre ha kell többször naponta amíg ott nem hagyja és megszokja, ahol a tárgyai vannak ő is ott lesz, hisz védeni fogja a szeretett dolgait. Sok szerencsét és kitartást! Ezzel csak neki teszel jót, főleg. Egy kutya is, mint az ember tud tanulni és tanítható.
2013. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!