Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistermetű, hosszabb szőrű,...

Kistermetű, hosszabb szőrű, gyerekbarát kutyát szeretnénk, amit udvaron lehet tartani, és nem egetverő az ára. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
3gyerekes családhoz szeretnénk egy kistermetű kutyust, amivel játszhatnak is a gyerekek. Nekem pl. nagyon tetszene a Hawaneese vagy nemtom hogy kell írni, de állítólag udvaron nem tartható, mert nem bírja a telet. Minden kis szőrmók kutya ilyen?
2010. okt. 18. 12:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%
Nekem volt pulim, és nagyon aranyos,és okos volt. Majd bizonyos ok miatt meg lett kötve. Ezt követően meghülyült. Még a pszichiátria sem segített volna rajta. Szóval akkor vegyél pulit, ha örök életére szabad marad, és sáros időben is rátok ugrál,ezt el kell viselni. Egészségileg nagyon erős volt, jah..és télen szeret a hóban lenni, olyannyira,hogy teljesen belepi,és szó szerint ráfagy a hó és a jég. Amúgy szerethető állat.
2010. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Jézusom milyen ostobaságokat írtak itt össze.

Gratulálok a láncon tartó puli gazdinak, nem csoda meg zavarodott szerencsétlen, te mit szólnál ha kikötnének???

Nem pszichiátria kellett volna neki hanem egy normális gazdi, és megfelelő körülmények.


Kedves kérdező.

Ezek a kutyusok amikről beszélsz a társasági kutyák kategóriába tartoznak. (bichon, uszkár, yorki, csivava, spániel, shih-ztu, lhasa apso, pekingi palotakutya...)

Ez annyit jelent, mint ahogy a neve is mutatja hogy ember központúak, ember mellett érzik jól magukat. És kifejezetten erre vannak tenyésztve, ezért fizikailag sem bírnák jól a kertben, szervezetük nem elég erős és a szőrük miatt sem alkalmasak kerti kutyának. A szőrük folyamatos ápolást és kozmetikázást igényel.

Arról nem is beszélve hogy 3 gyerek mellé egy masszívabb kutya jobb lenne, hisz ezek a pici ebek olyan kis törékenyek.

Egy fajtatiszta, egészséges kutya ára 80.000ft felett van, 3 gyerek mellé én csak is jó helyről vennék kutyát, hisz a szaporítóknál bár olcsóbban is találsz de nagy eséllyel gyenge, beteg, idegrendszeri problémákkal rendelkező kutyát kapsz és ha nem is rögtön de talán 2-3 év múlva jelentkeznek a problémák és megharapja a gyerekeket.

A másik lehetőség a menhely, vannak helyes kis keverék kutyusok, a keverékek általában strapabíróbbak de menhelyi dolgozok úgyis elmondják hogy az adott kutya megfelel-e nektek.

2010. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

A labradorrol:

1./ a labradornak a világ legnagyobb büntetése ha ki van zárva az udvarra, el van különitve a falkájátol

2./ a 20e ft-os labrador az esetek nagy többségében epilepsziás, dp.-s és nagyon sokszor semmi labrador jellemet nem mutat ... agresszív

3./ nem tudom mekkorák a gyerekek, de a labrador 1 éves korára 20 kilo lesz és mág nőni fog... egy ekkora totál szeleburdi állat képes egy 3-4 éves gyereket merő szeretetből földbe döngölni, napi színtű nevelés nélkül csak arra lesz jó hogy a gyerekek egy életre megutálják a kutyákat (a volt kolleganőm járt így az ajándék kutyával)

4./ a labrador nem kerti dísz hanem egy iszonyat aktív vadászkutya ..van 3 gyerek mellett kedved-ídőd napi 1,5 órát sétáltatni, tanítani, foglakozni vele? ha nem akkor garantálom hogy a kertednek bucsut modhatsz: ásni fog, rágni fog - le fogja magát foglalni az tuti, de nem biztos hogy ennek örölni fogsz


A kistermetű kutyákról:

méretünk miatt nem kifejezetten tarthatóak télen az udvaron, főleg nem a társasági kutyák, mint a havanais

nagyon könnyen kihülnek


Szerintem válasz menhelyről egy közép méretű, jó szörös darabot - hamár mindenképp kint kell lennie legalább ne fázzon. Abból is egy kamaszkorán már böven tullévő, nyugodtabb egyedet. Sokkal olcsóbb és strapabírobb darabok, mint a fajtatiszta szobacirkálók.

2010. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

"Labradort már 20-tól lehet kapni ..."

Az olyan is: ideggyenge, dp-s, esetleg epilepsziás.


Döntsétek el mennyit szánnátok egy kutyára. Ha kevesebbet mint amennyiért egy normális helyről lehet kutyát venni akkor inkább fogadjatok örökbe egy olyan kutyát amelyikről már lehet tudni mi lesz belőle, esetleg már felnőtt és már tesztelték gyerekekre, macskára, más kutyára stb. az ideiglenes befogadói.

Sokszor az olcsó kutyára többet költhetsz mintha vettél volna egy nem olyan olcsót de egészségeset. (persze ellenpélda és kivételek mindig vannak)


pl.

[link]

[link]

2010. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
labrador, keverék (golden udvarra nem túl jó)
2010. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
lehet h off, de fejtsd már ki bővebben h a golden miért nem túl jó udvarra???
2010. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm mondta, hogy ő biztos nem tartaná a goldenjét az udvaron, a hosszú szőre miatt, mert sáros lesz, meg csomós... nekem nem teljesen ez az álláspontom, mert udvari kutyám vannak.
2010. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
ezt a baromságot... az ismerősöd nem ezen a világon él, és nem tudja h a golden vadászkutya... Istenem, hova fajul a világ?! Az oké - ill. nekem az se - h egy yorkit ölben sétáltatnak és kabátba gyömöszölik, de h már egy goldennek sem lehet rendes élete, mert "jaj a szőre" - ez már az emberi butaság határait feszegeti...
2010. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Miért nincs rendes élete attól hogy nincs kibaccva az udvarra hóban-sárba, fagyba?

Az én 2 labradorom rohadt jól érzi magát, hogy akkor jönnek be és fekszemek végig a helyükön amikor akarnak. Soha nem raknám ki öket, nagyon jól érzik magukat a családdal, a falkájukkal.

2010. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem labradorom van - lakásban. De ha lenne kertem kerti kutya lenne bejárással. Ez egy kutya normális élete. De azt mondani h egy golden nem udvarra való, mert "jaj a szőre" - nah az nekem már túlzás és nem kicsit sznobság...
2010. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!