Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájdalmas dudor a kutya lábán?

Fájdalmas dudor a kutya lábán?

Figyelt kérdés

Van egy dudor a kutyám lábán. A farkaskarom felett van közvetlenül. A hosszú szőre miatt és mert nem engedi megfogni, nem tudom, hogy konkrétan az ujjon van e vagy csak azon a területen.

Vagy két hete vettem először észre, hogy ha megfogom a lábát nyüszít, de mivel nem sántított és látható sérülés sem volt, nem erőltettem. Ma viszont megláttam, hogy kilátszik valami a szőre alól és ameddig meg tudtam fogni ki is tapintottam, hogy van ott valami dudor.

A viselkedése teljesen normális, szalad, játszik, csak néha nyalogatja. 7 éves spániel. Van valakinek hasonló tapasztalata? Holnap viszem állatorvoshoz.



2023. okt. 11. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Majd az orvos megmondja. Zsírcsomótól kezdve daganatig bármi lehet. Nem kell megijedni kapásból. Tippelgetni viszont felesleges.
2023. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dudorokkal van tapasztalatom, több is. Volt amelyik zsírcsomó volt, volt amelyik daganat, volt ahova toklász szúródott be (a lábujjai közé, és ott kialakult egy elég nagy dudor)... Szóval itt amúgy tényleg lehet mondani bármit, sajnos ez bármely lehet. De amúgy a zsírcsomók szerintem elég gyakoriak a kutyáknál, szóval nem feltétlen kell itt rosszra gondolni, a jóindulatú zsírcsomóra nagyobb az esély, mint a daganatra.


Van olyan kutyám, akinek az elején négy zsírcsomót is kivágtak (kicsit voltak a dudorok, próbálták belőlük mintát venni, de a dudorok mérete miatt nem sikerült rendesen a mintavétel, ezért ki kellett vágni), de kiderült, hogy mind jóindulatú volt, és emiatt most már úgy van számontartva, hogy az én kutyám erre "hajlamos", így ha most kijön neki egy újabb, akkor nem feltétlen van kivágatva rögtön, hanem állatorvos is megnézi, figyeljük, és na, ha szükséges, ki van vágatva. De emellett a kutyámon sok szemölcs is van, szóval van neki "bőrproblémája" rendesen, még pattanása is szokott lenni, de nincs egészségügyileg semmi baja. Szóval tényleg nem kell megijedni, az ártalmatlan bőrproblémák nem ritkák a kutyáknál, viszont így tényleg nem lehet megmondani, mert bármi lehet.

2023. okt. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!