Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként viszitek a...

Mennyi időnként viszitek a kutyát kozmetikába, dürdetni, rendberakni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 8. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van kozmetikus ismerősöm, szinte mindenki 6 hetente jár hozzá.
2023. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Párom kozmetikus és vannak olyan vendégei akik 2-3 havonta járnak. De olyan is van aki havi egyszer jár be minimum egy fürdetésre. Van olyan is aki egész évre beíratta a kutyusát jó előre hogy biztos legyen szabad helye akkorra. Ez azért jó mert neki is könnyebb a munkája mivel látja hogy akkor arra a napra már be van írva valaki, és szabadságokat is így könnyebben tud szervezni, igaz van helyettese mert egyrészt ketten csinálják, másrészt van egy beugrós aki csak másodállásban foglalkozik ezzel és vele is tud így tervezni hogy megtudja neki mondani hogy 1 hónap múlva mikor mehet be.
2023. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok.


Van aki 4-5-6-8 hét ezek az átlagok ennyi időközönként vannak beirva a kutyák.

Függ milyen fajta a kutya.


Van aki nem ápolja otthon így inkább sűrűn hordja hogy rendben legyen a szőre.


Kozmetika igenyes fajtáknal,meg a plafon a 7-8 hét. Attól több ha a gazdi nem úgy ápolja akkor sajnos nagyon össze tud állni a bunda.



Vedlos fajtákat hordják úgy,hogy tavasszal,nyáron,és ősszel. De van aki télen is. Természetesen mi teljesen megszaritjuk a kutyákat. Vizesen nem adunk ki kutyát.


Saját kutyaim 5 hetente vannak kozmetikazva. Olyan a szortipusuak,hogy minél koszosabb annál jobban össze áll, aztán pedig csak törik és rossz minőségű lesz a szőruk.


Fontos,hogy minden fajtanak meg van az mikor és milyen időközönként kellene rendbe tenni.


Kivétel mikor dögbe,vagy kakàba hemperegnek :D :D

2023. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Normál esetben évente egyszer, a vedlési időszak vége felé, nyár elején, mikor már jó meleg van, megfürdetem a kutyát kádban, langyos vízzel, antiallergén kutyasamponnal jó alaposan, és amikor megszáradt, kifésülöm belőle a fellazult aljszőrt. Egyébként pedig rendszeres fésülés, kefélés, szem, fültisztítás szintén házilag. Ennyi a kozmetikázás.

Hosszú szőrű német juhász, nagyon jól ápolt.

2023. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon meg tudom oldani a kutyám ápolását, nyírni nem kell, nem olyan a szőre, szóval még nem jártam vele kutyakozmetikusnál.
2023. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rövidszőrű kutyáim vannak, sosem jártak kozmetikusnál. Otthon fürdetem őket, szőrüket pár naponta átfésülöm, karmukat havonta levágom, amelyiknél szükséges még a bűzmirigyét is én nyomom ki :D így nincs szükség kozmetikusra


Van ismerősöm yorki keverékkel, ők 5-6 hetente járnak kozmetikushoz (fürdés, nyírás, karomvágás)

2023. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!